Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki

karolmichalewcz 02 Dec 2013 09:55 667799 1573
Ochrona Domu
  • Ochrona Domu
    Kolas0522
    Level 15  
    Z ostatniej imprezy.
    Wyjątkowo na imprezie dodatkowe paczki wharfedale na 12 calowym głośniku. Dołączył także sterownik DMX Showtec Showmaster 24 oraz zig-zag z-20 LED.
    hipekk
    Level 19  
    @Kolas0522 na tych klapach którymi zasłaniasz graty pod stołem zrobił bym na Twoim miejscu jakieś logo, numer tel, coś w tym stylu :)
    Ten przedłużacz i zwisające kable (i to czerwone coś którego nie mogę zidentyfikować) na statywie od oświetlenia troszkę go szpeci...
    Poupinaj to ładnie (przedłużacz z tyłu belki, kable dookoła sztycy lub opaskami z tyłu) i będzie dużo lepiej.
  • Ochrona Domu
    Kolas0522
    Level 15  
    Ten przedłużacz na statywie był spięty "guma transportową" gdyż tylko to miałem pod ręką ;) Oczywiście pomyślę nad jakimś lepszym rozwiązaniem.
    Pary to 56'tki od Eurolite.
    PANICZKAMIL
    Level 39  
    Hipekk jak te Wharfedale grają tak szczerze bo idzie to kupić za psi pieniądz a opinii brak bo chyba ludzie się boją kupić i sprawdzić...?
    Kolas0522
    Level 15  
    Cóż to za rampa?:) własna konstrukcja? z czego wykonana? Wygląda ciekawie. Nie ma problemu ze stabilnością?
    PANICZKAMIL
    Level 39  
    Od ilu hz gra przy pełnym wysterowaniu?
    lollex
    Level 18  
    Jakości nie ma jak i szału, ale wrzucę coś od siebie :)

Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki

Dodam tylko że osłona stolika została uszkodzona w trakcie imprezy przez "gościa" stąd też została zdjęta.
    hipekk
    Level 19  
    @PANICZKAMIL własnych pomiarów nie robiłem, wg specyfikacji pasmo przenoszenia to 40Hz - 20000Hz. Moje subiektywne odczucie jest takie że na imprezy typu wesela, prywatki, małe imprezy (jak te andrzejki) spokojnie dają rade bez pomocy dołów.

@Kolas0522 Rampa to konstrukcja własna wykonana z aluminiowych profili tego typu (nie pamiętam czy wymiary się zgadzają, chodzi o kształt):

Rampa (wbrew moim obawom) jest bardzo stabilna.
    Największym jej minusem jest to że górna belka to jeden element (3 metry) więc o transporcie w "nie busie" można zapomnieć.
    _eddie_
    Level 33  
    PANICZKAMIL wrote:
    Od ilu hz gra przy pełnym wysterowaniu?

Basowiec w tych paczkach to midbas MW 15. Mimo wysokiego Fs i skromniutkiego Xmax brzmi dość basowo i jest sprawny już od 50-60hz. Gorzej jak się spali lub rozleci bo części i reconów brak...

U mnie przybył nowy notebook lenovo g 585 by zastąpić poprzednika Toshibe satellite który już niestety idzie w odstawkę. Laptop ten jest tylko i wyłącznie pod kontrolę DMX i wspomagania mnie na imprezach (ciepła domowego salonu nie poczuje ;) ).
    PANICZKAMIL
    Level 39  
    To warto chyba takie paczki przejąć za ceny, które oferują za nie tj. 800-900zł...

_Eddie_ miałeś do czynienia z tymi większymi Magnumami 335 zdaje się? Kolumna ogromna i ciężka ale czy warto to targać czy lepiej 2+1 zestaw?
    RoxeR1000
    Level 12  
    To zależy jaki zestaw 2+1. Te kolumny aż takie ciężkie nie są.

