Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magnetowid VHS Schneider SVC 5 - nie kręci się prawa rolka po wciśnięciu PLAY

yaro2004 16 Sep 2021 18:22 420 3
 • #1
  yaro2004
  Level 8  
  Magnetowid VHS Schneider SVC 568 RC

  Magnetowid nie wstawał. Po rozebraniu okazało się że spalony bezpiecznik 200mA, po wymianie wstał. Nie wciągał kasety, po rozebraniu od dołu okazało się że 2 paski się stopiły więc wymieniłem. Teraz mam taki problem, że Video wciąga i wypuszcza kasetę, przewija ładnie w obie strony a podczas naciśnięcia Play kręci jedna (lewa) rolka w tym czasie jest obraz, lecz prawa rolka nie nawija taśmy (czasem przekręci jeden raz) po czym wciąga taśmę. Proszę o dobre rady. Wymiana pasków na inne nie daje efektu, mechanizm czysty, nie wiem gdzie szukać problemu.
  Tradycyjny link do filmu:  https://filmy.elektroda.pl/26_1631809295.mp4

  Magnetowid VHS Schneider SVC 5 - nie kręci się prawa rolka po wciśnięciu PLAY Magnetowid VHS Schneider SVC 5 - nie kręci się prawa rolka po wciśnięciu PLAY
 • #3
  yaro2004
  Level 8  
  zadam64 wrote:
  przęgło jest pod tym czarnym plastykowym kółkiem .
  \
  Czy pod tym? Jeśli tak to rozbierałem i wszystko wygląda ok, pod nim są cztery koła zębate (te białe). Jak wygląda to sprzęgło?
  Magnetowid VHS Schneider SVC 5 - nie kręci się prawa rolka po wciśnięciu PLAY
 • #4
  radiogaga
  Service technician RTV
  Sprzęgło to dwuczęściowe czarne kremowe 2 zębatki ze sprężyną w środku pod ykołem pasowym.Pokręć jedną i zobacz opór miedzy nimi.Mechanizm to Funai,Aiwa.Mogą być inne przyczyny.