Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool ADG 9490 PC - Buczy przy wypompowywaniu wody

ModyFiacik 18 Sep 2021 22:25 84 1
    ModyFiacik
    Level 13  
    Witam.
    Od pewnego czasu pojawił się problem buczenia zmywarki w trakcie odpompowywania wody. Strasznie cos buczało trudno opisać. Zdarzyło się też parokrotnie, że wręcz doszło do zablokowania prawdopodobnie pompy odpływowej. Dziś zdecydowałem wymienić pompę na nową.

Po wymianie pompy i przejrzeniu odpływu (brak zanieczyszczeń po rozebraniu) problem znacząco się zmniejszył, ale nadal niepokoi mnie fakt iż w trakcie odpompowywania pojawia się dziwne buczenie/rzegotanie. Początek odpompowywania jest cichy, ale po chwili znów pojawia się dziwny odgłos.

Załączam filmik z pojawiającym się odgłosem. Już sam nie wiem czy jest to normalny objaw, ale raczej nie wydaje się normalnym. Może ta nowa pompa nie pracuje poprawnie? Głośność na filmiku jest wyolbrzymiona, w rzeczywistości aż tak tego nie słychać.
    20210918_2..320.mp4 Download (44.27 MB) 20210918_1..512.mp4 Download (157.17 MB)
    gps79
    Level 31  
    Wydaje się to być standardowym dźwiękiem pompy wody. Jeśli chcesz mieć ciszej, to odizoluj dźwiękowo (gąbka, materiał) wszystko, przez co dźwięk się niesie na obudowę i w eter, czyli przewody i węże. Nawet wąż wodny dotykający do obudowy będzie wzmacniał i rozprzestrzeniał dźwięk pompowania.