Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Honda crv kostka iso - Gdzie podłączyć kamerę cofania

chudy0321 17 Sep 2021 12:32 1116 26
    chudy0321
    Level 8  
    Witam koledzy mam radio pioneer chcę podłączyć kamerę cofania a nie wiem w które wejście się wpiąć i gdzie podłączyć pomożecie

Honda crv kostka iso - Gdzie podłączyć kamerę cofania

mladenick
    Level 16  
    Ja bym wpiął do żółty V IN
    chudy0321
    Level 8  
    A ten czerwony kabelek?

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

A ten czerwony kabelek?
    mladenick
    Level 16  
    Ciężko przepowiadać bez obrazu samej kamery oraz kabli które tam masz, zakładam, że kabel na zdjęciu nie jest oryginalnym kablem, ale jeżeli masz kabel zasilania podpięty do światła cofania, to czerwony kabelek ze zdjęcia powinien być kablem głównym obrazu a czarny powinien być podpięty jako ekran wtyczki, oba kable idą do tej samej wtyczki.
    chudy0321
    Level 8  
    Ten żółty jackz czerwonym kablem jest oryginalny od kamerki kostki mam takie
    Honda crv kostka iso - Gdzie podłączyć kamerę cofania Honda crv kostka iso - Gdzie podłączyć kamerę cofania

Jak mam podłączony tylko jack bez kabla czerwonego pod wejście R Cin to coś działa tzn po wrzuceniu wstecznego z drugim razem się włącza kamera z napisem

Później jak jadę to wyświetla się sam napis

I nie wiem czy nie jedt to wina tego że czerwony kabelek jest nie podłączony.
    Dodam że nigdzie przy kostkach nie mam napisu revers, back in, camera itp.
    eurotips
    Level 38  
    Ten czerwony to zasilanie kamerki, ale nie wiadomo czy drugi jego koniec jest podłączony do niej.
    Sama kamera może mieć zasianie ze świateł cofania pobrane z tylnej lampy -wtedy czerwony kabelek może pozostawać nie podłączony i będzie obraz.
    Kamerę ktoś instalował wcześniej ?
    chudy0321
    Level 8  
    Ja montowałem sam i podłączyłem zgodnie z instrukcja i zastanawiam się czy przyczyny nie szukać przy kostkach ISO.

Dodano po 1 [minuty]:

Tak bo z kamerki wychodzi chinch i jack z zasilanie które podłączyłem czerwony do plusa lampki wstecznego a czarny do masy
    eurotips
    Level 38  
    To czego ty właściwie chcesz? komunikat uprzedza że obraz z kamerki może być w lustrzanym odbiciu.
    Jak wrzucisz bieg do przodu to zanika zasilanie kamerki i nie ma obrazu.
    Co jest nie tak twoim zdaniem ?
    chudy0321
    Level 8  
    No ze jak jadę słucham radia to wskakuje czarny obraz z napisem i zastanawiam się czy to nie przez ten kabelek albo pod złe wejście w radiu wpięte
    chudy0321
    Level 8  
    eurotips wrote:
    A na żółtym wejściu Vin próbowałeś ?

Tak pad żółtym nic się nie dzieje
    chudy0321
    Level 8  
    Powiedźcie czy jest możliwość gdzieś jakoś uruchomienia sterowania głośnością z kierownicy jakiś kabelek dodatkowy?
    eurotips
    Level 38  
    Chyba tylko pilotem, na kabelku się nie da chociaż nie wiadomo, kupiłeś radio i nie masz instrukcji obsługi ? Jak instrukcja nie ma nic wspólnego z rzeczywistością to radio nie ma nic wspólnego z Pioneerem, trzeba rozebrać i zobaczyć co jest w środku.
    milejow
    Level 43  
    Pioneer ma sterowanie zdalne przez złącze mini jack, trzeba przerobić płytkę sterującą w kierownicy albo dokupić interfejs adaptujący Pioneera do Hondy. Przeróbka opisana w sieci.
    Napisz wreszcie co to za model radia
    chudy0321
    Level 8  
    Pioneer AVH2300 DVD
    eurotips
    Level 38  
    On już ma podłączenie pod światła cofania, zastanawiam się skąd radio wie że jest włączony wsteczny bo kabel z taką informacją nigdzie nie został podpięty a radio rozpoznaje włączenie wstecznego i jest obraz z kamery. Jakby jakiś automatyczny przełącznik po wykryciu sygnału video na wejściu.
    Dlatego nie działa kamera na wejściu Vin bo w tym przypadku radio musi mieć podpięty kabelek ze świateł cofania,
    być może podpięcie czerwonego pd fioletowo/biały rozwiąże problem prawidłowego rozpoznania ale być może trzeba również przenieść kamerkę z wejścia RCin pod Vin.
    chudy0321
    Level 8  
    eurotips wrote:

Dlatego nie działa kamera na wejściu Vin bo w tym przypadku radio musi mieć podpięty kabelek ze świateł cofania,
    być może podpięcie czerwonego pd fioletowo/biały rozwiąże problem prawidłowego rozpoznania ale być może trzeba również przenieść kamerkę z wejścia RCin pod Vin.

Nie mam takiego kabla fioletowo-białego
    eurotips
    Level 38  
    A wszystkie kabelki z tego złącza są do czegoś połączone, żaden nie jest luzem ?
    Jakie radio było poprzednie kto ci robił podłaczenie nowego.
  • Helpful post
    milejow
    Level 43  
    Może wiązka kabli jest nie od tego modelu radia bo w-g instrukcji kabel,, rear viev,, powinien być,mor folet/ iały
    chudy0321
    Level 8  
    Hymm idę zobaczę jakie są kable w oryginalnej kostce

Dodano po 3 [minuty]:

Z oryginalnej kostki wychodzi 15kabli na przejściówce jest 12 z tym że te 3sa od głośności z kierownicy która nie działa

Dodano po 3 [minuty]:

Chyba od głośności

Dodano po 46 [minuty]:

Może kostkę od radia zmienić na inną? Z dodatkowym kablem na camera back revers czy coś
    chudy0321
    Level 8  
    Da się coś wymyślić na to moje radio czy już raczej marne szanse
  • Helpful post
    wolek123
    Level 20  
    Spojrzałeś do instrukcji montażu radia? Jest tam opisane co i jak. Na tym wolnym kablu co idzie od kamery pojawia się napięcie po wrzuceniu wstecznego biegu? Jeśli tak to połowa sukcesu bo nie musisz kolejnego kabla prowadzić. Prawdopodobnie jest coś nie tak z przejściówką - zmostkowany jest sygnał który przełącza radio na kamerę cofania z kablem na którym jest 12V, musisz znaleźć który to kabel spiąć go z czerwonym kablem idącym od kamery (od strony radia). W poszukiwaniach pomóc może opis oryginalnego złącza kabla.
    Kabelek musi być bo radio dostaje informację, dlatego widzisz ciemny ekran. Jak włączysz wsteczny dodatkowo pojawia się obraz.
    chudy0321
    Level 8  
    Kupiłem oryginalny zamiennik kostki do radia i był kabelek do kamery przełącza się szybko po w włączenie biegu wstecznego ale i tak ekran gasnie na czarno z tym napisem nie ma rady z góry dziękuję za pomoc
    chudy0321
    Level 8  
    Nowa kostka z kablem camera back i działa