Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother HL-L2352dw - Użytkowanie tonera

ok01 21 Sep 2021 15:21 159 2
    ok01
    Level 10  
    02.2019 zakupiłem toner zamiennik JetWorld JW-B2421N. Po początkowych problemach z obsługą ich chipa (odsyłanie kasety, koszty) drukarka drukowała prawidłowo. Od 12.2019 była długa przerwa. Ostatnio gdy próbowałem drukować - druk był bardzo blady, prawie nieczytelny. Po kilkukrotnym porządnym wstrząśnięciu (tonera, bez bębna) druk jest taki sobie ale daleko mu do oryginału. Powalczyłem z nim jeszcze trochę metodą wstrząsową ale wiele to już nie zmieniło. Teoretycznie pozostało mi z niego do wydruku jeszcze ok 1700- 2000 stron.

Kupiłem drukarkę laserową żeby uniknąć problemów z zasychającym tuszem. Chciałem przyoszczędzić i kupiłem zamiennik. Patrząc ze strony użytkownika i problemów, które pojawiły się już od samego początku nie mogę stwierdzić że JetWorld jest dobrym zamiennikiem. Być może zużywając go szybciej byłoby lepiej

Teraz sedno - to co mnie interesuje:
    1. chciałbym drukować na tym tonerze dalej jakieś mniej ważne dokumenty aż do jego pełnego zużycia
    2. ważne dokumenty chciałbym drukować na tonerze oryginalnym (dopiero zamierzam go kupić - choć widząc jego cenę serce boli)
    czy istnieje jakieś zagrożenie jeśli od czasu do czasu będę przekładał te tonery? Niezbyt często - raz na miesiąc, może trochę częściej.

Ma ktoś doświadczenie w takim temacie?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    irocket
    Level 9  
    Czy ja wiem, czy drogo? 310zł za toner na 3000 stron, a jak wziąłbyś standardowy to ~175 za 1200 stron (TN-2411). To, że będziesz wymieniał raczej nie powinno mieć znaczenia, tylko dobrze EWENTUALNIE byłoby kupić drugi bęben, w zamienniku. Nie wiem czy mogę, ale w pracy sporo mamy Orinka z różnymi drukarkami, tonery i bębny, są przystępne cenowo i dość "dobrze" działają.
    ok01
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedź.
    Jak wspomniałem - drukarkę używam okazjonalnie, więc zakup kolejnego bębna to dla mnie aktualnie to zbędny wydatek
    Czy oryginały cenowo dostępne - cóż z głodu nie umrę

Ale Orink będę pamiętał

Tak poza konkursem:
    - drukarkę HL-L2352DW kupiłem w 2019 za 388zł - teraz ok 750zł :0
    - toner JetWorld 2421 w 2019 - 80zł za 3000 stron - teraz 96zł
    - oryginał 2411 teraz ok 180zł za 1200 stron