Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KVM przez IP - HAT dla RPi 4

ghost666 21 Sep 2021 21:46 981 0
 • KVM przez IP - HAT dla RPi 4
  Na Kickstarterze jeszcze tylko trzy dni dostępny będzie zestaw HAT „PiKVM” w cenie 145 dolarów. Jest to moduł HAT dla Raspberry Pi 4, który oferuje funkcje KVM przez IP do zdalnego zarządzania i naprawy komputerów.

  Omawiany moduł HAT dla Raspberry Pi przekroczył poziom 560 000 dolarów w deklaracjach na Kickstarterze. Opracowany przez ostatnie sześć lat przez start-up z Delaware, kierowany przez programistę Max Devaev, zestaw PiKVM jest dostępny do 24 września. Następnie trafi on do normalnej sprzedaż w październiku.

  Urządzenia to w prosty, nieinwazyjny sposób zapewnia dostęp do podłączonych serwerów i stacji roboczych w obrębie sieci lokalnej. Dzięki sprzętowej realizacji KVMa, system pozwala na uzyskanie zdalnego dostępu do systemów z dowolnym systemem operacyjnym.

  KVM przez IP - HAT dla RPi 4


  W połączeniu z Raspberry Pi 4, PiKVM "pozwala włączać/wyłączać lub ponownie uruchamiać komputer, konfigurować UEFI/BIOS, a nawet ponownie instalować system operacyjny za pomocą wirtualnego dysku CD-ROM lub dysku flash" pisze firma na stronie kampanii crowdfundingowej. Nie występują problemy "zależności od żadnych zdalnych portów, protokołów ani usług". Aplikacje obejmują między innymi zdalny dostęp do zawieszonego komputera, zarządzanie farmą serwerów, łatwiejszy zdalny dostęp do domowych systemów NAS lub naprawę zdalnych komputerów znajomych.

  PiKVM, który zaprezentowano w Geeky Gadgets, jest znacznie tańszy niż większość rozwiązań KVM przez IP, których ceny zwykle wahają się od około 800 do ponad 2000 dolarów. Inne zalety systemu obejmują licencję open source GPLv3 i korzystanie z otwartych standardów internetowych. W przeciwieństwie do wielu rozwiązań, stos urządzeń zapewnia "superszybki" serwer strumieniowego przesyłania wideo o nazwie µStreamer. Aplikacja może przesyłać strumieniowo wideo MJPG z dowolnego urządzenia V4L2 do sieci - twórcy twierdzą, że osiąga opóźnienie na poziomie zaledwie 100–150 milisekund dla wideo MJPEG 1080p i 100–250 ms dla H.264.

  PiKVM oferuje akcesoria, w tym specjalnie zaprojektowaną kartę adaptera kontrolera zasilacza ATX do podłączenia do dowolnej głównej w standardzie ATX. Po podłączeniu do diody LED płyty głównej i złączy przełącznika będziesz mógł zarządzać zasilaniem komputera za pomocą sprzętu (za pomocą kontrolera ATX) lub za pośrednictwem oprogramowania/punktu dostępu. Inne elementy zestawu obejmują mostek USB typu C, dwa kable MIPI-CSI2, 16 przewodów połączeniowych oraz mosiężne wsporniki i śruby.

  PiKVM zapewnia niestandardową dystrybucję Linuksa, rozruchowy wirtualny dysk CD-ROM i dysk Flash oraz oferuję obsługę przechwytywania sygnałów wideo i audio. Inne funkcje obejmują zegar czasu rzeczywistego, kontroler wentylatora z PWM i port szeregowy emulowany w USB dla konsoli.

  Można użyć zdalnej klawiatury i myszy lub symulacji przeglądarki internetowej klawiatury, myszy i monitora. Urządzenie zapewnia symulację "wkładania i wysuwania" urządzeń USB oraz sterowanie przekaźnikami z GPIO i USB. System posiada zaimplementowane rozszerzalne uwierzytelnianie i szyfrowanie SSL, monitorowanie stanu Pi oraz obsługa IPMI BMC, IPMI SoL, Redfish i Wake-on-LAN.

  PiKVM jest dostępny na Kickstarterze do 24 września w cenie 145 dolarów, a dodatkowo dostępne są rabaty przy zakupie hurtowym. Istnieje również pakiet z limitowanej edycji w tej samej cenie, który zawiera dodatkowo metalową obudowę. Pliki do druku 3D obudowy, są dostępne i pozwalają na wydrukowanie własnej plastikowej obudowy dla modułu. Więcej informacji można znaleźć na stronie Kickstartera.

  Źródło: https://linuxgizmos.com/kvm-over-ip-hat-for-rpi-4-earns-over-560k-on-kickstarter/

  Cool? Ranking DIY
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11517 posts with rating 9730, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.