Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Potrzebne urządzenie do nawigacji z transmisją danych na androidzie.

drapak12 14 Sep 2021 13:29 225 2
    drapak12
    Level 15  
    Witam!

Poszukuje urządzenia mobilnego jak smartfon (ale by było ono przenośne), ale bez funkcji telefonu, aparatu itp. co by miało GPS, transmisje danych po GSM by można było instalować programy i było na systemie Android. Właściwie to potrzebuje urządzenia jak smartfon z tym, że bez wszystkich zbędnych bajerów jak on, bo będzie używane do jednej tylko aplikacji, która korzysta z Internetu i GPS. Myślałem rozczłonkować zwykły stary smartfon z przed lat (android co najmniej 6.0) z tym, że wówczas jest problem obudowy musiał bym też zrootować mu czysty android i potrzebuje zrobić jak nawigacje, by po włączeniu nie trzeba było nic wprowadzać tylko ten jeden program by się odpalał od razu. A wszystko to pod potrzeby bardzo "mądrego" nowego systemu poboru opłat E-Tool, który obsługiwać można za pomocą aplikacji bez potrzeby korzystania z drogich urządzeń ZSL czy OBU. Instalowanych niefortunnie i zasilanych z zapalniczki samochodowej. Czystego smartfona nie chcę widzieć w tej roli, ponieważ zawsze na niego mógłby ktoś zadzwonić jakiś telemarketer czy inna osoba zaburzając tym samym koncentrację kierowcy i ew transmisję danych niezbędnych do dokonania opłaty. Dodatkowo zamontowana w nim na stałe bateria a smartfon narażony na skrajne temperatury za szyby samochodu doprowadziło by to prędzej do jej spuchnięcia i wczesnej awarii całego smartfona. Poza tym liczne aktualizacje i newsy z wgranych na stałe aplikacji w klasycznym smartfonie cały czas absorbowały by uwagę i zużywały cenny transfer danych. Pytanie czy jest jakieś urządzenie, które można by zaprząc do tego typu celu. W sumie najbardziej odpowiadał by mi stary smartfon ze zmienionym softem w sposób jak wyżej opisany do obsługi jednej tylko aplikacji e-tool.

Dzięki bardzo
    Pozdrawiam
    Krzyhy
    Level 4  
    Tablet ze slotem na kartę sim. Do tego porządny uchwyt i nawigacja świetna.