Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson CX3650 - problem z oryginalnym tuszem

BST 29 Paź 2005 11:19 11453 14
  • #1 29 Paź 2005 11:19
    BST
    Poziom 10  

Witam.
    Około miesiąca temu kupiłem urządzenie wielofunkcyjne Epson CX3650, sprawowało się bez zarzutu do wczoraj. Wczoraj drukując tekst zauważyłem smugi na tekście, wykonałem czyszczenie głowicy, troszkę pomogło ponowiłem było jeszcze lepiej... Nagle drukarka stwierdziła ze kończy się tusz i zostało go na wydrukowanie mniej niż 100 kartek (kolorowe po ok. 25%), po sekundzie stwierdziła już ze tusz kolorowy się skończył i zablokowało drukowanie, świeci się czerwona lampka z tuszem. Tuszu oczywiście w pojemnikach jest w opór, kolorowy jest na poziomie 70% a czarny 80% bo tak pokazywał monitor do czasu wczorajszej awarii, a co może być to zgodne z prawdą, bo mam ją miesiąc i wydrukowałem jedno zdjęcie i parenaście kartek tekstu. Drukarki używałem średnio, co 2-3 dni do wydrukowania 1-2 kartek tekstu, także dziwnym wydaje się żeby zasechł. Próbowałem obejść blokadę tym rosyjskim programem SSC do epsona, ale nic nie pomógł, zarówno zerowanie liczników jak i freeze nie dają żadnego efektu, nie wiem może ja coś źle robie. Na moje oko drukarka wpisała w chip pojemników to ze są puste. Macie może jakiś pomysł, co z tym zrobić, można to jakoś obejść bez budowania interfejsu do resetowania tych chipów. Z góry dzięki za pomoc.

0 14
  • #2 23 Lis 2005 19:11
    Team
    Poziom 15  

Ja mam ten sam problem i też niewiem co z tym zrobić.

0
  • #3 26 Sty 2006 23:50
    ARASOBOLEK
    Poziom 15  

Jestem chłopaki z wami i mam nadzieje ze znajdzie sie ktoś kto by mógł jakos to obejść :cry:

0
  • #4 27 Sty 2006 10:31
    xerwis
    Poziom 15  

to że atrament jest w pojemniczku to nie jest w sumie ważne muzi go być odpowiednia ilość zeby pomka go mogła zazsać do głowicy, reseter cipów (elektroniczny) produkuje do chandlu firma active jet mam je w sprzedaży a atramenty są tak tanie że nie ma sensu ich regenerować do warunków domowych chyba że drukujecie usługowo, no to inna bajka www.active.jet szukajciw w swoich miastach ew. chandlarzy z tym producentem

0
  • #5 27 Sty 2006 23:13
    metandrzej
    Poziom 18  

Witam.
    Używając drukarek Epsona starajmy się nie wyłączać jej spod napięcia, dlatego że każde włączenie jej powoduje że drukarka przeprowadza czyszczenie głowicy (czy jest to potrzebne czy nie). Stąd tak szybko spada poziom tuszu w pojemnikach (oczywiście teoretycznie, gdyż faktycznie jest go dużo więcej).:|

0
  • #6 03 Lut 2006 11:04
    woj2104
    Poziom 12  

Cześć! Ja mam DX3850 i ten sam problem , zbyt szybko sie skończył czarny , apotem kolory . Ale mam pytanie do metandrzeja , co dokładnie znaczy nie wyłaczać Epsona z pod napięcia - w ogóle jej nie wyłączać , czy tylko nie odłączać galwanicznie od 220V np wyłącznikiem na listwie.
    Pozdrawiam

0
  • #7 03 Lut 2006 13:15
    metandrzej
    Poziom 18  

Cześć.
    Właśnie wyłączyć drukarkę ,ale nie na listwie.
    Podobnie jak komputer tylko wyłącznikiem, a nie powerem.

0
  • #8 08 Lut 2006 22:53
    ARASOBOLEK
    Poziom 15  

Witajcie!

Tusze do Epsona CX 3650 kosztuje 7 zł za szt. (20 ml).... Myślę, że to jest dobra wiadomość :D:!:

Pozdrawiam

0
  • #9 09 Kwi 2006 08:45
    info-artist
    Poziom 1  

Miałem podobne problemy. Prawdopodobnie chip'y zliczające Epson'a pracują niestabilnie i czasami wrzucą sobie jakieś błędy do pamięci. Znalazłem proste rozwiązanie. Na oficjalnym rynku sprzedawane są proste urządzenia do resetowania wszystkich chip'ów do kartridży Epson (ja mam Chip Resetter SK168-II). Dzięki temu zauważyłem, że nawet z prawidłowo pracującego oryginalnego wkładu Epsona można wycisnąć prawie 2x więcej. Po zużyciu resetuję chip i używam dalej. Przy jego pomocy udało mi się też usunąć wszystkie błędy typu "czerwona lampka".

0
  • #10 09 Kwi 2006 14:26
    Edmund0103
    Poziom 9  

Dołączam się do pytających, mam podobne problemy, ale z Epson 3850, czyli wieloczynnościową. Czy pojemniki tuszu trzeba instalować po zerwaniu folii na trzech otworach, czy tylko na jednym,tym w górnym położeniu?
    Wygląda na to, że po obniżeniu stanu (poziomu) tuszu, drukarka sygnalizuje brak tuszu?Jak powinno być, bo w HP uzytkowanej przez 10 lat nie było takich kwestii. Proszę o informację.

