Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wio Lite AI — płytka STM32H725A Cortex-M7 do zastosowań wizyjnych AI

ghost666 10 Sep 2021 19:17 381 0
 • Wio Lite AI — płytka STM32H725A Cortex-M7 do zastosowań wizyjnych AI
  Wio Lite AI to kolejna płytka programistyczna z rodziny "Wio Lite" od Seeed Studio. Moduł jest oparty jest na mikrokontrolerze firmy STMicro STM32H725A AR Cortex-M7 z dwupasmowym modułem WiFi i Bluetooth, a także interfejsami dla kamery i wyświetlacza do podłączonych aplikacji wizyjnych AI.

  Płytka ta bazuje na wcześniejszych płytach Wio Lite i Wio Lite W600 z wbudowaną łącznością bezprzewodową, ale oferuje znacznie większą moc do przetwarzania dla systemów widzenia komputerowego i innych aplikacji, wymagających dużego nakładu obliczeniowego.

  Specyfikacje Wio Lite AI:

  * Mikrokontroler – STMicro STM32H725AE ARM Cortex-M7 taktowany 550MHz z instrukcjami DSP, 512 kB pamięci Flash i 564 kB pamięci RAM
  * Pamięć – 8 MB PSRAM (z pamięci AP)
  * Pamięć masowa – 16 MB SPI NOR Flash i gniazdo dla kart MicroSD
  * Interfejs wyświetlacza – 40-pinowe złącze FPC dla wyświetlaczy LCD RGB565 lub RGB888
  * terfejs kamery – 24-pinowe złącze FPC do kamery DCMI (OV2640)
  * Audio — 12-pinowe złącze FPC dla dźwięku
  * Łączność — dwuzakresowe Wi-Fi 2,4 GHz / 5 GHz i Bluetooth 5.1
  * Rozszerzenia – gniazdo kompatybilne z modułami Feather z sześcioma pinami analogowymi, czternastoma pinami cyfrowymi, interfejsami UART, I²C i sygnałami programowania ICSP
  * Zasilanie – 5 V, z wydajnością co najmniej 3 A przez port USB typu C
  * Wymiary – 70,3 mm x 26 mm
  * Waga – 9 gram

  Wio Lite AI — płytka STM32H725A Cortex-M7 do zastosowań wizyjnych AI


  Na chwilę pisania tego artykułu Seeed Studio nie udostępniło żadnej wiki, poświęconej temu modelowi, jednakże firma twierdzi, że moduł jest obsługiwany przez pakiet rozszerzeń X-CUBE-AI AI dla STM32CubeMX "zdolny do współpracy z popularnymi bibliotekami głębokiego uczenia w celu konwersji dowolnej sztucznej sieci neuronowej dla Wio Lite AI do uruchamiania zoptymalizowanych systemów wioskowania". Dokładniej mówiąc, pakiet rozszerzeń obsługuje platformy uczenia głębokiego, takie jak Keras i TensorFlow Lite, a także wszystkie platformy, które mogą eksportować do standardowego formatu ONNX, w tym PyTorch, Microsoft Cognitive Toolkit, MATLAB i inne. Firma pracuje również nad przeniesieniem płytki STM32H725A do Arduino IDE, aby ułatwić początkującym start z systemami AI.

  Typowe zastosowania omawianej płytki obejmują urządzenia do gromadzenia danych do uczenia maszynowego, ręczne systemy IoT, edukację w zakresie nauk technicznych, sterowanie silnikami oraz aplikacje w zakresie systemów alarmowych, wideodomofonów i systemów wentylacyjnych. Nie jest więc dedykowana tylko do systemów korzystających z algorytmów sztucznej intelgencji.

  Płytka rozwojowa Wio Lite AI firmy Seeed Studio jest już dostępna w przedsprzedaży za 29 dolarów. Wysyłka zakupionych modułów ma rozpocząć się 20 września tego roku.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/09/10/wio-lite-ai-an-stm32h725a-cortex-m7-board-for-ai-vision-applications/

  Cool! Ranking DIY
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10557 posts with rating 8911, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Eltrox Hurton