Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wykonanie konstrukcji dachowej do blachy wielowarstwowej falistej 40 mm

raws 24 Sep 2021 12:06 216 2
    raws
    Level 8  
    Rysunki przedstawiam w paint, ale mam nadzieje, że przedstawiłem to w miarę zrozumiale.

To tak: Na pierwszym rysunku budynek jest przedstawiony od szczytu, dach jest dwuspadowy ze starej dachówki, mury z pustaka żużlowego (stare budownictwo), drugi rysunek od frontu, mniej więcej przedstawiony cały budynek.

Na następnym 4 rysunku jest przedstawiony budynek w formie, w której chce przerobić dach nad pomieszczeniem nr 1. Tak jeszcze może pokrótce, dach ma być tylko przerobiony tak jak napisałem powyżej, tylko nad pomieszczeniem nr 1. Na pomieszczeniu nr 2 jest strop, czego nie ma nad pomieszczeniem nr 1. Między pomieszczeniem nr 1 a nr 2 chce wymurować szczyt na murze pomiędzy tymi pomieszczeniami i oprzeć na nim pozostałą część dachu, który ma pozostać w postaci dachu dwuspadowego.
    Etapy, które chce przeprowadzić pomieszczenie nr 1 po wymurowaniu szczytu, aby oprzeć resztę dachu który zostanie.
    - Rozebrać dach.
    - Rozebrać szczyt.
    - Zalać wieniec 3 ściany.
    - Podwyższyć od frontu ścianę 2/3 pustaki aby był spad.

Rys. 3, rysunek od szczytu tylko przerobionego budynku.

Na kolejnym rysunku są wymiary pomieszczenia i jest to myśl znajomego jak to można zrobić, lecz nie jestem przekonany co do wytrzymałości dachu przy opadach śniegu.

Na dachu ma być położona blacha wielowarstwowa falista o grubości 40 mm, długość 4,5 m, szerokość 1 m, łączona na środku.

I terach chodzi o propozycje konstrukcji abym nie musiał na środku wstawiać słupa podporowego i aby dach się nie uginał, albo co najgorsze zawalił. Chciałbym usłyszeć wasze propozycje realizacji konstrukcji.
    (Chyba, że macie pomysł krycia dachu aby koszta były mniejsze i materiał trwały.)

Jeżeli czegoś nie przedstawiłem lub zrobiłem to niejasno to proszę śmiało pisać, dopisze, dopowiem.

Pozdrawiam i z góry dzięki.
    viktor1950
    Level 23  
    40 milimetrów =
    4 centymetry
    r103
    Level 31  
    Nie żebym się czepiał - ale o ile to ma być w Polsce - to na to potrzeba warunków zabudowy, projektu, pozwolenia na budowę i Kierownika Budowy - te etapy powinny rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości na temat "zawali się czy nie"?