0
  • #11 14 Kwi 2006 06:10
    Mikusiek
    Poziom 12  

Problem nie jest nowy. Złe liczenie zawartości tuszu w kartridżach drukarek Epson jest już znany mi od dawna. Miałem kiedyś C20, udawało się oszukiwać drukarkę i mogłem używać tuszu do wyczerpania. Pomagał program "ssclg". Dziś mam D68 i nie da się już oszukać. Epson identycznie jak w DX3650 w kartridżach zainstalował chipy, nawet chyba są te same kartridże w obu drukarkach (?) i liczą źle, na wyrost. Mało tego, włożyłem już do drukarki czarny kartridż - ZAMIENNIK (!) i drukarka melduje mi, że mam nieorginalny kartridż ! Pozwala drukować, ale za każdym razem mam komunikat o nieorginalnym produkcie. To jest polityka Epson, promuje swoje wyroby, może nawet chce, żeby szybko sie zużywały...Trzeba czekać, aż ktoś znajdzie rozwiazanie i obejdzie problem.

0
  • #12 14 Kwi 2006 12:39
    ARASOBOLEK
    Poziom 15  

Witam

Ja drukuje tylko czarnym tuszem i w opcji tak zaznaczyłem. Wiele złego moge powiedzieć na jej temat ale na paweno jest bardzo wydajna. Miałem HP i jesli brakowało kolorowego tuszu a czarny był to i tak mogłem swobodnie drukować, niestety w Epson tak nie ma ale koledzy nie martwcie sie zamiennik na allegro za grosze a ja cały czas na nich drukuje i nie nażekam juz 3 kajdridze czarne zuzyłem (zamieniki) i działa :D tylko boli to ze koloru nie uzuwam a ich coraz mniej ......

Pozdrawiam

Dodano po 17 [sekundy]:

Witam

Ja drukuje tylko czarnym tuszem i w opcji tak zaznaczyłem. Wiele złego moge powiedzieć na jej temat ale na paweno jest bardzo wydajna. Miałem HP i jesli brakowało kolorowego tuszu a czarny był to i tak mogłem swobodnie drukować, niestety w Epson tak nie ma ale koledzy nie martwcie sie zamiennik na allegro za grosze a ja cały czas na nich drukuje i nie nażekam juz 3 kajdridze czarne zuzyłem (zamieniki) i działa :D tylko boli to ze koloru nie uzuwam a ich coraz mniej ......

Pozdrawiam

0
  • #13 15 Kwi 2006 10:30
    tommy1977
    Poziom 10  

Myślę że znalazłem odpowiedź na głębiące nas pytanie draczego tak się dzieje że drukarki nie chcą drukować mimo wymiany tuszu na nowy. odpowiedz znajduje się tutaj http://www.biegne.za.pl/ na dole strony w dziale Kłopoty z przeprogramowaniem. Mam też ten rodzaj chipa opisany w tym dziale i mój programator firmy Jettec nie może obsłużyć tego typu chipa. Może znajdzie się ktoś mądry i pomoże nam rozwiązać ten problem jak oszukać chip? Udawało mi się już wielokrotnie oszukiwać Epsony ale ze starszym modelem chipa ( tym z kółeczkiem ) ale tutaj jestem bezradny. Pomóżcie !!

0
  • #14 17 Paź 2006 18:14
    Discomaniac
    Poziom 11  

z tego jak czytam, najgorsze jeszcze przed Wami :)

- do resetu chipów kartridży polecam wyrób firmy ActiveJet o nazwie Uniwersal Chip Resetter (UCR-1) - zastosowanie dla wszystkich typów kartridży Epsona.

- nie polecam stosowania zamienników (nie liczcie na pobłażanie serwisu)

- teraz najlepsze - po roku użytkowania swojego Epsona CX3650 otrzymałem komunikat o zużyciu części wewnątrz urządzenia. Zalecane oddanie drukarki do serwisu. Po rozmowie telefonicznej okazuje się, że chodzi o jakiś wewnętrzny licznik zgłaszający zapełnienie zbiorniczka z tuszem (chodzi o tusz z czyszczenia kartridży). Koszt naprawy w autoryzowanym serwisie ok. 150 zł. W tej cenie wymiana zbiorniczka i "pampersów" znajdujących się na dnie drukarki.
    W tej sytuacji wziąłem sprawę we własne ręce.
    I tak:
    - warto rozebrać drukarkę i przeczyścić z nadmiaru tuszu zaległego na dnie.
    - pobrać ze strony http://www.ssclg.com/epson.shtml program SSC Service Utility for Epson Stylus Printers wersja 4.20 (link do pobrania programu na dole w/w strony)
    - za pomocą tego programiku możecie resetować kartridże (nie wszystkie modele)
    - resetować liczniki drukarki (dzięki temu opisany wyżej problem z moim komunikatem znikł)
    - i wiele więcej opcji.

0
  • #15 20 Lis 2006 23:07
    Bodziu_3007
    Poziom 2  

A moze wie ktos jak z kasowaniem zatwic gdy mam pelny pojemnik (zastepczy Actiw Jet) lecz wspanialy epsonik stylus dx3850 widzi go jako pusty,pare stron druknolem (ok 20) i sie wyzerowal,nowego nie mam. Mam SSC Service Utility ale wogule drukarki nie widzi, nie mam zieonego pojecia co w tej sytuacji zrobic,moze ktos wie jak to zrobic/ustawic by ten program widziia drukarke. HELP!!!

0