Do you prefer the English version of the page elektroda?
No, thank you Send me over thereKnoxMystic wrote:Nie interesuje mnie zakup takiego samego tranzystora w takiej cenie
Azog_Plugawy wrote:Olej ten wzmacniacz germanowy kup ul1402 za dychę albo nawet 2(gdyby coś) i podłącz to na scalaku.
Azog_Plugawy wrote:Przecież to leciwy układ nawet w latach swojej "świetności" odznaczający się dużą awaryjnością i niską jakością.Olej ten wzmacniacz germanowy kup ul1402 za dychę albo nawet 2(gdyby coś)
pawelr98 wrote:Albo normalnie, wstawić końcówkę pokroju jakiegoś TDA, kwestia troszkę inwencji włożyć w zespolenie tego.
Jubilat ma plus na obudowie, także nie można po prostu przykręcić do chassis takiego układu TDA.
pawelr98 wrote:Jak na scalak to TDA2030, co chińczyk sprzedaje po 80gr lub cała płytka po 6-7zł.
ml wrote:Po co sobiekomplikować sprawę i stosować już od dawna nie produkowane i coraz mniej dostępne podzespoły? I czy przypadkiem układ UL1480 nie był przeznaczony do innej impedancji obciążenia niż ta która jest w odbiorniku Jubilat? Do tego odbiornik posiada napięcie zasilania 25V przy maksymalnym dopuszczalnym dla tego układu 30V. Stosowniejsze do tego pod tym względem byłyby układy UL1481 i UL1440, ale te mają maksymalne napięcie zasilania odpowiednio 20V i 24V.Ja osobiście w celu zachowania "polskości" odbiornika machnąłbym płytkę pod UL1480 i tyle.
ml wrote:A nie przypadkiem 4 ohm? W takim razie moje błędne założenie we wcześniejszym poście. Pomyłka pewnie pod wpływem wcześniejszej propozycji UL1402:).W Jubilacie zasi;lanie to ok.25-28V a głośnik 25om.
aaanteka wrote:
Tak tylko właśnie ten Jubilat DMT-401 ma na masie całego toru odbiornika plus. Jest więc mały problem.
pawelr98 wrote:Można prosić o przybliżenie proponowanego rozwiązania?W zasadzie to bardzo mały, jeden optoizolator z wyprowadzoną bazą tranzystora.
aaanteka wrote:pawelr98 wrote:Można prosić o przybliżenie proponowanego rozwiązania?W zasadzie to bardzo mały, jeden optoizolator z wyprowadzoną bazą tranzystora.
pawelr98 wrote:I tak z prostego odbiornika zrobić trochę osobliwą konstrukcję daleko odbiegającą od pierwowzoru i to dodajmy z niemałym kosztem w porównaniu z 3-4 popularnymi tranzystorami krzemowymi.Można kupić albo gotowe cudo dedykowane albo można sobie pokombinować.
pawelr98 wrote:) zupełnie nie nadaje się do zastosowań w torze akustycznym wzmacniacza pełnopasmowego. Proszę zapoznać się z wszystkimi parametrami elementu i najlepiej wykonać realną symulacje układu w postaci prototypu testując go. Gdyby było tak prosto to zrealizować z pewnością nie jeden producent dawno stosowałby takie proste i tanie rozwiązanie. Dedykowane elementy liniowe to już inny przedział cenowy i całkiem pokaźne rozwiązanie w stosunku do całej konstrukcji odbiornika.A to akurat PC817, którego w złomie elektronicznym jest bardzo dużo.
pawelr98 wrote:To nie znaczy że trzeba jeszcze bardziej je pogarszać i udziwniać konstrukcję ze znacznym zwiększaniem nakładów finansowych.to radio nigdy nie miało powalających właściwości muzycznych.
aaanteka wrote:Nie sposób się nie zgodzić. Ostatnimi czasy zauważyłem jakąś tendencję( czyżby wynik odseparowania z racji pandemii?) do "utrudniania sobie życia". Zamiast przemyśleć celowość jakiegoś rozwiązania rozpoczyna się mozolny proces by na siłę udowodnić woje racje - nawet jeśli z gruntu są ... nierozsądne. A wystarczyłoby pomyśleć, i z mnogości rozwiązań wybrać jedno - za to najprostsze do wykonania i najwygodniejsze - bez zbędnych utarczek słownych.To nie znaczy że trzeba jeszcze bardziej je pogarszać i udziwniać konstrukcję ze znacznym zwiększaniem nakładów finansowych.
gumisie wrote:Mamy podobne skojarzenia,u mnie oczekiwanie skojarzyło się z użyciem DSP;).Tak czytam i zastanawiam się kiedy ktoś zaproponuje użycie jakiegoś micro procesora
kris8888 wrote:Tak tylko raczej nie na TG50-52 , a na trochę późniejszych, lepszych opracowaniach producentów radzieckich, amerykańskich ,czy japońskich.Teraz wręcz niektórzy budują sobie wzmacniacze na tranzystorach germanowych, trochę z ciekawości i trochę z chęci porównania ich parametrów ze wzmacniaczami na tranzystorach krzemowych.