P.S. Robi się offtrop.
    bpmagency
    Conditionally unlocked
    aktualnie zacięcie walczę z opanowaniem sterownika proxima mirage redline2 Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki
    marcinjagiello
    Level 10  
    marcinjagiello wrote:
    A o to mój sprzęt:
    Nagłośnienie:
    Kolumny JBL TR-225 ( 2x450W )
    Kolumny basowe RCF ( 2x15" - 500W ) 2x
    Kolumny basowe na głośnikach STX ( 1x 15" - 300W ) 2x
    Nadstawki na głośnikach STX ( 1x12" + 2x gwizdek GDWT 9/80 - 200W)
    Końcówka mocy CROWN 2x600W RMS
    Końcówka mocy QSC 2x400W rms
    Powermikser - 2x200
    Mikser BEHRINGER MX2004A
    Procesol Alesis NanoVerb
    Mikrofon SHURE SM58 - 2x
    Mikrofon SHURE PG48 - 2x
    Mikrofon SHURE C608 - 2x ( podróbka )

Oświetlenie:
    Par 64 led 2x
    Revo II 2x
    Derby 2X
    Piramid Discotech
    Wytwornica dymu 1000W.

U mnie od mojego ostatniego wpisu miłego trochę czasu i kilka zmian.
    Nagłośnienie:
    Kolumny basowe na głośnikach EMINENCE ( 2x15" - 800W ) 2x
    Nadstawki trójdrożne na głośnikach mw15 ( 1x15" + GDWT 9/100 + średniotonowy 5" - 300W ) 2x
    Nadstawki dwudrożne na głośnikach mw15 ( 1x15" + driver JBL 2412 + horn - 300W) 2x
    Nadstawki na głośnikach STX ( 1x12" + 2x gwizdek GDWT 9/80 - 200W)
    Końcówka mocy CROWN 2x600W RMS
    Końcówka mocy QSC 2x700W rms

Mikser LD SYSTEMS LAX 16 D
    Procesor woklny BEHRINGER V-VERB PRO
    Crossover BEHRINGER CX 2310

Mikrofon SENNHEISER E840S - 1x
    Mikrofon SHURE SM58 - 2x
    Mikrofon SHURE PG48 - 2x

Oświetlenie:
    Par 64 led 4x ( już niedługo więcej )
    Revo II 2x
    Derby 2X
    Laser czerwono-zielony ( poczwórny )
    Wytwornica dymu 1000W
    Wytwornica dymu 900W.
    Vectra92
    Level 12  
    Moi drodzy czas zacząć wklejać zdjęcia z imprez !
    DooOmino12
    Level 22  
    DooOmino12 wrote:
    A co sądzicie o moim mobilnym zestawie który aktualnie składam :

Mikser - behringer 602a ( Kupiłem taki na początku na razie wystarcza.. gram same prywatne imprezy ale oczywiście planuje zmianę, prawdopodobnie będę potrzebował do zespołu. )

Kolumny :
    Nadstawki 2x kopie STX PA 600
    Do tego już w trakcie budowy paczki 2x TH15S w których będzie popularny głośnik stx'a 15.3.800

Wzmacniacze
    T.amp Ta1400
    T.amp Ta1050/2400 Jeszcze nie jestem do końca zdecydowany który wybrać do mojego zestawu.

Crossover
    Behringer CX3400

Światła
    LED PAR 64 186x 10mm RGBW ( Aktualnie 1 sztuka ale 2 już w drodze ;)
    Hyper moon pryzmat
    Do tego UV kilka + kilka chińskich wynalazków
    W planie oczywiście Wytwornica dymu.

Jeszcze case 2U który czeka na końcówke mocy + case 3U Diy w którym jest t.amp ta1400 + cx3400

Pozdrawiam!

Więc jak pisałem kilka miesięcy temu planuje kupno TA2400 ew. ta1050 wybór padł na TA2400(nowy) który będzie napędzał basy th15s

Zakupiłem również kontroler numark mixtrack PRO ( Wyrwałem za 550zł z pełną gwarancją ^^)

Jak kilka miesięcy wcześniej mówiłem złożyłem bas th15s ale na razie tylko jeden, drugi dopiero "w drodze" :D

Dotarło też kilka światełek razem z wytwornicą dymu :

LED PAR 56 SLIM 18x3W RGB
    antari f-80z
    Projektor Laserowy z allegro

+ te co miałem wcześniej

Plany :

- Statyw "T" na światła
    - Skończenie drugiego basu
    - Kupno jeszcze jednego para LED 64 186x10mm RGBW SILVER właściwie chyba zaraz zamówię bo flash-disco robi wyprzedaż
    - Kupienie w końcu dobrych przewodów głośnikowych
    - DCX od berka (Dalleka przyszłoość;p)

I to chyba będzie na tyle chyba, że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ? :) Co do PA600 to planuje zamianę na PA1000 lub kupno nowych PA600.
    lollex
    Level 18  
    U mnie kilka zmian wraz z nowym rokiem, tak bardziej "modnie". Przesiadka z zestawu Elestry na zestaw marki Granat, model "granaty" :) :)

