Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki

karolmichalewcz 18 Wrz 2011 13:47 647972 1572
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • Napad.pl
    Luke15
    Użytkownik obserwowany
    Brydzio12346 napisał:
    a czy ten bas , który obecnie posiadasz będzie na sprzedaż ? Po stworzeniu nowych ?

Tego nie wiem jeszcze, ponieważ być może paczka zostanie wykorzystana pod nowe głośniki - litraż oraz strojenie pasują do nowych projektów (jeżeli wybór padnie na BR) Jeżeli na BP to pewnie będzie na sprzedaż, jednak już mam kilku potencjalnych nabywców pytających kiedy będę to sprzedawał :)

Musze przyznać, że mimo że siedzą tam stare poczciwe GDN-38-300 wytrzymują dużą moc - grały wiele razy pod P1600 i przy pełnym wysterowaniu jednego kanału grały sobie całkiem nieźle :) sprawność basu to ok. 97dB / 1 W (nie mierzona w rzeczywistych warunkach, jedynie symulowana).

3.1.14. (8.3) Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.
    Od tego istnieje system PW.
    (dj-MatyAS)
    Szwarc3
    Poziom 17  
    Landryna podziwiam Cie;) Ja zaczynałem od kolumn Tonsiloskich i powiem Ci że dawały rade;) Mam nadzieje że będziesz dalej kontynuował swoją pasję i rozszerzał swój "arsenał" nagłośnieniowy ;) Pozdrawiam.
  • Napad.pl
    landryna166
    Poziom 13  
    dj-MatyAS - Nie chce mieć jakiegoś super sprzętu bo narazie mi jest nie potrzebny, a to że GDWT są źle zamontowane to wiem, ale chodzi o to że nic nie chce przerabiać. Chce jechać na tym co mam. Kuzyn kiedyś mi zaproponował żebym te Hi-soundy włożył do tych nadstawek, ale bym musiał ciąć bo nie wejdą a to odpada. Wcześniejsze imprezy były bardzo udane nawet na samych nadstawkach i grały bardzo głośno, wiec to mi wystarcza w zupełności.
    398216
    Użytkownik usunął konto  
    Luke15
    Użytkownik obserwowany
    Głośno, dobrze czy głośno i dobrze... Tak, niestety niektórym wystarczy jak jest głośno a że tam z jakością dźwięku nie jest najlepiej, to kogo to już obchodzi... ;)

Kolego Landryna166, to że grało to głośno nie oznacza że grało dobrze. To że grało głośno to efekt jak miewam przesterowanych głośników, które tak sypały "piachem" po uszach że ogólne wrażenie było takie, że było głośno. Niestety, po kilkunastu minutach w takim huku, tak, huku bo to nie jest dźwięk... boli głowa ;)

Zamiast pisać teksty takiego typu że było głośno i to wystarczy, przeczytaj jeszcze raz ten post:
    dj-MatyAS napisał:
    Potraktuj te kolumny (a raczej "kolumny"), jako "dawcę" do zrobienia czegoś bardziej "normalnego". Czemu? - 1/ GDWT w nadstawkach są źle zamieszczone - najszersze promieniowanie idzie w podłogę i sufit. W środku (pomiędzy kolumnami, na parkiecie) zabraknie wysokich częstotliwości. 2/ Alphard EW 80 - Ten głośnik się nie nadaje. Do środka w szczególności. 3/ Hi Sound wf-1237 nie jest najwyższych lotów, ale już na pewno nie jest głośnikiem stricte basowym. Raczej już jako mid-bas w nadstawce bym je widział. Ktoś co wykonał te "kolumny" nie miał za wiele pojęcia o budowie. Powsadzanie głośników do skrzynki i oklejenie tej "paczki" szmatą nie czynią z całości kolumny...

Twierdzisz że grało to wystarczająco, ale przeczysz sam sobie, bo nie miało to prawa grać dobrze. Driver ułożony w tej pozycji, gra bardzo kierunkowo w poziomie, i słychać go było tylko jeśli stało się na wprost paczki, a z boku już go "nie było" ;) Tak że przeczytaj jeszcze raz post, bardzo doświadczonego akustyka, który chce podzielić się z Tobą swoją wiedzą, doradzić co jest nie tak i co możesz zrobić żeby było lepiej. Pozdrawiam ;)
    Hefajstos
    Poziom 35  
    Też zaczynałem od GDS i pamiętam, że byliśmy wszyscy zadowoleni.

Landryna, ja bym zrobił tak:
    - górki na 2x GDS (ok. 75zł sztuka) + duże GDWT 12-19/150
    Miało by to skuteczność i brzmienie Eltrona, nieco gorszy bas, ale większą wytrzymałość głośników (Eltron na absurdalnie duże obudowy), no i wygląd - jak "prawdziwe" 2x12" + driver.
    - pod spód basy na STX

Kolumna na 2szt GDS ma 8Ω, moc 60W i wysoki SPL. DOobry wzmacniacz domowy wyciśnie z niej 100% możliwości i nie usmaży się (8Ω - łatwa praca). Użył bym wzmacniacza KD-261 albo podobnego. Cena ok. 300zł.

