Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV LG42LS570 jako monitor do PC

pdusp 13 Sep 2021 11:42 294 11
    pdusp
    Level 8  
    witam,
    mam tv LG 42LS570 w dobrym stanie z wystawki, bez pilota.
    tv sie uruchamia, ładnie wyświetla ekran powitalny i po chwili przechodzi w stan uśpienia.
    Chciałbym go użyć jako monitor do PC, podpiąłem go pod hdmi jednak mam pewien problem z brakiem pilota a przyciski na dole jakby nie reagują na swoje wciśnięcia, nie wiem czy jest uszkodzenie, czy brak pilota uniemożliwia wybranie czegokolwiek....
    Poprosze o wasze cenne wskazówki, jak uruchomic ten tv?
    dziekuje
    Piotr
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    oun
    Level 20  
    Zainstaluj Android TV Remote Control lub podobny program skoro sterowanie z przycisków nie działa.
    gumisie
    Level 43  
    oun wrote:
    Zainstaluj Android TV Remote Control
    Na smartfonie, czy telewizorze? :wink:

Pozdrawiam.

EDIT:

pdusp wrote:
    tv sie uruchamia, ładnie wyświetla ekran powitalny i po chwili przechodzi w stan uśpienia.
    Ile trwa ta: "chwila"?
    pdusp
    Level 8  
    oun wrote:
    Zainstaluj Android TV Remote Control lub podobny program skoro sterowanie z przycisków nie działa.

żeby zadziałał retmote z androida to oba urządzenia muszą byc w jednej sieci wifi, w tej chwili obawiam sie ze nie uda mi sie zestawić współpracy.
    Masz na mysli moze fona z Irda?

Dodano po 1 [minuty]:

pdusp wrote:
    Ile trwa ta: "chwila"?[/quote]

ta chwila to około 5-10 secund...
    czy to moze świadczyć o uszkodzeniu? czy jest sens dokupować pilot bo moze on jest martwy...?
    gumisie
    Level 43  
    pdusp wrote:
    ta chwila to około 5-10 secund...
    czy to moze świadczyć o uszkodzeniu?
    Moim zdaniem, wszystko na to wskazuje.
    pdusp
    Level 8  
    dziękuje,

czyli poprawnie działający TV LG wyświetla powitalny ekran przez dłuższy czas?
    czy na dole są przyciski zbliżeniowe, nie czuć wciśnięcia, skoku?

brak sygnalu z anteny tez nie powinien wpływać na szybkie wyciemnienie ekranu?

czy może to byc uszkodzenie w zasilaczu? matryca działa, podświetlenie działa...

pozdrawia
    Piotr
    gumisie
    Level 43  
    pdusp wrote:
    czyli poprawnie działający TV LG wyświetla powitalny ekran przez dłuższy czas?
    Jak każdy sprawny, nawet innej firmy.
    mczapski
    Level 39  
    Po pierwsze odbiornik z racji miejsca pracy może być ustawiony na tryb wystawowy, hotelowy czy podobny. W każdym razie może nie czytać sygnału ze złącza HDMI. I wówczas sprawę uratuje odpowiednie ustawienie źródła sygnału łącznie z wyborem odpowiedniego numeru złącza. Z kolei jeśli odbiornik nie uzyska sygnału to nie połączy się i komputer nie wie jakie parametry wyświetlania. Mamy do czynienia z sygnałem cyfrowym. A więc bez pilota to pewno będzie niemożliwe. Ale o piloty LG nie jest trudno.
    Wojtek M
    Level 35  
    pdusp wrote:
    Mam tv LG 42LS570 w dobrym stanie z wystawki, bez pilota.
    Pilot kosztuje ok. 15zł - 25zł, to nie jest "majątek" !!!
    pdusp
    Level 8  
    dziękuje,
    mam takie zapytanie wobec tego modelu:
    przyciski do sterowania są na dole na tej srebrnej liscie? to są przyciski dotykowe, nie czuć skoku przy wciśnięciu? coś się powinno dziać przy wciśnieciu...

Podejrzewam uszkodzenie w zasilaczu, a swoje przypuszczenie biorę stąd że po uruchomieniu pojawia się obraz na kilka sekund z logo LG
    potem ekran staje się czarny,
    świeci się na dole tylko kontrolka led czerwona,
    nie ma reakcji na wciśnięte przyciski,
    może po tych kilku sekundach przegrzewa się jakiś półprzewodnik? a dioda świeci się dlatego że jest w sekcji niskiego napięcia?

Rady są dobre żeby kupić pilota, on z przesyłką kosztuje 50zł...
    a jesli tv padł kompletnie to po co kompletować akcesoria...

Pozdrawia
    Piotr
  • Helpful post
    gumisie
    Level 43  
    pdusp wrote:
    Podejrzewam uszkodzenie w zasilaczu, a swoje przypuszczenie biorę stąd że po uruchomieniu pojawia się obraz na kilka sekund z logo LG
    potem ekran staje się czarny,
    "Podejrzewać" można wiele.
    Rozkręć ten TV i wykonaj jakieś pomiary.
    Możesz również zamieścić zdjęcia tego zasilacza.