Także reasumując:
    Nagłosnienie, jak na fotkach, 49kg do noszenia (2x12 +25kg)
    Napędy: Elmuz 2304, Ads LX800
    Konsola: 2x CDJ100s + Denon DN-X1100
    Mikrofon: Shure PG48
    Łoświetlenie:
    4x Par 64 rbgw Flash
    2x Eurolite pd-1
    1x Flash flm1200
    Sterowanie całość dmx, z pilota.
    Statywy, statywiki, kejsy, kejsiki, przewodziki etc...
    Plus stanowisko własnej roboty :)

Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki
    User removed account
    User removed account  
    Drązik12
    Level 13  
    To może i ja się pochwalę bo wreszcie mój sprzęt jakoś skompletowałem:)

Nagłośnienie:
    Nadstawki Diy 2x gds-30-200-8 STX + gdwt
    Basy Diy na STX 15-3-800 w obudowie band-pass
    Końcówki Fidek Fpa-10 i t.Amp E800
    Do tego mikser Behringe Xenyx 802

Oświetlenie:
    2x ADJ Tri gem led
    Zig-Zag Eurolite z-20
    Laserworld el-60g
    Stroboskop 1500w flasha
    Tani laserek z allegro
    I wytwornice dymu Antari f 80z
    Wszystko sterowane prostym panelem włacznikowym.:/

W planach zakup kontrolera Numarka mixtrack pro.
    RoxeR1000
    Level 12  
    Jak inni to ja także się pochwalę :)
    Zacznę od takiego małego wstępu:
    A więc mój sprzęcik na początku był skromny ponieważ zaczynałem od końcówki Hollywood impact 600 oraz kolumn stage line(po lewej oryginał na piezaku i głośnikach Dexona a po prawej na głośnikach STXa) które zostały przerobione przeze mnie:
    Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki
    Następnie kupiłem końcówkę mocy T.amp TA 1050 którą widać na zdjęciach i która z czasem była mi za słaba i się grzała więc sprzedałem.

A teraz obecny sprzęt:
    *Nagłośnienie:
    - Kolumny to kopie STX PA-1000 ( mowa tutaj o głośnikach i zwortnicach zakupionych u STXa)
    - Doły bassowe DIY na głośnikach Hannibal 18"
    - T.amp TA 2400 ( do nadstawek)
    - ADS LX 1400 ( do subbasów)
    - Behringer DDM 4000

*Oświetlenie:
    - Statyw "T"
    - Colorstage 4 eyes DMX
    - DMF-4
    - Mini laser( ten z allegro co robi masę kropek)
    - Laser zielony Skyway 50mw DMX
    - Zig Zag
    - Flower flasha led
    - Stroboskop flash 1500watt DMX
    *Inne
    - Wytwornica dymu flash FLZ 1500watt DMX
    - Mikrofon Sennheiser e815S
    - Słuchawki Behringera HPX 2000(planowana zmiana na inne)
    - Walizki
    - Masa kabli
    - Dwa laptopy Lenovo
    Poniżej dodaje fotki dołów, całego sprzętu oraz z innych imprez:

Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki
    djateop
    Level 14  
    mała aktualizacja do wątku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic383351-1380.html

obecnie naprawiony Gral 2x240 4ohm 2x 200 na 8vohm (wejście na 4 jack- mostek) produkcji Chojnice fotki wrzucę przy okazji, grałem ostatnio na (Denon DN D6000+ powermixer Alto APM 120) / podpięty na żywo saksofonista + kolumny Yote oraz nieśmiertelny Reelop RMX

oświetlenie wykorzystane na Sylwestra: 2 razy Kolorofon 150 DMX Stage Line,
    eurolite arena ligt po tuningu, Red & Green Mini Laser Stage Lighting Projector,
    kula obrotowa na halogen, kolorofon z regulacją ostrości, oraz kolorofon flower

W planach większy zestaw oświetleniowy (wszystko na DMX) oraz dalsze modyfikacje swojego oświetlenia (eurolite arena po modyfikacji z 12V i 50W na 230V i 40W przy odpowiednim ustawieniu obicia wiązki z zródła światła zwiększył swój zasięg i możliwości pokrycia większej powierzchni przy zachowaniu małych gabarytów
    REPSOL46
    Level 17  
    Miksery:
    - Behringer Eurodesk Mx 3282
    - Wharfedeale PRO R-200
    - Xenyx 502

