Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gdzie znajdę transformator impulsowy symetryczny 230V? Szukam czegoś do 100 zł.

Fell_x 13 Sep 2021 13:36 369 11
    Fell_x
    Level 3  
    Witam
    Mam problem ze znalezieniem transformatora impulsowego. Interesuje mnie transformator impulsowy symetryczny 230v o napięciu wtórnym około 35v i prądzie 10a na około 200kHz. Gdzie można coś takiego dostać, szukać? Czy dało by się zmieścić w przedziale do 100zł? Uprzedzając propozycje samodzielnego nawinięcia, nie jestem aż tak doświadczony :).
    Z góry dziękuje za odpowiedź
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    gumisie
    Level 43  
    Fell_x wrote:
    Czy dało by się zmieścić w przedziale do 100zł?
    Pewnie dałoby się, lecz czy warto kombinować, gdy można za około 200zł, kupić gotowy zasilacz o tych parametrach? :cry:

Np: Gdzie znajdę transformator impulsowy symetryczny 230V? Szukam czegoś do 100 zł.
    DiZMar
    Level 43  
    vorlog wrote:
    Fell_x wrote:
    Interesuje mnie transformator impulsowy symetryczny 230v o napięciu wtórnym około 36v i prądzie 3-4a.

Jesteś pewien, że chodzi o impulsowy?
    V.

Dla niektórych 50Hz to już impulsy. :ok:
    Zapewne chodzi o sieciowy z wyjściem 2 x 36 V/4 A.
    gumisie
    Level 43  
    DiZMar wrote:
    Dla niektórych 50Hz to już impulsy.
    Oj tam, oj tam. Zaraz takie tekst. :wink:
    DiZMar wrote:
    Zapewne chodzi o sieciowy z wyjściem 2 x 36 V/4 A.
    Skąd ta pewność? :cry:
    Dajmy szansę Autorowi tematu na konkretniejsze wyjaśnienie problemu z jakim się boryka.
    DiZMar
    Level 43  
    Autor niepotrzebnie (może aby pokazać swoją fachowość) użył słowa impulsowy i stąd całe zamieszanie.
    300 W w cenie do 100 zł to raczej trudno będzie.
    Fell_x
    Level 3  
    DiZMar wrote:
    Autor niepotrzebnie (może aby pokazać swoją fachowość) użył słowa impulsowy

vorlog wrote:
    Jesteś pewien, że chodzi o impulsowy?

akurat szukam transformatora impulsowego, aczkolwiek moja wina że nie podałem interesującej mnie częstotliwości. Szukam transformatora na około 200kHz
    DiZMar
    Level 43  
    Fell_x wrote:
    ...
    akurat szukam transformatora impulsowego, aczkolwiek moja wina że nie podałem interesującej mnie częstotliwości. Szukam transformatora na około 200kHz

Fell_x wrote:
    ... 230v ...

o częstotliwości 200 kHz???
    Fell_x
    Level 3  
    Loker wrote:

niestety są tam tylko transformatory małej mocy, czyli dokładnie takie jam mogę znaleźć wszędzie bez problemu

DiZMar wrote:
    o częstotliwości 200 kHz???

z tego co się orientuję to transformatory impulsowe można znaleźć w przedziale 10kHz - 500kHz, urządzenie którym będę kluczował będzie działało najlepiej na około właśnie 200kHz, stąd ta częstotliwość
    pawelr98
    Level 39  
    A nie prościej nawinąć samemu ?

Transformatory impulsowe to nie sieciowe, przy tej ilości zwojów problemu z nawijaniem ręcznym raczej nie ma.
    W typowym półmostku pierwotne ma te 35-50 zwojów, wtórne będą po kilka zwojów potrójnym/poczwórnym drutem (200kHz już trochę sporo i się kłania efekt naskórkowości).

Bo znaleźć transformator "od tak" o wymaganych parametrach nie jest tak prosto.

Jak wiemy co chcemy, to można i troszkę "oszukać" stosując podwajacz na wyjściu.
    Przy dziesiątkach kHz działa to nienajgorzej.

Pytanie też, czym kolega kluczuje ?
    To półmostek ? Forward ? Push-pull ?
    Od razu też wybić sobie należy z głowy flybacka przy tej mocy.
    Fell_x
    Level 3  
    pawelr98 wrote:
    200kHz już trochę sporo i się kłania efekt naskórkowości

rzeczywiście, nie zwróciłem na to uwagi, może jednak zejdę na trochę niższą częstotliwość,

pawelr98 wrote:
    Pytanie też, czym kolega kluczuje ?

Kluczowanie planuję Push-Pull

pawelr98 wrote:
    A nie prościej nawinąć samemu ?

Chyba ostatecznie jednak będę musiał spróbować cos samemu nawinąć, bo nie mogę nigdzie znaleźć takiego transformatora. Spróbuję jeszcze zapytać o wycenę nawinięcia takiego transformatora, udało mi się znaleźć taką firmę, ale pytanie czy będzie się opłacać?