Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozładowanie baterii roweru elektrycznego

persaria 21 Sep 2021 22:46 84 3
    persaria
    Level 2  
    Witam,
    mam rower elektryczny, bateria: Heinz Kettler NKY431B2 13.2Ah/36V, 476Wh. Jako kompletny laik proszę o Waszą radę: jak mogę zbudować prosty układ do rozładowania tej baterii za pomocą żarówki 12V DC (np. halogenowe samochodowe)?
    Z góry dziękuję!
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Zenek
    Level 30  
    Do jakiego napięcia chcesz rozładować i dlaczego? Z żarówkami 12V jest prosto, łączysz co najmniej 3 w szereg.
  • Helpful post
    jarek_lnx
    Level 43  
    Podłączysz trzy żarówki to się rozładuje, jeśli chciałbyś rozładowywać, bez ciągłego sprawdzania czy osiągnąłeś już minimalne napięcie to może ci się przydać jakiś układ który odłączy kiedy trzeba.

Po co chcesz rozładowywać?
    persaria
    Level 2  
    Zenek wrote:
    Do jakiego napięcia chcesz rozładować i dlaczego? Z żarówkami 12V jest prosto, łączysz co najmniej 3 w szereg.

Dziękuję! Na wyświetlacza baterii widzę ile jeszcze zostało. Bateria nie jest używana regularnie (czasem długo rower nie jest wykorzystany) dlatego chcę częściowo rozładować i potem ponownie ładować - ze względu na żywotność baterii.

Dodano po 1 [minuty]:

jarek_lnx wrote:
    Podłączysz trzy żarówki to się rozładuje, jeśli chciałbyś rozładowywać, bez ciągłego sprawdzania czy osiągnąłeś już minimalne napięcie to może ci się przydać jakiś układ który odłączy kiedy trzeba.

Po co chcesz rozładowywać?

Dziękuję! (odp. j. w.)