Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pompa ciepła Vaillant - jakieś opinie o producencie?

rafmik 14 Sep 2021 22:44 147 1
    rafmik
    Level 10  
    Pompa ciepła (powietrze-woda) Vaillant - jakieś opinie o producencie? Awaryjność itd?

Wie ktoś jaki jest koszt zakupu Vouchera na przedłużenie gwarancji z 2 do 5 lat?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    pavyan
    Level 15  
    Co do awaryjności pomp ciepła Vailanta nic Ci nie powiem, ale mam inną ważną radę - sprawdź także ofertę pomp ciepła Saunier Duval. Konstrukcje tych firm mogą być bardzo podobne lub identyczne, ale mogą bardzo różnić się ceną.
    Dlaczego o tym piszę?
    Dwa lata temu miałem doświadczenia z tymi producentami podczas poszukiwań kotła kondensacyjnego CO: znalazłem dokładnie takie same konstrukcje obu firm (różniące się w zasadzie tylko kolorem kotły, typy KKS i VKK).
    Ale była jeszcze druga różnica, i ta już bardzo istotna: Saunier Duval był do kupienia 4100zł, a Vailant za ponad 7000zł. Jest różnica, prawda?
    Drążyłem sprawę trwałości/awaryjności: KKS SD był produkowany od niedawna, VKK Vailant od 15 lat, ale ponieważ to naprawdę identyczna konstrukcja, wyciągnąłem wniosek że trwałość/jakość będzie też identyczna.
    Gwoli uczciwości, była trzecia różnica: Vailant miał montowaną sondę lambda... ale blokowała czasem bez powodu kocioł, więc jej od pewnego czasu nie wkładali :D
    Przedłużenie gwarancji do 5 lat to były niestety podobne - i bardzo wysokie - koszty: osobiście olałem więc gwarancję, nie mam zamiaru płacić za te pięć lat 2100zł (700 dwa lata+1400 trzy lata+oczywiście wszelkie koszty części tzw. "eksploatacyjnych"!). Toż to bezwstydny rabunek w biały dzień :D , np. oryginalna uszczelka palnika fi~180mm ze sznura wysokotemperaturowego owiniętego sreberkiem z biedronkowej czekolady to koszt 110zł (!!!), a wymieniana MUSI BYĆ (ha, ha, ha!) co rok...
    Ale z gwarancją czy serwisem jest podobnie u każdego, a szczególnie "zachodniego" producenta - bo to tu właśnie są pieniądze od skutego kajdankami gwarancji użytkownika :D
    Vailant kilka lat temu przejął SD, stąd może ta oferta identycznych konstrukcji owych kotłów o innych tylko nazwach, ale dlaczego tak było z cenami i czy jest tak nadal - nie wiem.
    Wybacz mi trochę przydługą opowieść, ale myślę że i w Twoim przypadku warto być dociekliwym i sprawdzić ofertę pomp ciepła obu producentów.
    Ciężko się rozmawia z konsultantami firmowymi w centralach w Polsce (to ten sam adres w Wa-wie), to trzeba mocno stwierdzić, ale chyba nie ma innego wyjścia.