Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Domofon ORNO AR8 + Eura ADA-41A3 zamiast SD720D6 - nie współpracuje

misiekk89 14 Sep 2021 23:04 135 2
    misiekk89
    Level 16  
    W zestawie domofonowym ORNO SD720D6 + AR8, po 11 latach użytkowania padła mi kaseta zewnętrzna SD720D6. Konkretniej padł chyba mikroprzycisk, bo na 10 prób naciskania przycisku wywołania, udają się tylko wywołać 2 razy. Jako że zakup samej kasety SD720D6 jest już niemożliwy, postanowiłem zakupić kasetę zewnętrzną Eura ADA-41A3 dwuprzewodową:
    Domofon ORNO AR8 + Eura ADA-41A3 zamiast SD720D6 - nie współpracuje Domofon ORNO AR8 + Eura ADA-41A3 zamiast SD720D6 - nie współpracuje

Usunąłem kasetę SD720D6, polutowałem przewody z nowej kasety Eura z dwoma przewodami z instalacji (czerwony z czerwonym, czarny z czarnym) i średnio to działa tzn. przycisk wywołania działa. Gdy podniesie się słuchawkę na unifonie w domu to słychać co mówi osoba stojąca przy kasecie zewnętrznej. Natomiast tego co mówi osoba będąca w domu, ja już przy furtce nie słyszę. Ponadto w słuchawce unifonu, bardzo głośno ale to mega bardzo, słychać to co mówi osoba na zewnątrz, że można sobie słuch uszkodzić. Dodatkowo podświetlenie na kasecie zewnętrznej, działa tylko w momencie gdy podniesie się słuchawkę na unifonie.

Nie mam elektrozaczepu. Mam tylko dwie żyły, które łączą unifon z kasetą zewnętrzną.

Ktoś ma pomysł co robię nie tak? Czy po prostu nie ma prawa to funkcjonować w takim połączeniu? W sensie dwóch producentów.

dane techniczne:

schematy:
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    sosarek

Level 43  
    No a co stało na przeszkodzie by wymienić uszkodzony microswitch?
    Co do kompatybilności - masz przecież dwóch różnych producentów...
    misiekk89
    Level 16  
    sosarek wrote:
    No a co stało na przeszkodzie by wymienić uszkodzony microswitch?

Brak wiedzy, umiejętności.
    sosarek wrote:
    Co do kompatybilności - masz przecież dwóch różnych producentów...

Tak, wiem. Ale porównałem dane techniczne kasety Orno i kasety Eura i są dość podobne więc liczyłem że to będzie działać.