Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UMC zakupiło 9% akcji Chipbonda

ghost666 11 Sep 2021 09:42 402 0
 • UMC zakupiło 9% akcji Chipbonda
  Tajwańska firma United Microelectronics Corp. (UMC) i Chipbond Technology Corp. dokonały wymiany swoich akcji, w wyniku której UMC ma teraz 9% udział w firmie specjalizującej się w pakowaniu scalonych sterowników LCD.

  Obie firmy nawiązały bliższe stosunki, aby zaoferować swoim klientom wartość dodaną w branży sterowników LCD. Producent struktur półprzewodnikowych, UMC dysponuje technologią procesową, która obejmuje zakres od 14 nanometrów do 0,6 mikrona. Chipbond koncentruje się na pakowaniu i testowaniu układów scalonych sterowników, produkcji obudów typu flip-chip oraz pakowaniu i testowaniu chipów na poziomie wafla (WLCSP). Firma pakująca chipy inwestuje również w systemy fan-out-in-package (FOSiP) oraz flip-chip w pakiecie (FCSiP), pozwalające na ergonomiczniejsze wyprowadzenie sygnałów z struktury półprzewodnikowej.

  Zgodnie z badaniami partnerzy dążą do stworzenia rynku sterowników wyświetlania, który zgodnie rynkami ma zarejestrować łączną roczną stopę wzrostu (CAGR) w wysokości 5% w latach 2021-2026. Rosnący popyt na ekrany OLED i elastyczne wyświetlacze do urządzeń mobilnych i tabletów oraz szybkie przyjęcie inteligentnych urządzeń do noszenia i systemów rozszerzonej/wirtualnej rzeczywistości zwiększają liczbę producentów wyświetlaczy w regionie Azji i Pacyfiku oraz pobudzają działalność związaną ze sterownikami wyświetlania, czytamy w raporcie Research and Markets.

  UMC buduje własną technologię pakowania, ponieważ konkurenci w branży produkcji chipów wkładają coraz więcej wysiłku w integrację produkcji front-end i back-end. "UMC musi nadal rozwijać własną technologię produkcji, jednocześnie łącząc siły ze strategicznymi partnerami" powiedział prezes UMC SC Chien w oświadczeniu prasowym. "Łącząc wiedzę techniczną obu stron i integrując zasoby w górę i w dół, możemy zapewnić klientom zaawansowane rozwiązania technologii procesowych i bardziej kompleksową obsługę".

  UMC poinformowało, że jest pierwszą tajwańską spółką produkującą układy scalone sterowników, a także pierwszą, która zastosowała proces wysokonapięciowy 28 nm w produkcji układów scalonych sterowników AMOLED, która obecnie rozszerzyła możliwości procesu do 22 nm. Chipbond to największa na świecie firma zajmująca się pakowaniem i testowaniem układów scalonych sterowników ekranów, pod względem pojemności i technologii. Obie firmy poinformowały, że planują zintegrować technologie procesowe typu front-end i back-end oraz opracować układy scalone dla sterowników o wyższej częstotliwości i niższym zużyciu energii.

  Ponieważ prawo Moore'a traci na impecie, a przyrosty gęstości tranzystorów maleją, producenci chipów zwracają większą uwagę na technologię pakowania. W 2021 roku Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC), największa na świecie firma zajmująca się kontraktową produkcją chipów, poinformowała, że ​​spodziewa się zainwestować około 10% swojego całkowitego budżetu wydatków inwestycyjnych, w wysokości 28 miliardów dolarów, na zaawansowane systemy obudów dla układów scalonych, jak i produkcję masek.

  W sierpniu 2020 r. TSMC wprowadziło najnowszą technologię pakowania chipów, 3DFabric. Technologia chipów 3D daje projektantom półprzewodników swobodę projektowania produktów jako systemu chipletów.

  W ostatnich latach firma UMC opracowała złożone półprzewodnikowe urządzenia zasilające z azotku galu (GaN) i procesy komponentów o częstotliwości radiowej, kierując się możliwościami rynkowymi dla wysokowydajnych komponentów mocy i komponentów o częstotliwości radiowej 5G.

  Chipbond specjalizuje się w obudowach i testowaniu zasilaczy oraz komponentów RF. Oprócz krzemu, Chipbond poszerzył swoją ofertę o substraty złożone, w tym z dodatkiem arsenku galu (GaAs), węglika krzemu (SiC) czy azotka galu (GaN).

  Źródło: https://www.eetimes.com/umc-takes-9-percent-stake-in-chipbond/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11811 posts with rating 9946, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.