Basy napędzałbym jakimś Elmuzem, a czasem czymś lepszym, w miarę rozwoju biznesu. Tak widzę temat "mam kilka stow na start i chcę grać".

--
    pozdrawiam
    Hefi
    landryna166
    Poziom 13  
    Jak dla mnie nie robi to wiekszego znaczenia jak jest zamontowany GDWT bo na sali i tak sufit i podłoga są płaskie, wiec swoje odbiją. Jesli chodzi o nadstawki to stawiam je zawsze na stolik, albo coś zeby były na wysokości głów bawiących sie ludzi :)

Hefajstos - Narazie i tak bede grał na tym co mam bo mnie narazie nie stać na jakiekolwiek głośniki. Ucze sie za elektromechanika poj. sam., wiec dopiero jak sie wyuczę to może zacznę działać.
    zyniu1515
    Poziom 11  
    Mój sprzęt dyskotekowy to:
    Hand Box ATX 1400
    2x kolumna samoróbka na głośnikach GDE 25/300/8SE i driver stx d-800ti
    2xodwrotka Elestra z głośnikiem Beyma 18G400

Na razie ubogo ale dopiero zaczynam :)

w planach:
    crossover Behringer
    Ads 500Lx
    kamil_cb
    Poziom 17  
    U mnie przybyły następująco:
    -Skaner Disco Tech (każdy na żarówce 250w)- 2szt
    -Led derby ADJ (ma tylko świecić gdy skanery bd "odpoczywa" bo no ginie przy nich z miejsca, ew wspomóc je bo ma strobo efekt...
    Stroboskop 1500w z DMX (niestety brak palnika)
    -ADJ mini fog 400 (kompaktowa, tania, lekka wytwornica...)
    -Zapasowa końcówka mocy-coś a'la Holton 200 w obudowie po chinolu...

W planach dokupienie t.amp 1050 lub może 1400 na basy (chociaż sharp targa wystarczająco ale boje się o niego prewencyjnie mimo że nic się nie dzieje...) ew phonic max 2500 żeby była rodzinka max'ów na końcach ;p
    so24
    Poziom 9  
    Wzmacniacz Unitra PW8040 + Korektor ZDZ EQ-8000
    Kolumny:
    2x HIFIVOX EA370 (oryginalnie 50W RMS)
    2x Zgc-50-8-44 (moc do końca nie znana ponieważ głośniki zostały wymienione na nieoryginalne)
    No i muzyka puszczana z komputera.
    Całkiem nie dawno zakupiona Unitra PW9013 ale jeszcze nie wypróbowana na jakiejś dyskotece.
    398216
    Użytkownik usunął konto  
    lollex
    Poziom 17  
    Witam, ja w zasadzie nie mam czym się chwalić... ale od czegoś trzeba zacząć:)
    Moja historia rozpoczęła się od czasów gdy kupiłem sobie poczciwe altony 70 na użytek wyłącznie domowy, do tego radmora 5412 i w domu to ciekało, potem wpadła drobna domówka i jakoś się rozkręciło.
    Oczywiście od razu stwierdziłem ze nie tedy droga wiec postanowiłem jakoś uzbierać na "podstawy podstaw" nie rzucając się od razu na głęboką wodę, na początek grywałem drobne imprezy okolicznościowe i rocznice, muzyka nie musi być głośno tylko ludzie maja sie bawić :D sale nie przekraczały 100m2, wiec altoniki dały rade, przy przyzwoitej jakości dźwięku.
    Na chwile obecna altony zostały, natomiast w budowie są dość znane nadstawki z forum oparte na gds'ach 30/200 z gdwt 18/200. Napędzane jest to elektronika wk-200, po drobnej kosmetyce, wyjęte trafo głośnikowe, zmiana gniazd na jacka 3,5, do tego mixer img stage line mpx-430.
    Oświetlenie bez szału, ale pozwala na jakaś zabawę; 2x zig zag, wytwornica dymu techlight si010, statyw lts-6. To chyba tyle, z czasem arsenał będzie lepszy :D
    Jak kolega landryna grywam z laptopa wiec tez dj'em sie nie nazwe, ale cos tam z vdj'a czasami zdziałam ;]
    ps, so24 nie współczuje ci a tej biednej unitrze ... ;)

dj-MatyAS poprawione :)
    Konrad_
    Poziom 15  
    Konrad_ napisał:
    2 x T.amp 1050
    Crossover T.amp X0 231
    2 x Mackie C300Z
    Subbas na B&C 15PS100
    Mixer Yamaha MG82CX
    Mikrofon SENNHEISER E 822 S
    Case 6U
    kilka sztuk PAR LED - nie moje ale pożyczam za free hehe

Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki

w planie:
    zmiana Crossovera na T.Racks 2/4
    drugi subbas
    zmiana jednego T.ampa 1050 na D3400

U mnie zaszły małe zmiany. Jeden T.amp 1050 został sprzedany a na jego miejscu znalazł się SYNQ Digit 1K0 - w mostku napędza subbas, który teraz dostał kopa.
    Nabyłem tez mikrofon Shure SM58

so24
    Poziom 9  
    lollex napisał:
    ps, so24 nie wspołczuje ci a tej biednej unitrze ... :wink:

lollex, spokojnie już nie raz grałem nagrzała się do swojej optymalnej temperatury i nic poza tym się nie dzieje. Te kolumny co mam widocznie nie są na tyle mocne że jeszcze się nie spaliła.

sorry dj-MatyAS może szału nie ma bo dobrze o tym wiem, ale na to co mi jest potrzebne to wystarcza, no... w sumie to można tak powiedzieć. Zasób gotówki mi nie pozwala na zmianę. Ten sprzęt tak na prawdę to kupił mój tata i gram nim do dzisiaj od co dnia w pokoju ok 10m2. Ciesze się z tego co mam bo tak patrząc co moi znajomi mają to całkiem odpada żeby tym na jakiejkolwiek imprezie grać.
    Novik93
    Poziom 9  
    Konrad_ napisał:
    U mnie zaszły małe zmiany. Jeden T.amp 1050 został sprzedany a na jego miejscu znalazł się SYNQ Digit 1K0

Jak ten Synq sie sprawuję? Co nim napędzasz?
    Luke15
    Użytkownik obserwowany
    so24 napisał:
    Te kolumny co mam widocznie nie są na tyle mocne że jeszcze się nie spaliła.

Moc kolumn nie ma najmniejszego znaczenia i wpływu na pracę wzmacniacza. Możesz pod ten wzmacniacz podpiąć kolumny o mocy nawet 2kW na kanał i nic mu się nie stanie, pod warunkiem że nie zejdziesz z impedancją wypadkową zestawów kolumnowych, poniżej minimalnego, bezpiecznego obciążenia kanałów.
    Konrad_
    Poziom 15  
    Novik93 napisał:
    Konrad_ napisał:
    U mnie zaszły małe zmiany. Jeden T.amp 1050 został sprzedany a na jego miejscu znalazł się SYNQ Digit 1K0

Jak ten Synq sie sprawuję? Co nim napędzasz?

Napędzam B&C 15PS100. O tym jak się sprawuje wiele powiedzieć nie mogę, bo grałem na nim dopiero jedną imprezę. Różnica między Ta 1050 a Digit 1k0 w basie jest spora.
    W TA 1050 dużo wcześniej przed zapaleniem CLIP`a pojawiały się zniekształcenia, już myślałem że to wina głośnika tak bardzo chwalonego głośnika :D . Po podłączeniu Digit 1k0 nic takiego nie występuje.
    DjPeer
    Poziom 9  
    Mój sprzęt może nie jest PRO.. Ale zarobiłem na niego sam i mnie on cieszy.
    -Kolumny Eltron Zg602 (trumny) P60W , 8R
    -Końcówka mocy Elektronika WK200M 2x100W RMS 8R 24kg , pobór mocy 460W
    -Mixer Omnitronic PM-524-GOLD EDITION.
    - I jakieś światła sie dorwie :)
    wystarczy na imprezy okolicznościowe do 120 osób
    Pozdrawiam. :)
    zyniu1515
    Poziom 11  
    DjPeer też musiałem sam zapracować na swój sprzęt
    i Zgadzam sie że swoje cieszy bo samemu sie na to zapracowało :)
    Całe wakacje zapierdziel i kilkadziesiąt dni poszukiwać upragnionego sprzętu no i znalazłem to czego szukałem:
    odwrotki Elestra z głośnikami beyma 18G400
    2 skrzynie z głośnikami gde 25/300/8 i stx d-800ti
    końcówka mocy HandBox ATX 1400
    wzmacniacz sony F110
    Teraz wystarczy że ustawie na 1/10 mocy i już rodzice sie "plują" że za głośno :)
    djtomek96
    Poziom 2  
    No mój mały sprzęcik :)

Kolumny:
    2x Skytec SL6
    2x Alton 80
    2x Kolumna Niskotonowa na Alphardach
    Wzmacniacze :
    Wieża JVC - Tymczasowe (brak pieniążków na coś lepszego)
    Skytec Tec 240
    Stary i dobry Radmor 5471 Stereo

Sterowanie :

Podwójny Cd-player Skytec Tec 2420
    Mixer Numark DM950 USB
    Laptop + Virtual Dj Full Version
    Mikrofon Azusa
    Słuchawki Reloop RH-2350 Pro
    i dużo płyt i kabli ...
    Pożyczam też od znajomego zestaw do karaoke ma on opcje echa dla mikrofonu przydatna rzecz.

