Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Steyr 8100 - Problem z podnośnikiem

Piotrek#G 15 Sep 2021 18:25 234 0
Bosch
 • #1
  Piotrek#G
  Level 26  
  Hej. Mam problem z hydrauliką trójpunktowego układu zawieszenia w Steyr 8100.
  Hydraulika sterowana jest najprawdopodobniej zaworem Bosch HY/SR 10 H1/175/18 (na tyle udało mi się go zidentyfikować po katalogach dostępnych w internecie)

  W traktorze są trzy dźwignie:
  A : preselektor z trzema położeniami: praca siłowa 1, praca siłowa 2, praca pozycyjna
  B: dźwignia do podnoszenia podnośnika
  C: dźwignia do zablokowania opuszczania podnośnika (transport)

  Steyr 8100 - Problem z podnośnikiem Steyr 8100 - Problem z podnośnikiem

  W przypadku wybrania pracy siłowej przy nacisku cięgna górnego podnośnik się unosi do momentu zwolnienia nacisku, przy ciągnięciu cięgna górnego podnośnik opuszcza się do momentu zwolnienia siły ciągnącej. Niestety podnosząc dźwignię B w górne położenie podnośnik nie podnosi się całkowicie (tak jak np. W C360 przy pracy siłowej) tylko do momentu naprężenia cięgna górnego. W przypadku zablokowania sprzężenia z cięgna( jest możliwość wsadzenia sworznia) podnośnik działa jak przy pracy pozycyjnej i podnosi maszyny na całym zakresie pracy ramion.

  Przy przełączeniu preselektora A w pozycję pracy pozycyjnej maszyny są podnoszone, ale niestety nie na całym zakresie pracy ramion - podnośnik podnosi się niżej niż na zblokowanej sworzniem pracy siłowej.

  Na filmie założony jest sworzeń blokujący górne cięgno.
  Steyr 8100 - Problem z podnośnikiem Steyr 8100 - Problem z podnośnikiem  Czytałem o regulacji podnośnika śrubami na wałku sprzężenia zwrotnego, ale czy ta regulacja dotyczy pracy podnośnika na każdej pozycji preselektora, czy tylko przy pracy pozycyjnej?

  Śruby regulacji sprzężenia zwrotnego z podnośnika:

  Steyr 8100 - Problem z podnośnikiem Steyr 8100 - Problem z podnośnikiem

  W tej chwili jedyny sposób na orkę to zablokowana pozycja siłowa, bo na pozycyjnej nie jest w stanie unieść pługa na tyle wysoko aby wyszedł z ziemi. Chciałbym orać z wykorzystaniem pozycji siłowej, tak żeby nie trzeba było podrywać pługa ręcznie. Może jesteście w stanie poradzić co sprawdzić, albo co można wyregulować? Może ktoś miał do czynienia z tym traktorem, bądź innym serii 8000 i jest w stanie napisać jak powinien zachowywać się podnośnik na poszczególnych położeniach preselektora?
 • Bosch