Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Accord 2.0 F20B6 - brak mocy, pali jak smok

Kruk1900 14 Sep 2021 23:07 138 3
    Kruk1900
    Level 3  
    Witam. Honda mi od jakiegoś czasu nie chce jechać jak ma, słabo się zbiera, wręcz się dusi. Zrobiłem już wszystko co może być chyba, zawory ustawiłem, aparat, wymieniłem filtr paliwa, pompę paliwa, świece i nadal to samo. Czuć dopiero że się ładnie wykręca ale dopiero gdy osiągnie 4000 tysiące obrotów, brak błędów
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr Fluke
    jarekgol
    Level 18  
    Nie znam tego samochodu, ale z wiedzy ogólnej:
    1) sprawdź sobie woltomierzem co się dzieje na sondzie lambda, czy masz za bogato czy za biednie w trakcie tych problemów. Może też być czuć na węch.
    2) Czy chodzi na wszystkich cylindrach - możesz zdejmować po jednym przewodzie/cewce i słuchać
    3) zmień paliwo.
    4) sprawdź rozrząd czy nie przeskoczył, nie wiem czy są tam zmienne fazy?
    5) sprawdź czy wartości mierzonego powietrza (przez sterownik) są rozsądne (testerem diagnostycznym).
    6) sprawdź wartości widziane z czujników temperatury
  • Multimetr Fluke
    andrzej20001
    Level 43  
    Rozszczelnij wydech za kolektorem i zobacz wtedy.
    Kruk1900
    Level 3  
    Wydech nic nie daje na wszystkie gary pali ale tak dziwnie bo raz jest reakcja raz nie ma i zastanawiam się czy to przez te kable właśnie tak nie jest bo za ciekawe nie są

Dodano po 8 [godziny] 43 [minuty]:

Kable wymienione dolot jest ok sonda ok dziś jechałem i zauważyłem że kiedy d4 mruga idzie lepiej ale nadal nie jest to przepraszam że nie odpisałem automat ale nie wiedziałem że może być to istotne do tego tematu