Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Samsung WF1802LSW - Mrugająca dioda kłódki

paniporzadek 08 Sep 2021 20:12 450 6
    paniporzadek
    Level 2  
    Hej,
    posiadam pralkę Samsung WF1802LSW. Dzisiaj po zakończeniu prania zauważyłam, że dioda przy ikonce kłódki cały czas mruga. Po odłączeniu pralki od prądu nadal jest mruganie. Nie jest to blokada rodzicielska i widziałam temat o tym modelu pralki i rozwiązaniu - wymianie grzałki, ale u mnie grzałka działa (sprawdzałam podczas prania na 60⁰ i pralka oraz pranie było ciepłe).
    Jakieś podpowiedzi?
    Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    paniporzadek
    Level 2  
    Od dzisiaj pojawiła się ciągle mrugająca dioda kłódki. Zawsze po zakończeniu prania i ok. minucie dioda kłódki gasła. Teraz, gdyby wtyczka była w kontakcie to mrugałoby 24h. Nie jest więc w porządku 🤷‍♀️
    User removed account
    Level 1  
    paniporzadek
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedzi. Myślałam że skoro grzałka grzeje to oznacza, że jest sprawna.

Dodano po 13 [minuty]:

Kenworth 18 wrote:
    Zerknij tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3494912.html
    To, że grzałka grzeje nie oznacza jej sprawności po prostu ma przebicie ma masę i wymaga wymiany.

A jest to niebezpieczne podczas prania czy do czas wymiany lepiej nie używać? Bo działa normalnie.
    Kenworth 18
    Level 42  
    Jeżeli nie ma dzieci w domu to od biedy można korzystać do wymiany grzałki pamiętając, że przy wyjmowaniu prania odłączać pralkę od gniazda sieciowego, ale gdy są dzieci w domu to naprawdę nie warto ryzykować by jakieś dziecko uległo porażeniu.
    Na przykład tutaj można nabyć grzałkę: https://north.pl/czesci-do-pralek/czesci-sams...sw-pralki-samsung,177,WF1802LSW,m2080822.html
    Oczywiście grzałkę należy dobrać na podstawie pełnej nazwy modelu: WF1802LSW/......