Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Stacja lutownicza do 1000 zł - hotair/kolba

MocnyAmper 12 Sep 2021 14:09 429 6
    MocnyAmper
    Level 24  
    Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem nowej stacji lutowniczej. Aktualnie używam KD855, taki chińczyk z nawiewem hotair, kolbą i regulowanym zasilaczem. Generalnie byłem z niej zadowolony, ale ostatnio coś się z nią dzieje. No i szukam czegoś nowego, z kolbą, która lepiej trzyma temperaturę i grotami o większej pojemności cieplnej bo ta aktualna kolba może i się nadaje do lutowania, ale gdy przychodzi wylutować coś co jest wlutowane w pole masowe to robi się dramat.

Kupię coś w miarę sensownego w kwocie około 1000 zł? Może być bez zasilacza, po prostu kolba i hotair, z większym naciskiem na jakość kolby, bo hotair to tylko do wylutu układów scalonych używam. Będę wdzięczny za wszelkie opinie. ;)
  • Helpful post
    MOSFET - Serwis
    Level 33  
    Witaj,
    Za kilka stówek więcej można by się było rozejrzeć za zestawem ze stacją t12-11 od toor i hot air od atten. Oba urządzenia zostały sprawdzone w pracach serwisowych przez specjalistów z chińskiej firmy Rewa Technologies. Stacja toor korzyta z grotów wzorowanych na JBC. Jest to klasa sama w sobie, a toor to godny zamiennik niewiele ustępujący oryginałowi. Nagrzewa się w kilka sekund do temperatury 350 stopni.

Styacja atten st-862d to nieco tańsza alternatywa dla chwalonego przez elektroników 861dw od firmy Quick. Więcej o sprzęcie mówił Louis Rossmann. Zachęcam do obejrzenia jego opinii na YouTube.com.
    MocnyAmper
    Level 24  
    No widzę, za 300zł można to kupić i groty T12 dostępne w Polsce za 20zł/szt. A za jakieś 900zł można kupić stacje KSGER z kolbą na T12 i hotairem :D
    W sumie, czym te stacje się różnią? Tzn, obie mają kolby wyposażone w groty z wbudowaną grzałką.

EDIT:
    Tak teraz zauważyłem, że te groty T12 ciężko będzie zmieniać podczas pracy :/
    MocnyAmper
    Level 24  
    Okej, tak czy inaczej, finalnie zamówiłem tą stacje TOOR T12-11.
    Jeśli chodzi o hotair, akurat mam ten na wiatraku i jak do moich zastosowań (wylut układów czy grzanie termoskurczek) taki jest wystarczający w zupełności więc chyba dokupię osobno coś w tym stylu.
    Dzięki za pomoc ;)