Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dyski twarde Seagate Skyhawk i Seagate Skyhawk AI w systemach monitoringu

magic9 08 Sep 2021 08:37 1164 2
 • Nowoczesne technologie wspierają człowieka w różnych sferach życia. Pomagają zwiększać jego komfort, ale znacząco wpływają również na bezpieczeństwo. Systemy takie jak monitoring są coraz bardziej powszechne, a to, w połączeniu z coraz lepszą jakością nagrań, wpływa na wzrost zapotrzebowania na przestrzeń do przechowywania danych. Niezawodne dyski twarde stają się więc niezwykle ważnymi elementami infrastruktury, a linia dysków Skyhawk marki Seagate dostarcza odpowiednie rozwiązania.

  Systemy monitoringu a zapotrzebowanie na niezawodne dyski twarde

  Wolumen przechowywanych w przestrzeni cyfrowej danych cały czas się zwiększa. Według przewidywań IDC (International Data Corporation) Global Data Age w 2025 roku na całym świecie będzie się przechowywać już 175 ZB (zettabajtów) informacji. Dla porównania w 2019 roku przechowywano 45 ZB. Co więcej, eksperci szacują, że nawet 30% wszystkich przechowywanych danych będzie musiało być przetwarzanych w czasie rzeczywistym. Tworzy to ogromne wyzwania dla systemów cyfrowych!

  Dyski twarde Seagate Skyhawk i Seagate Skyhawk AI w systemach monitoringu


  Na wzrost zapotrzebowania na niezawodne dyski twarde HDD ma wpływ wiele czynników związanych z rozwojem technologii i ich coraz powszechniejszym wykorzystaniem, takich jak:

  • wzrost liczby używanych urządzeń – takich jak kamery monitoringu czy wideodomofony;
  • poprawa jakości nagrywania– większa rozdzielczość obrazu, np. z kamer monitoringu;
  • coraz szersze wykorzystanie inteligentnych funkcji przetwarzania i analizy obrazu – np. do liczenia osób, rozpoznawania twarzy itp.;
  • rozbudowa infrastruktury – w tym upowszechnienie szerokopasmowego Internetu, 5G;
  • zwiększenie ilości prywatnych chmur – serwerów dedykowanych konkretnym zastosowaniom.

  Wszystko to zwiększa obciążenie systemów informatycznych oraz ilość przechowywanych w nich danych. Ponadto coraz więcej informacji przechowywanych cyfrowo ma ogromne znaczenie dla zdrowia i życia ludzi, dlatego konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczenie.

  Seagate Skyhawk – odpowiedź na rosnące wymagania względem magazynów danych

  Systemy monitoringu pracują 24 godziny na dobę, produkując olbrzymie ilości danych. Jednocześnie są to dane wyjątkowo cenne i wymagające odpowiedniego zabezpieczenia. Te potrzeby doskonale rozumie renomowana firma Seagate, która stworzyła linię dysków Skyhawk dedykowaną rejestratorom współpracującym z systemami monitoringu. Uwagę zwraca przede wszystkim ich duża pojemność – największe dostępne obecnie nośniki mieszczą 18 TB danych, a wkrótce mają pojawić się również modele 20 TB. Do 2026 roku firma planuje wprowadzić na rynek dyski o pojemności nawet 50 TB. Zapewnia to idealne przystosowanie w zakresie rosnących wymagań co do jakości i ilości przechowywanych informacji.

  Dyski Seagate Skyhawk to jednak zdecydowanie nie tylko imponująca pojemność! Innowacyjne technologie zastosowane przez producenta sprawiają, że są to również niezawodne i bardzo bezpieczne magazyny danych – z całą pewnością jedne z najlepszych, jeśli nie najlepsze na rynku, jeśli chodzi o przeznaczenie do systemów monitoringu i innego rodzaju wideorejestratorów.

  Niezrównane parametry dysków Skyhawk

  Firma Seagate stale pracuje nad innowacjami, chcąc dostarczać możliwie najwydajniejsze nośniki o jak największej pojemności. Dba jednak również o najwyższe bezpieczeństwo danych.

  Skyhawk Health Management

  Skyhawk Health Management jest zaprojektowana z myślą o prewencji, interwencji i odzyskiwaniu. Pozwala ocenić stan dysku twardego z poziomu kompatybilnego rejestratora. Wykorzystuje zaawansowane algorytmy do analizy różnorodnych parametrów pracy nośnika, kontrolując jego pracę. Przesyła nawet do 200 statystyk obrazujących zużycie dysku wprost do urządzenia zewnętrznego (np. rejestratora) i na bieżąco informuje o zagrożeniach. Nie ma więc potrzeby podłączania nośnika do PC w celu sprawdzenia jego stanu. Technologia jest kompatybilna m.in. z większością rejestratorów Dahua I Hikvision.

  Seagate Recovery

  Seagate Recovery to usługa odzyskiwania danych (niezależnie od przyczyny ich utracenia). Mogą z niej skorzystać bezpłatnie wszyscy właściciele dysków Seagate o pojemności powyżej 2 TB wyprodukowanych po 1 października 2020 r. ). – raz w ciągu całego okresu obowiązywania gwarancji, czyli 3 lat. W pozostałych przypadkach jest ona płatna. Usługa realizowana jest w laboratorium producenta przez najlepszych ekspertów tej branży. Dzięki temu zapewnia skuteczność na poziomie aż 95%!
  Odzyskane dane są przekazywane na zaszyfrowanym urządzeniu pamięci masowej.

