Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

auto do 16K dziwne wymagania

DEDMAN 20 Sep 2021 16:42 360 16
    DEDMAN
    Level 17  
    Witam
    rodzina 2+(1) / aktualnie mazda 3 sedan /
    Przez większość roku auto jezdzi 3km do pracy i z powrotem plus miasto miesięcznie koło 800-1000km korki krótkie trasy.
    od maja do września 50km do pracy plus wyjazdy po 400- 600km najmniej raz na 2 tyg.
    Potrzebuję coś co spełni takie wymagania jestem wysoki 194cm więc muszę się w miarę mieścić.
    -musi być klima automatyczna!!!
    -dość pojemny bagażnik/ może po rozłożeniu siedzeń/ a przynajmniej w miarę prostokątny sedany odpadają ze względu na mały otwór załadunkowy. Nie chodzi o litraż tylko o przestrzeń
    -pod LPG/PB w każdym razie cokolwiek bez szklanek nawet wolnossace On będzie.
    - miarę tania eksploatacja choć wolę mieć "bezawaryjne" a droższą
    -NIE MOZE SZYBKO RDZEWIEć!!!
    ogólnie obecne auto prawie spełnia moje wymagania oprócz rudej szmaty i ciut małego bagażnika no i ma szklanki więc LPG nie pójdzie
    czyli żeby się i tłikło po mieście a w trasie ma jakoś jechać i nie mam wychodzić na kolanach
    Myśłałem nad
    -c5 2.0 LPG ciężkie bydle ale pojemne i wygodne wiadomo że miasto to będzie paliło ale lpg jeszcze tanie
    -volvo v50 ?? 2.4 ??? ekonomia ucieka ale poza tym+ wielka krowa
    -mazda 6 II tylko pierdzielona rdza gorzej niż w obecnym
    -307 sw ???
    dziki strzał 206 combi / miałem styczność tylko z 1.9D ale szło tylko regeneracja tylnej belki. ale łupina
    Jest opcja kupić taniej i przywrócić do stanu "fabrycznego"
    ogólnie mętlik w głowie
    dzięki za odp
    andrzej20001
    Level 43  
    Kup 307,308 w benzynie
    milejow
    Level 43  
    Laguna II polift grandtourr, z silnikiem 2.0 bez lub z turbo, oba łykają gaz jak pelikan, Za te pieniądze można znaleźć wymuskane auto że świeżym gazen
    DEDMAN
    Level 17  
    308 THP dziękuje bardzo, dorabiam naprawiając elektrykę to widzę ile tego tam jest
    307SW 2.0B był jedną z moich opcji
    laguna 2.0 ma szklanki 2.0T hydraulika :D
    Dzięki
    trojan 12
    Level 37  
    Toyota Avenis Werso d4d (byle nie 116 kM)
    andrzej20001
    Level 43  
    Finalnie skonczy na vw, ałdi zapewne
    user64
    Level 26  
    Fiat Croma 1.8 LPG z automatem i masz wszystkie punkty spełnione.
    Wszystkie C5 2.0 jakieś takie mulące były (te które oglądałem), nie znam jedynie C5 3.0 v6 on chyba zamulaczem by nie był.
    W Lagune nie wejdziesz inaczej niż składając się w paragraf. To wygodne auto, jak już wsiądziesz, ale wsiadanie to katorga.
    milejow
    Level 43  
    DEDMAN wrote:

laguna 2.0 ma szklanki 2.0T hydraulika :D
    Dzięki

Chyba do picia oranżady,
    f4r to idealny silnik do gazu, ma hydraulikę, 2.0 bez turbiny z Laguny3 ma szklanki bo to silnik Nissana, 2.0T to już stara renia, do tego bez kzfr
    DEDMAN
    Level 17  
    Nie lubię koncernu VW, no może oprócz Octavi, ale od 4 miechów nie mogę kupić, więc dałem spokój. Wymęczone toto na max.
    Na placu boju na razie.
    - C5
    - 307SW
    - Niech będzie Laguna polift (muszę się popytać, ale podobno tam są głowice nissana i padają gniazda zaworów przy gazie).
    milejow
    Level 43  
    Dziwne wymagania, ale info jeszcze dziwniejsze i nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.
    Kantylena
    Level 21  
    Może Ford Mondeo mk3? Jakby ciut dołożyć to mk4 by się załapał.
    DEDMAN
    Level 17  
    Kurcze, ja się nie znam, więc pytam, po to to forum podobno.
    Napisałem silniki 2.0=> www .....głowica nissana=> delikatne i raczej nie do lpg.
    Poszedłem do gazownika i mówi, że silniki IDE są do bani.
    Mondeo to tak jak z Octavia niby jest, ale ciężko kupić coś w dobrym stanie (i jest drogo i rdza).
    Nie szukam cacka, wiadomo trzeba będzie dołożyć - przykładowe Octavie 1.6 mpi nawet nie patrzę na przebiegi 99% stuka 300 kkm+, ale tak rozrząd z silnika cieknie skrzynie już wyją i zawieszenie tłucze albo progi trzymają się jedynie na baranku wtf? Powiedzmy, że z remontami i częściami chcę się zamknąć w 20 000, a jest ciężko.
    milejow
    Level 43  
    To pytaj kogoś kto się zna a nie opowiada bajki, silnika IDE nie ma już od 2001 roku. Nikt ci nie każe kupować auta z polecenia, ale nie powielaj usłyszanych bzdur. Czy tak trudno wpisać sobie hasło Laguna 2 ph2 i poczytać wiarygodne info o silnikach zamiast powielać bzdury po jakimś gaziarzu.
    kwok
    Level 39  
    DEDMAN wrote:
    jestem wysoki 194 cm więc muszę się w miarę mieścić.

Grand Scenic 2 w benzynie 2.0 z końca produkcji modelu, chyba 2007 wzwyż. Lpg jak najbardziej i na pewno nie będziesz na kolanach wchodził. Względnie się odpycha i ruda też nie bierze. Tylna belka skrętna czyli bez żadnych łożysk czy tulejek. Wada tylko taka, że mało ich na rynku, więcej 1.6, ale trochę za słabe i dość głośne powyżej 110km/h.
    Nie zachwalam, ale sam z braku czasu i alternatyw kupiłem i jak na razie bez problemów.
    andrzej20001
    Level 43  
    308 11rok hdi za 10 dzis oglądałem 105tkm przebieg. Takze można. Tkniety przodem, poduszki ok.
    DEDMAN
    Level 17  
    może się znów mylę ale czy hdi nie zarżnę na tak krótkim odcinku->znaczy się DPF czy jak tam się zwie nie będzie się zatykał????
    Dobra mam już trochę typów zaczynam szukać
    pozdrawiam i dzięki za pomoc