Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki i gdzie kupić tani smart box do HBOGO

Molier 18 Sep 2021 17:15 276 8
    Molier
    Level 13  
    Nasz ulubiony w rodzinie HBOGO zapowiedział we wrześniu wyłączenie swej aplikacji w starszych modelach Samsunga... Niespecjalnie przejmując się tym, że oglądacze HBOGO tylko w telewizorach, mają wcześniej wykupioną subskrypcje.

Ponieważ oglądamy na działającym wzorowo staruszku z roku 2014 (UE40H6400), a raczej przy obecnej sytuacji nie ma szans kupić coś nowszego - bardzo proszę o podpowiedź, gdzie i jaki, (w kasie ekonomicznej czyli tani) - kupić jakiś smart box aby mieć dostęp poprzez internet do HBOGO i pozostałych ciekawszych aplikacji filmowych z YouTube włącznie.
    W naszej obecnej sytuacji traktujemy ten zakup awaryjnie, nie oczekujemy jakiś cudów, byle było w miarę tanio i jakoś sensownie, nie denerwująco działało.
    Molier
    Level 13  
    Dziękuję za podpowiedź.
    Sam trochę szukałem w necie i znalazłem coś co mieści się w moim budżecie na to cudo - problem w tym że to podobne ale różne urządzenia, wszystkie mają wspaniałe opisy sprzedawców, są podobno znakomite... ale rzecz w tym - aby ktoś byłby uprzejmy pomóc mi wybrać jeden z :

Odtwarzacz multimedialny Xiaomi Mi Box S 8 G

(https://allegro.pl /oferta/odtwarzacz multimedialny Xiaomi XIAOMI MI TV STICK – 10931108227)

Odtwarzacz multimedialny Blow TV BOX 16 GB
    (https://allegro.pl/oferta/android-9-1-tv-box-z-funkcja-smart-tv-4k-wifi-hdmi-10828845826)

Odtwarzacz multimedialny TX6 - TV KODI 4/32 GB
    (https://allegro.pl/oferta/smart-box-tx6-android-9-przystawka-tv-kodi-4-32-gb-10243752123)

Oczywiście będę bardzo zobowiązany jak ktoś wskaże jeszcze coś innego max - do 200 lub niewiele więcej złotych.
    clubber84
    Level 30  
    Canal+ BOX 4K
    link
    Posiada wszystko, czego oczekujesz od "smartboxa".
    konsum
    Level 27  
    Nie pchaj się w podróbe MiBoxów czy też Chromecastów, daj stówkę więcej i kup oryginał.
    Macosmail
    Level 34  
    Mibox (nie stick tylko standardowy) mimo, że stary to nadal daje radę i jest tani. Używam od ok. 4 lat. Różne wynalazki mimo, że na znacznie lepszych procesorach zwykle nie są licencjonowanymi produktami z certyfikatami i mogą stwarzać problemy z takimi aplikacjami. Wiele z nich to nawet nie Android TV. Mibox po wszystkich aktualizacjach działa stabilnie i bezproblemowo, aplikacje uruchamiają się szybko. 4K 60Hz działa bez problemu poza oczywiście kodekiem AV1. No i normalny pilot radiowy dobrej jakości. Aha i sprawa LAN, którego standardowo nie ma, ale wystarczy tania "przejściówka" USB->LAN i Ethernet jest.
    Molier
    Level 13  
    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
    Nie spodziewałem się tak licznej, życzliwej reakcji bo, niestety, ostatnio na tym portalu rzadko tak bywa.

Póki co to wszystkie aplikacje na starym Samsungu chodzą... ale nie zmienia to faktu że musimy coś dokupić, więc temat zakupu nadal otwarty.

Najsensowniejsza wydawała się propozycja zakupu CANAL BOX-a, który za jednym zakupem załatwia aplikacje oraz dostęp do DVB-T HEVEC ale bardzo dociekliwa Żona (bywa takich wiele) po poczytaniu o tym produkcie na kilku tematycznych forach, w trosce o moje nerwy i zdrowie, złożyła kategoryczny protest.

Wydaje mi się że CANALBOX nie mając w 2021 roku obsługi hbbt na naziemnej - kompromituje Platformę CanalPlus która wprowadza to chińskie dzieło na krajowy rynek.
    Więc tematu nadal jeszcze nie zamykam i liczę na jeszcze jakieś sugestie
    clubber84
    Level 30  
    Molier wrote:
    Wydaje mi się że CANALBOX nie mając w 2021 roku obsługi hbbt na naziemnej - kompromituje Platformę CanalPlus która wprowadza to chińskie dzieło na krajowy rynek.

To jest "smartbox" z dodatkiem w postaci odbioru tv naziemnej, więc od niego nie oczekuje się zaawansowanych funkcji. Wystarczy spojrzeć na pilota do jego obsługi - nie ma typowych klawiszy do obsługi listy kanałów, tylko klawisze nawigacyjne.
    Ale, jeśli uważacie, że brak obsługi HbbTV to jedna z głównych jego wad, to rozglądnijcie się za czymś od Wiwy lub Fergusona z funkcją Smart - menu w języku polskim, aktualizacje, itd.
    Molier
    Level 13  
    Dziękuję za kolejną podpowiedź ale ta ostatnia wskazówka jest dla mnie bardzo ogólna - proszę o wskazanie jakiś konkretnych typów z tych firm... bo od wielu lat dość dokładnie znam się np. na leczeniu kotów (to nie reklama...ale gdyby co...pomogę) ale ten sprzęt to dla mnie czarna magia
    Wspomniałem wcześniej o hbbtv bo bywają tam ciekawe treści np. na kanale Kultura2 i innych dostępnych tylko przez hbbtv