  Ponadto wszystkie dyski Skyhawk zapewniają:

  • płynną rejestrację materiału przy całodobowym obciążeniu – dzięki oprogramowaniu układowemu ImagePerfect;
  • utrzymanie wydajności w systemach wielokieszeniowych – dzięki czujnikom drgań wywołanych przez ruch obrotowy;
  • rejestrację z nawet 64 kamer jednocześnie – za sprawą obsługi transferu ATA;
  • niezrównaną niezawodność – 3-letnią gwarancję oraz średnio milion godzin bezawaryjnej pracy;
  • bezproblemową pracę przy dużym obciążeniu – przystosowane do wykorzystania 24/7, roczne obciążenia minimum 180 TB/rok.

  Dysk Skyhawk AI

  Zaawansowana analiza obrazu to zdecydowanie przyszłość, jeśli chodzi o systemy monitoringu. W dobie rosnącego znaczenia bezpieczeństwa (nie tylko sanitarnego) możliwość płynnego przekształcania materiału w czasie rzeczywistym jest niezwykle istotna. Monitoring AI wykorzystuje się m.in. do liczenia osób, mierzenia temperatury czy rozpoznawania twarzy. Ilość danych przetwarzanych przez takie systemy jest ogromna, dlatego niezawodne i bardzo pojemne dyski twarde są koniecznością.

  Technologia AI pozwala dyskom pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w warunkach stałego obciążenia. Dyski Skyhawk AI dostosowane do potrzeb systemów monitoringu wykorzystujących sztuczną inteligencję obsługują do 64 kamer HD i 32 dodatkowych strumieni AI dotyczących analityki obrazu. Dostępne są w pojemnościach od 8 do 18 TB, co spełnia nawet najbardziej wygórowane potrzeby. Technologia ImagePerfect AI zapewnia płynność zapisywanego obrazu, a obciążenie robocze na poziomie 550 TB/rok zapewnia niezrównaną sprawność i niezawodność. Wysoką trwałość urządzeń potwierdza 5-letnia gwarancja producenta udzielana na wszystkie dyski AI od lipca 2021 roku.

  Tekst został przygotowany we współpracy z marką Hurton - https://hurton.pl/

  Dyski twarde Seagate Skyhawk i Seagate Skyhawk AI w systemach monitoringu

  [Artykuł sponsorowany]
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  About Author
  magic9
  Editor
  Offline 
  Has specialization in: redaktor treści elektroda
  magic9 wrote 633 posts with rating 301, helped 10 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.
 • Eltrox Hurton
 • #2
  TechEkspert
  Editor
  "największe dostępne obecnie nośniki mieszczą 18 TB danych, a wkrótce mają pojawić się również modele 20 TB. Do 2026 roku firma planuje wprowadzić na rynek dyski o pojemności nawet 50 TB."

  Dyski HDD jeszcze powalczą z SSD właśnie pojemnością, 8xHDD 20TB w RAID 6 to 120TB, gdy wejdą 50TB ta sama konfiguracja dostarczy 300TB! Cena HDD też jest tu istotna w porównaniu z SSD.

  Dla sekwencyjnych zapisów z CCTV HDD nadal są wystarczające.

  "Dyski Skyhawk AI dostosowane do potrzeb systemów monitoringu wykorzystujących sztuczną inteligencję obsługują do 64 kamer HD i 32 dodatkowych strumieni AI dotyczących analityki obrazu."

  64 kamery mogą wygenerować 2-5Mb/s każda czyli łącznie 128-320Mb/s co daje 16-40MB/s zapisu sekwencyjnego to dla HDD nie jest wielkie wyzwanie szczególnie gdy pracują w większym rejestratorze, który korzysta z RAID a nie JBOD.

  Pytanie jaka jest charakterystyka ruchu wspomnianych 32 strumieni analityki obrazu?

  "Skyhawk Health Management przesyła nawet do 200 statystyk obrazujących zużycie dysku wprost do urządzenia zewnętrznego (np. rejestratora) i na bieżąco informuje o zagrożeniach. Technologia jest kompatybilna m.in. z większością rejestratorów Dahua i Hikvision."

  Czy to są wartości w S.M.A.R.T. czy to jest jakiś zamknięty standard?
 • #3
  siewcu
  Level 34  
  TechEkspert wrote:
  64 kamery mogą wygenerować 2-5Mb/s każda

  Potrafią wygenerować więcej. Scena, ruch, kodek, wszystko ma znaczenie.

  TechEkspert wrote:
  Skyhawk Health Management przesyła nawet do 200 statystyk obrazujących zużycie dysku wprost do urządzenia zewnętrznego (np. rejestratora) i na bieżąco informuje o zagrożeniach. Technologia jest kompatybilna m.in. z większością rejestratorów Dahua i Hikvision."

  Czy to są wartości w S.M.A.R.T. czy to jest jakiś zamknięty standard?

  Tu by wystarczyło kliknąć w google. To standard własnościowy przygotowany dla systemów CCTV.