Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips cm 8833-II Trup!

andi34 29 Oct 2005 18:13 1101 6
    andi34
    Level 19  
    Witam Wszystkich. Mam problem z monitorkiem od Amigi, po włączeniu do sieci monitor zaskoczył i nagle padł, wydaje z siebie tylko pisk. Sprawdziłem HOT - c1577 jest dobry, trafopowielacz nie ma zwarcia na omomierzu, podstawiałem elki i pozostałe kondensatory i wciąż to samo - piszczy. Mam schemacik ale elementy maja inne oznaczenia, chba jakaś starsza wersja. Nie mam pomysłu proszę o porady. Wielkie dzieki.
    ogryz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam!
    Zapodaj na forum napięcia po stronie wtórnej przetwornicy.

Pozdrawiam.
    andi34
    Level 19  
    Witam napięć żadnych niema. Po włączeniu monitor p[iszczy wysokim dźwiekiem, a przy wyłanczaniu pisk zmienia ton, chyba przez rozładowanie kondensatora, chciałem podłączyć żarówkę pod przetwornice na B+ ale niewiem gdzie, tak jak pisałem chyba schemat mam nieodpowiedni, jesli możesz mi pomóc to proszę.
    KL
    Level 24  
    Pisk świadczy o zwarciu przetwornicy.
    Legendarne "elki" nie są lekarstwem na wszelkie dolegliwości. Należałoby sprawdzić diody i obciążenie każdej gałęzi.
    ogryz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Żarówkę 60W/230V wepnij między C-E HOTa (po jego wylutowaniu). Jeżeli napięć nie ma (na pewno dobrze zmierzyłeś?) to znaczy, że przetworka nie chodzi i usterka jest po stronie pierwotnej. Jeżeli napięcia są ale zaniżone to zwarcie jak pisze KL.

Pozdrawiam.
    darmir1
    Level 20  
    A może by tak trochę się potrudzić i sprawdzić wszystkie diody w układzie zasilania i WN (zwłaszcza strona wtórna przetwornicy)?
    andi34
    Level 19  
    Witam. Ten schemacik co mam jest trochę inny niż monitor a pewnych elementów niemożna odzczytać. i tak w przetwornicy znajduje się scalak 8 nóżek z napisem o49r tranzystor w przetwornicy bt 151 lub 161, w WN BD826 HOT jest na 1577 jak by ktoś może miał schemacik to by mi bardzo pomogło. Żarówkę wpinam zamiast hota diody sprawdzxiłem i nadal piszczy. Dziękuję za okazanie zainteresowania liczę na dalszą pomoc.