Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Miele W463 Softtronic - Brak oznak życia

toshiba 21 Sep 2021 17:44 300 3
Relpol
    toshiba
    Level 11  
    Witam,
    Mam problem z pralką jak w tytule, po włączeniu przycisku zasilania S2 brak jakichkolwiek oznak życia, nie świeci się nic. Sprawdziłem obwód zasilania na płytce 1N1 EL-150 pin 1/1 1/2 jest napięcie sieci. Czujnik zalania B8 sprawdziłem jest przejście, styki zamka A2 są sprawne. Nie mam za bardzo pomysłu gdzie szukać uszkodzenia, czy może uległ uszkodzeniu zasilacz w elektronice? Do tego momentu pralka działała prawidłowo.
    Proszę o pomoc i wskazówki .
    Pozdrawiam
    Pralka Miele W463 Softtronic - Brak oznak życia Pralka Miele W463 Softtronic - Brak oznak życia Pralka Miele W463 Softtronic - Brak oznak życia
  • Relpol
  • Helpful post
    raks0
    Level 20  
    Tu masz jakiś schemat Link
  • Helpful post
    Telo
    Service technician RTV
    Jak masz podłączoną do prądu to zmierz czy masz napięcie stałe dc na tym największym kondensatorze elektrolitycznym wlutowanym poziomo ,jeżeli nie to szukaj i wymieniaj transformator sieciowy, uzwojenie pierwotne ma przerwę częsta przypadłość w tym pralkach w tych modułach.

Albo zrób pomiar bez zasilania pralki zmierz czy masz ciągłość obwodu uzwojenia czarne strzałki 1,3 -uzwojenie pierwotne transformatora.
    toshiba
    Level 11  
    Wczoraj robiłem wstępne pomiary i właśnie na tym dużym kondensatorze elektrolitycznym nie było napięcia, wstępnie myślałem że napięcie pojawia się na nim po zwolnieniu jakiegoś przekaźnika. Dzisiaj podłączyłem zasilanie bezpośrednio do płytki i zrobiłem pomiary, nie ma napięcia AC na mostku prostowniczym, który znajduje się poniżej tego dużego kondensatora. Podejrzewam uszkodzenie ścieżek które znajdują się pod samym transformatorem ponieważ biały nalot wychodzi spod tego transformatora lub on jest uszkodzony, ale mam problemy z wylutowaniem jego, odsysacz który posiadam nie daje rady wyciągnąć cyny. W jaki sposób wyssać cynę z otworów?
    Edit:
    Pralka naprawiona, winowajcą była utleniona ścieżka pod transformatorem .
    Telo i raksoO dziękuję za pomoc i wskazówki.
    Zamykam temat.
    Wykonałem pomiary napięć w zasilaczu i naprawiłem uszkodzoną ścieżkę.
    Pozdrawiam.