Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik Samsung NV75N5641RS - Piekarnik sam zmienia funkcje.

11 Sep 2021 16:16 1623 2
    User removed account
    Level 1  
    IVEN
    Level 2  
    Moderated By mrhari:

3.1.2-3.1.3. Nie używaj wielu kont na forum. Takie działanie powoduje zdezorientowanie użytkowników oraz niewłaściwe prezentowanie statystyk.

Dzień Dobry.
    Dalszy ciąg monologu. Ze względu na zakończony okres gwarancyjny zebrałem się w sobie i przystąpiłem do demontażu piekarnika. Żaden element nie wykazywał oznak uszkodzenia. Po kolei sprawdziłem napięcia. Obok płytki głównej jest mniejsza żółta płytka, która odpowiada za zasilanie wyświetlacza. Dziwne bo żaden element na niej nie jest uszkodzony. Szczęście laika spowodowało, że chciałem ją wyjąć pod napięciem. Lekko podważając nagle nastąpił rozbłysk wyświetlacza. Od tego momentu wyświetlacz zaczął pracować. Tylko że w pozycji gdy płytka jest lekko wyjęta z zatrzasków. Gdy włoży się ją prawidłowo wyświetlacz świeci ale przestaje reagować. Sprawdzę ile kosztuje taka płytka. Gdyż rozwiązaniem jest wymiana lub usuniecie zimnych lutów. Mam nadzieję że tym wpisem komuś pomogłem. Pozdrawiam
    Piekarnik Samsung NV75N5641RS - Piekarnik sam zmienia funkcje.

Dodano po 3 [minuty]:

Trochę więcej jest na tym forum Samsunga. Chociaż Experci są ..... zazwyczaj odsyłają do serwisu, to sami forumowicze podsuwają dużo sugesti,

https://eu.community.samsung.com/t5/sprzęt-agd/piekarnik-samsung-dual-cook-bq1d6g144-problem-podczas-pieczenia/td-p/789887/page/5?result=true&state=P%2FIo43uoVe%2BPm2L5%2BksFxGZ0A6Ne9HlkwgRKY0mqu3hyNtzERAWuXzCjzYOnVlc2N%2FknWYSc%2Bpf6m%2F8vXuFXrnFuLRH5gy0i%2FHP%2BUBcLsWBEZ0NnThAzvqOKZw
    mipix
    Level 35  
    10 minutowy kurs lutowania z internetu + najtańsza lutownica + cyna + topnik i sam naprawisz tą płytkę. Uważaj tylko na kondensatory, bo niektóre "gryzą" tuż po odłączeniu zasilania.