Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Siemens EQ.6 s700 TE657503DE/11 - nieprawid這wy przep造w wody

GrzesiekN 21 Sep 2021 09:48 384 1
    GrzesiekN
    Level 11  
    Witam serdecznie.
    Po 11 latach ponownie mam problem z kolejnym moim ekspresem. Podczas parzenia kawy woda nie p造nie przez zaparzacz a wydostaje si z ekspresu poprzez w捫 wk豉dany do mleka. W trybie serwisowym sprawdzi貫m dzia豉nie multizaworu w ka盥ej pozycji, zosta przesmarowany, z這穎ny na nowo, ale nie pomog這. Do wylewki poprzez sprz璕這 spieniacza wychodz z niego dwa w篹e. Jeden po陰czony jest z wylewk bezpo鈔ednio, drugi prawdopodobnie przez jaki jednokierunkowy zaworek w sprz璕le.

Dodatkowo ekspres nie wytwarza piany z mleka a podczas tego procesu wydaje z siebie piszcz帷e d德i瘯i przepompowuj帷 mleko z kartonu do szklanki. Nie mog namierzy serwis闚ki, przez co nie mam poj璚ia gdzie dalej si uda. Mo瞠 kto spotka si ju z podobnym problemem lub posiada serwis闚k.

Pozdrawiam. GrzesiekN

Dodano po 11 [godziny] 32 [minuty]:

Witam.

Doprecyzuj pytanie, bowiem to co napisa貫m powy瞠j czyta si dramatycznie :) Wiecz鏎, zm璚zenie i zak豉danie tematu
    na elektrodzie to nie najlepsze po陰czenie.

Dosta貫m ten ekspres od znajomego. To model z 2018 roku. Nie posiada zaparzacza, a we wn皻rzu kto poucina przewody id帷e do multizaworu i nap璠u zaparzacza. Modu zaparzacza naby貫m nowy, pouzupe軟ia貫m brakuj帷e fragmenty instalacji orygina豉mi pochodz帷ymi z uszkodzonych cz窷ci oryginalnych. Z這篡貫m urz康zenie i elektrycznie zadzia豉這. Ekspres uruchomi si bez zadnej informacji o b喚dzie. Wszystkie testy komponent闚 w menu serwisowym przechodz bezproblemowo. Jednak ekspres nie robi kawy ani nie spienia mleka. Jak napisa貫m powy瞠j z jakiego powodu podczas parzenia kawy woda dostaje si do rurki s逝膨cej normalnie do zasysania mleka z kartonu. Nie widz zadnych wyciek闚 z urz康zenia. S康z, 瞠 wadliwe dzia豉nie wynika ze sprz璕豉 spieniacza mleka lub samej wylewki. Podejrzewam, 瞠 w obu tych elementach s jakie zawory, ale nie wiem jaki spos鏏 sprawdzi ich poprawne dzia豉nie na stole. Nie posiadam instrukcji serwisowej wi璚 pozostaje do鈍iadczenie ludzi z elektrody aby naprowadzi mnie na w豉軼iwe tory w tym przypadku.

Pozdrawiam. GrzesiekN
    GrzesiekN
    Level 11  
    Ekspres naprawiony. Temat zamykamy.
    Siemens EQ.6 s700 TE657503DE/11 - nieprawid這wy przep造w wody