Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak sygnału w tv antena zbiorcza czy te kable są dobrze podłączone

Quintine89 14 Sep 2021 20:16 1989 5
 • #1
  Quintine89
  Level 2  
  Przeprowadziliśmy się do nowego mieszkania.
  Chcemy odbierać telewizję naziemna.
  Przy podłączeniu tv pojawia nam sie informacja że brak sygnału.
  W ścianie mamy gniazdo z wejściem R SAT i TV.
  Przy podłączeniu telewizora gotowym już kablem gniazdem tv nic nie działa, to samo przy podłączeniu kabla do gniazda w ścianie tv i drugiej końcówki do telewizora anteny plus wzmacniaczem to tv też nic nie dziala.
  W skrzynce na korytarzu są 3 kable z czego kabel który jest podłączony jest z opisem dvb s, 2 kabel luźno leżący z opisem satpol i 3 kablel bez opisu pytanie czy w skrzynce jest podłączony odpowiedni kablel do odbioru tv naziemnej jesteśmy zieleni w tym temacie proszę o pomoc.
 • Helpful post
  #2
  andk1eltd
  Level 36  
  Odpowiedź zna administrator budynku. Telewizja to też medium tak jak prąd, woda, gaz, śmieci itp. i tak samo - po wprowadzeniu się do mieszkania - wymaga kontaktu z administracją. Opisy trochę wyjaśniają - DVBS to... DVBS czyli satelita. Satpol to pewnie jakiś dostawca kablowy. Naziemnej raczej tam nie ma - ale wszystko wie zarządca budynku - bo od tego jest.
 • #3
  Quintine89
  Level 2  
  Dzwonilam do wspólnoty Pani powiedziała że nie wie ale ze nikt nie zgłaszał problemów, odesłała mnie do firmy która budowała oni natomiast kazali sprawdzić w skrzynce na korytarzu czy kable nie są "za luzne" i ewentualnie skontaktować się z satpol (zadzwonie tam jutro)...ale chciałam się dowiedzieć czy może ktoś jest zorientowany w temacie i mógłby stwierdzić czy wogole podłączam telewizor do dobrego gniazda w ścianie
 • Helpful post
  #4
  andk1eltd
  Level 36  
  Jeśli ma tam być naziemna to odbiornik ma być podłączony do gniazda TV - bez żadnych wzmacniaczy. Wspomniany Satpol prawdopodobnie zarządza tą siecią w budynku i to jest dobry kierunek postępowania.
 • #5
  nazaspie
  Level 12  
  Wypróbuj wszystkie kable po kolei.
  Podłącz ten opisany jako satpol i zobacz efekt.
 • #6
  zielon_1215
  Level 20  
  Połącz kabel opisany dvb s z kablem bez opisu (jednym kablem do mieszkania wchodzi TV satelitarna i naziemna).

  Jeżeli wykonawca nie zamontował anten do TV naziemnej, napisz pismo do Urzędu Nadzoru Budowlanego, że deweloper nie respektuje "Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" § 192e pkt 4 - zrobią kontrolę - ktoś będzie miał "ciepło".