Oświetlenie :

3 x Projektor dyskotekowy ( Flower ) tak zwany "no name"
    2 x Stroboskop 150 w Showtec ( mini Q-strobe)
    Podwójne obrotowe kula ( Doubleball)
    lollex
    Poziom 17  
    U mnie kilka zmian, wysłużone altony zastąpiły zg-50, żarówkowe zig zagi jeden Double derby Led, dym tymczasowo kompaktowa ADJ MINI FOG 400. Tymczasem Zg po renowacji " na sucho" ;)

DjPeer
    Poziom 9  
    lollex
    jedyne co robiłem to wywaliłem trafo które słóżyło do napędzania głośników radiowęzłowych i zrobiłem gniazdo chinch. tak to wszystko od zawsze jak było.

Dodano po 2 [minuty]:

zyniu1515 napisał:
    DjPeer też musiałem sam zapracować na swój sprzęt
    i Zgadzam sie że swoje cieszy bo samemu sie na to zapracowało :)
    Całe wakacje zapierdziel i kilkadziesiąt dni poszukiwać upragnionego sprzętu no i znalazłem to czego szukałem:
    odwrotki Elestra z głośnikami beyma 18G400
    2 skrzynie z głośnikami gde 25/300/8 i stx d-800ti
    końcówka mocy HandBox ATX 1400
    wzmacniacz sony F110
    Teraz wystarczy że ustawie na 1/10 mocy i już rodzice sie "plują" że za głośno :)

no tak ale twój sprzęt to juz stoi wyżej niż moje eltrony ale mi sie podoba jak grają . :) a co do rodziców mam to samo :) pozdrawiam i udanych baletów :)

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

(dj-MatyAS)
    danonz
    Poziom 15  
    Mój sprzęt:

Kolumny:
    - Nadstawki na 2x GDS 30-200-8 + GDWT-10-200-8-PB.
    - Subbas na głośniku Dynavox IW-1500C-1
    - Altusy 140 (używam jedynie do domówek itp, tam gdzie nie potrzeba dużej efektywności).

Wzmacniacze:
    - T.Amp E800 do nadstawek,
    - Eltron 100U
    - Yamaha AX-470 (Altusy)

Inne:
    - Mixer IMG Stage Line MPX-300
    - Mixer KAM Kap 1010
    - Muzyka z laptopa + Kontroler MIDI Hercules DJ Control.
    - Korektor Unitra FS 042
    - Mikrofon BEYERDYNAMIC OPUS 69
    - Słuchawki Reloop RH-2350

Na sale biorę zwykle nadstawki na gdsach, napędzane T Ampem E800, oraz suba na Dynavoxie napędzanego Eltronem.
    W planach mam sprzedanie tego suba (dostałem go za darmo, i nie wiem czy można nazwać go subem, bo jest zrobiony na "odwalsie", brak jakiejś szczególnej konstrukcji). W wakacje mam zamiar zrobić dwie paczki na STX GDN 38-550-4 (jak znajdę do kupna) + jakąś końcówkę do tego.
    Jak już skompletuje nagłośnienie zacznę inwestować w oświetlenie.

Same nadstawki
    838008
    Użytkownik usunął konto  
    showman4ff4
    Poziom 10  
    Mój sprzęt na imprezki małe to... :
    Mixer Djx 700 DEHRINGER-a
    Cd Player RELOOP 808s
    Gramofon LENCO L-78
    Komp <to norma>

Napęd:
    Ads LX 500
    Wieża Philips-a <2x 50 watt>
    Wieża Grundig-a <2x 70 watt>
    Kino Sony <tutaj tylko woffer>
    Kino LG <tez tylk woffer>

Kolumny
    Imago Accousation <70 watt w rmx> 100 max
    kolumny od wieży jednej drugiej ok 200 watt
    dwa subwoofery to łączna moc ok 150 watt

Jakos to gra ale zawsze fajny melanz jest.. >:D
    arek59
    Poziom 29  
    Ja imprezy rozkręcam na takich zestawach :) Docelowo będą 4 takie zestawy :)

Oraz wzmacniacze DIY 2x300W i 2x750W, mam więcej takich :)

W trakcie projektowania jest klasa D 2x1500W/4R przeznaczona do napędu tych tub.
    Luke15
    Użytkownik obserwowany
    Popracuj jeszcze nad estetyką końców, bo wygląda to nieciekawie, i osobiście jeżeli bym takie coś zobaczył u gościa który miał by mi grać imprezę - podziękował bym na miejscu.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą ;)