Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Skoda Ocavia 2004 kombi moduł centralnego zamka

ptrwielki 19 Sep 2021 22:17 324 5
 • #1
  ptrwielki
  Level 9  
  witam
  Pacjent to skoda Octavia z 2004 roku kombi
  Popsuł się moduł sterowania szybami i centralnym zamkiem w tylnych lewych drzwiach .Zablokowały się drzwi , udało się je otworzyć ale tylko ręcznie , podłączając prąd bezpośrednio do zamka .Centralny nie działa .
  Uszkodzeniu uległ moduł sterowania który jest przy silniczku w drzwiach .
  Kod modułu 1U0 959 811 D
  Udało się komuś to cudo naprawić ?
  Nowe kosztuje majątek , zamienników nie ma tak samo jak używanych .
  Proszę o pomoc
  Dziękuje z góry
 • #2
  KapitanSTS
  Level 29  
  To nie jest oznaczenia modułu a silniczka sterującego. Moduł zapewne jest oznaczony od 1J0 ... I moduł nie znajduje się w drzwiach. Więc jedyna opcja kupno używanego silniczka jeżeli on się zepsuł.
 • #3
  koleś kit
  Level 39  
  Rozumiem że zamek sprawdzony?Zasilania modułu jak i siec can bus sprawdzona?Kable w gumowej przelotce też?Jak tak to możemy myśleć o naprawie.
 • #4
  ptrwielki
  Level 9  
  Zamek sprawdzony ponieważ po podłączeniu na krótko udało się otworzyć drzwi ręcznie .Podnośnik szyb działa .Przewody wszystkie sprawdzone .Nie działa tylko centralny na tych drzwiach .Podany numer dostałem od kolegi ze sklepu motoryzacyjnego .Ale cena nowego to prawie tys. zł.
 • #5
  koleś kit
  Level 39  
  Nie jest sprawdzony bo zasilanie silnika biegnie bezpośrednio a nie przez płytkę.A pewnie porobiły się zimne luty albo padł swith.A do tego trzeba by jeszcze poczyścić komutator w silniczku.Jest sporo roboty z tym.A nowy zamek (oczywiście zamiennik)kupisz do stówy więc kolega się nie zna.Do tego zaglądając do komfortu w parametrach wszystko widać.Podejrzewam uszkodzony zamek.Jak będziesz naprawiał twoja wola.
 • #6
  ptrwielki
  Level 9  
  Po długich poszukiwaniach problem okazał się błahy .Podmieniane moduły , zamki nic nie dawały . Winny był naderwany przewód łączący drzwi z karoserią ale dosyć głęboko w karoserii .Temat zamykam .