Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Kocioł Beretta Quadra Green 25 C.S.I. kod błędu A 01-brak ciepłej wody.

noak 08 Sep 2021 13:41 774 7
    noak
    Level 19  
    Witam.
    Bardzo proszę szanownych kolegów o pomoc w diagnozie kotła Beretta Quadra Green 25 C.S.I.który użytkuję 2 lata i 4 miesiące,czyli po gwarancji.Jestem zażenowany tym,ponieważ w poprzednim domu użytkowałem przez 13 lat kocioł firmy VAILLANT i nie miałem z nim problemu.
    Co do problemu to przed paroma dniami gazownia wstrzymała dopływ gazu na pół dnia. Po tym czasie puszczając wodę ciepłą leci cały czas zimna i za chwilę wyskakuje błąd A01,przekreślona świeczka,symbol alarmu i świecąca czerwona dioda,czyli całkowita blokada kotła.
    Resetowałem kilkanaście razy w celu przywrócenia działania kotła ale nie daje to żadnych efektów,woda leci zimna kilkadziesiąt sekund do czasu aż wyskoczy blokada. Nie ściągałem obudowy ale słychać,że jedynie wentylator chodzi.
    Bardzo proszę o poradę,chociaż nie jest to moja działka to może udało by się usunąć tę usterkę przed wezwaniem serwisu Beretty.Lokalni serwisanci nie serwisują Beretty.
    Pozdrawiam.
    raks0
    Level 22  
    noak wrote:

Co do problemu to przed paroma dniami gazownia wstrzymała dopływ gazu na pół dnia.

Prawdopodobnie instalacja się zapowietrzyła. Próbuj dalej w końcu załapie albo znajdź kogoś kto to odpowietrzy.
  • Helpful post
    Wojtermet25
    Level 30  
    Nie znam kotła, ale czy jesteś pewien, że gaz dociera. Słyszałem o przypadkach zablokowania się reduktora, jeżeli takowy jest przed licznikiem gazu, może też ktoś zakręcił zawór gazowy ( masz co najmniej dwa do sprawdzenia,przed gazomierzem i przed kotlem) , może też poszedł jakiś syf instalacją po jakiś pracach i zatkało filtr gazowy. Trzeba najpierw wykluczyć powyższe, potem dopiero brać się za kocioł. Jest jeszcze opcja zapowietrzenia instalacji gazowej, jeżeli jest to dlugi odcinek.
    BUCKS
    Level 39  
    ja mam kocioł w kuchni, więc jak trzeba odpowietrzyć instalację gazową to najpierw odpalam kuchenkę gazowa, jak ona zacznie palić normalnie to dopiero wtedy odpalam kocioł.
    Co do A01 to instrukcja Twojego kotła wspomina o ACF alarm blokady lub ACF błąd elektroniczny.
    Nie wiem co to jest ACF, więc chyba pozostaje serwisant.
    noak
    Level 19  
    Witam.
    Dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi.
    Co do zapowietrzenia się instalacji gazowej to wystarczy wyciągnąć wtyczkę sieciową i powtórnie wsadzić to wtedy włączy się tryb automatycznego odpowietrzania. Zapomniałem dodać,że przy uruchamianiu ogrzewania podłogowego(przy montażu kotła) serwisant miał problem z uruchomieniem,dopiero na drugi dzień uruchomił i wpisał w kartę gwarancyjną,że wymienił zawór gazowy w kotle co dla mnie było dziwne,że nowy piec i trzeba było wymieniać zawór.Nie było mnie przy tym bo firma budowała mi pod klucz.
  • Helpful post
    raks0
    Level 22  
    noak wrote:
    Co do zapowietrzenia się instalacji gazowej to wystarczy wyciągnąć wtyczkę sieciową i powtórnie wsadzić to wtedy włączy się tryb automatycznego odpowietrzania.

Pewny jesteś że kocioł automatycznie odpowietrzy instalację gazową? Nie pomyliłeś z odpowietrzeniem instalacji CO?
    Sprawdziłeś czy gaz dociera do kotła jak sugerowali koledzy?
    noak
    Level 19  
    Witam.
    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi a szczególnie koledze raks0 za 100% podpowiedz.Ponieważ siedzę bardziej w elektronice nie pomyślałem o dopływie gazu.Wystarczyło za licznikiem gazu odpowietrzyć(musiałem to robić dwa razy resetując kocioł) i wtedy zaczął grzać wodę ciepłą.
    Dziękuję i pozdrawiam.
    noak
    Level 19  
    Witam.
    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi a szczególnie koledze raks0 za 100% podpowiedz.Ponieważ siedzę bardziej w elektronice nie pomyślałem o dopływie gazu.Wystarczyło za licznikiem gazu odpowietrzyć(musiałem to robić dwa razy resetując kocioł) i wtedy zaczął grzać wodę ciepłą.
    Dziękuję i pozdrawiam.

Dodano po 4 [minuty]:

Za licznikiem jest tłoczek odpowietrzający do wyciągnięcia,po dwukrotnym resetowaniu kotła woda ciepła zaczęła lecieć.