Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Altium 17 zacina się - nie ma co wydrukować.

jachimo 14 Sep 2021 23:53 156 5
    jachimo
    Level 8  
    Witam
    Używam Altium Designer 17. Czasami i nie wiem od czego to zależy, program zacina się. Po wywołaniu File -> Fabrication Outputs -> Final niektóre lub wszystkie strony podglądu są puste. Jeśli załaduję inny projekt to wszystko jest OK.
    Jest to mocno wku.......e gdy po kilku dniach pracy nie ma co wydrukować.
    Czy ktoś miał podobny problem a jeśli tak to jak go usunął.

Pozdrawiam Zbych
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • IGE-XAO
  • IGE-XAO
    jachimo
    Level 8  
    Cześć. Poczytałem ale nic nie dowiedziałem się. Uwagi co i jak u każdego chodzi. Generalnie jest tam o Circuit Studio.

Znalazłem protezę. Plik *.BrdDoc wyrzucam do Free Documents i tam mogę wydrukować (działa ale jak długo ???). Jeszcze jedna ciekawostka. Projekt zarażony tym błędem powoduje, że każdy obcy plik do niego dołączony staje się niedrukowalny chociaż w jego projekcie było OK.
    Niko72
    Level 27  
    Zarówno Circuit Studio jak i Altium są od tego samego producenta. Być może nawet wykorzystany jest ten sam kod programu poddany pewnym zmianom i podobne błędy mogą pojawiać się w obydwóch programach.

Może powodem tego błędu są prawa dostępu do pliku z projektem?

Nie podważam uczciwości Kolegi, ale przypomina mi się jeszcze zabezpieczenie dawnych wersji programu Eagle. Jeśli używało się nielegalnie odbezpieczanego programu Eagle to projekt w nim utworzony był piętnowany i nie można go było otworzyć lub projekt się otwierał, ale na schemacie panował chaos - celowo pomieszane elementy i połączenia.
    mycodename47
    Level 14  
    Witaj, jeśli podeślesz mi spakowany projekt (Project->Project Packager) to mogę się temu przyjrzeć w AD 17 i nowszych wersjach.
    jachimo
    Level 8  
    Witam.
    Nie wiem co się stało ale błąd zniknął. Jakby z rozpędu zmieniłem tylko rozmiar pola z siatką i zrobiłem panel z czterech kopii oryginału. Po sprawdzeniu okazało się, że mogę wydrukować wszystko.

W tym układzie nie ma sensu wysyłać Tobie pliku ponieważ nie będziesz miał co szukać.
    Tym niemniej dzięki za zainteresowanie i chęć pomocy. Jeśli tylko błąd pojawi się wtedy podeślę Tobie błędnie działający plik.

Dzięki wszystkim i pozdrawiam Zbych
pcbway logo