Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mythic zmienia rozmiar swoich układów AI

ghost666 14 Sep 2021 17:20 480 2
 • Mythic zmienia rozmiar swoich układów AI
  Mythic, start-up budujący analogowe układy sztucznej inteligencji w oparciu o technologię obliczeniową z wykorzystaniem pamięci realizowanej na macierzy tranzystorów pamięci Flash, zebrał właśnie 70 milionów dolarów od inwestorów i wypuścił drugi, nieco mniejszy układ oparty na swojej oryginalnej architekturze.

  Runda C, prowadzona przez BlackRock i Hewlett Packard Enterprise, podniosła całkowite finansowanie Mythica do 165,2 milionów dolarów. Firma zapowiedziała, że wykorzysta fundusze na przyspieszenie planów masowej produkcji swoich analogowych układów scalonych AI, a także pracę nad sprzętem nowej generacji, jednocześnie rozbudowując portfolio oprogramowania.

  Tim Vehling, starszy wiceprezes ds. rozwoju produktów i biznesu w firmie Mythic (na zdjęciu po prawej), nie był w stanie omówić szczegółów dotyczących trakcji, mówiąc EE Times tylko, że: "Nadal jesteśmy bardzo zainteresowani monitoringiem wideo, systemami widzenia maszynowego w przemyśle, dronami czy aplikacjami w systemach AR/VR Aplikacje."

  Mythic zmienia rozmiar swoich układów AI
  Tim Vehling


  Mythic wprowadził na rynek swój pierwszy produkt, M1108 w listopadzie 2020 roku – urządzenie z 108 procesorami obliczeniowymi, zdolne do osiągania 35 TOPS na potrzeby wnioskowania AI w obliczeniach brzegowych, zwykle pobierając zaledwie 4 W. Układ jest oparty na architekturze analogowej matrycy procesora (AMP) firmy Mythic. W tamtym czasie Mythic twierdził, że jego podejście umożliwiło stosowanie mniejszych rozmiarów produktu (ponieważ nie jest wymagana zewnętrzna pamięć DRAM), a jego 40-nanometrowy układ kosztowałby mniej niż najnowocześniejsze urządzenia z węzłami procesowymi.

  Nowy układ, M1076, ma nieco mniej chipów obliczeniowych – 76 w porównaniu do 108 w poprzednim produkcie. Może osiągnąć 25 TOPS przy mocy 3 W, przy czym jest on dedykowany do takich samych obciążeń analizy wideo w urządzeniach brzegowych, w tym w kamerach monitorujących i sieciowych rejestratorach wideo, oraz do szacowania pozycji ciała w sprzęcie AR/VR.

  "M1076 to zoptymalizowana wersja M1108, więc oba procesory mają tę samą konstrukcję rdzenia, energooszczędne przetworniki ADC i 40-nanometrowy wbudowany proces wykorzystujący pamięć Flash" - powiedział Vehling.

  Po co tworzyć chipy o różnych rozmiarach w oparciu o tę samą technologię, do tych samych obciążeń i aplikacji? "M1108 został pierwotnie dopasowany do karty M2M, która ma wymiary 22 mm na 80 mm" - wskazuje Vehling. "W różnych rozmowach z naszymi klientami i partnerami było duże zainteresowanie tym, czy możemy obsługiwać format karty M.2 A+E, który ma wymiary 22 na 30 mm. Jest to powszechny format w systemach wbudowanych – ma taki sam rozmiar jak karta Wi-Fi – więc M1076 został tak zwymiarowany, abyśmy mogli zapewnić maksymalną wydajność AI w formacie karty M.2 A+E".

  Nie jest jasne, czy nadal dostępne są karty M.2 lub PCIe z jednym lub wieloma chipami M1108. Jednoukładowe karty M.2 i PCIe z M1108 nie pojawiają się już na stronie Mythic, mimo że wcześniej ogłoszono ich dostępność. "W naszym ogłoszeniu podkreśliliśmy zdolność M1076 do skalowania do 16 chipów na kartę PCIe, a w najbliższej przyszłości ogłosimy dalsze szczegóły dotyczące naszych kart Multi-AMP PCIe" - powiedział Vehling. Dodał, że M1076 nie ma zastąpić M1108, ale prawdopodobnie będzie bardziej popularny.

  Mythic zmienia rozmiar swoich układów AI


  "Oba procesory są dostępne, ale spodziewamy się, że większość klientów zwróci się ku M1076 ze względu na jego wyższą wydajność energetyczną, mniejszy rozmiar i możliwość skalowania od punktów końcowych do aplikacji serwerowych".

  Wyniki testów porównawczych dla M1076 są jeszcze niedostępne. Mythic powtórzył wcześniejsze dane dotyczące architektury AMP, która może uruchamiać YOLOv3 z prędkością 60 klatek na sekundę (fps) i OpenPose Body25 z opóźnieniem <10 ms (lub ponad 90 fps). Oparta na bazowych chipach AMP rozwiązanie umożliwia Mythic łatwe skalowanie do mniejszych lub większych układów analogowych AI. Według Vehlinga mniejsze chipy do urządzeń zasilanych bateryjnie będą prawdopodobnie następne w planach Mythic. "W przypadku większych modeli DNN lub obsługi wielu strumieni wideo lub kanałów możemy po prostu zwiększyć skalę, dodając więcej chipów AMP do pojedynczej karty PCIe lub dodając więcej kart PCIe".

  Tymczasem karty PCIe M.2 A+E z Mythic ME1076 i kart PCIe M.2 z MM1076 będą dostępne do testów od lipca 2021 roku.

  Źródło: https://www.eetimes.com/mythic-resizes-its-analog-ai-chip/

  Cool! Ranking DIY
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10556 posts with rating 8910, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Eltrox Hurton
 • #2
  willyvmm
  Level 29  
  Gdyby coś komuś nie pasowało jako uzupełnienie dodam że artykuł nie jest nowy, został opublikowany 06.25.2021
 • #3
  mipix
  Level 34  
  Według mnie data publikacji to 25.06.2021. Jeśli robić przekład z języka obcego, to dokładnie. Amerykanie datę zapisują w innej kolejności.