Wzmacniacze:
    - QSC GX5
    - Hollywood Impact 4000
    - E-Lektron Amp 22000B
    - Elmuz Mosfet 2158
    - Skytec amp 2000 Mk II

Crossover
    - Behringer CX2310

Kolumny:
    - 1sz. LDM Pdp 815V
    - 2sz. DIY ( na d800Ti oraz Stx 12* - 550w) - przerobione MOCNO z projektu EV md112

- 2sz. Omnitronic dx 2222 ( 2 poszły do żyda )
    - 2sz. Omnitronic bx 2250
    - 2sz. Omnitronic bx 1550

Mikrofony:
    - 2x Behringer Xm8500
    - Mc Crypf Free1
    - Voice Kraft VK 3328

Statyw Oświetleniowy
    a na nim:
    - Disco tech DIXI
    - Mh 410 (skaner punktowy)
    - Double Derby (uszkodzona)
    - Multi Ray (Derby) (uszkodzona)
    - 3sz. Par 56 CAN
    - 2sz. Flower
    - 2sz. Led Moonth Flower
    - 2sz. Stroboskop 1000w.

- Wytwornica Baniek
    - Wytwornice Dymu:
    -- 2sz. Eurolite n-10
    -- Antari Alpha f80z (uszkodzona)

- Multicore 16/4 The ssnake 30m

Poniżej projekt oryginalny, który polepszyliśmy bo np. Driv Selenium nie brzmi fajnie a jest dwukrotnie droższy od d800ti oraz w paczce siedzi STX a nie 12 Pw 3 - nie podam modelu bo zwyczajnie nie pamiętam, ale wiem ze STX już go nie produkuje :/ wymiary też minimalnie odbiegają z racji nowych przetworników.
    W środku pięknie wygłuszona paczka... Wyglądu się nie czepiać bo trochę jako monitor porobiła i swoje już widziała... Teraz będzie jako front na konferencje lub małe 18'ki. Zastępstwo za Dx 2222 :P :P

A co do wzmacniaczy - ja tego nie kupuje tylko otrzymuje od szefa, za free w ramach gratisu... niegdyś robiły na Mon ale wiadomo firma się ulepsza... więc mi to rybka. Jest to jest, darowanemu koniu w zęby się nie patrzy. na 18'ki jest ok i tak pracuje tylko qsc i impact reszta to awaryjny zapas....

W planach zmiana basów na jakieś 2 odwrotki, pod gx5 wiec też bez szału...
    DJ Cezar-98
    Level 9  
    Mój setup zmienia się praktycznie co tydzień zawsze coś sprzedam zawsze coś kupię.
    Aktualny setup to :
    kolumny: 2X reloop rsp 30 kupiłem je za 500zł zmienił w nich ktoś już wysoko tonowe na d 1000 z firmy stx D-1000 8 ohm ja dołożyłem 4 nówki basy SW.STX.15.4.1200.8.F.S.MC trochę żałuje trochę utopiona kasa ale gra nawet ale mogłem kupić tańsze, zostało mi do wymiany zwrotnice a i tak już kolumny dają czadu
    kolumny DEXON wsadziłem tam głośniki tez stx tylko d 800 bo nie miałem zbytnio kasy i też dwa basy przełożyłem z tych reloopów
    kolumienki nawet łupią dobry czysty dźwięk i taki o wiele zrywniejszy bas niż orginalnie był w relopach
    mam jeszcze mixer re-union inkel pa bardziej studyjny .
    do dexonów mam końcówkę niestety hollywood impact 2000 bym jej nie kupił ale rumun na rynku wcisnął mi ją za 150zł ale nie jest tragiczna jeszcze działa i nie narzekam za 150zl mam zamiar kiedyś zmienić tą kńcówkę!! o ile można tak to nazwać
    do tego ads plx 2400 do relopów kupiłem go od szkoły po okazyjnej cenie bo zepsuli mixer a potem kupili powermixer i tak zdobyłem tą końcówkę za 900zł
    do tego mam kolumnę jakąś no name przerobioną na odsłuch z głośnikiem bas 15" jbl k 140
    i wysoko tonowy beyemy ale zdarta mocno naklejka nie wiem jaka moc wiem że ma 8 ohm ale magnes dość duży na imbusy do tubki jak narazei ten odsłuch napędzam sharpem 7700 ale mam zamiar jak najszybciej to zmienić bo jak każdy wie to sie jedynie do domku nadaje
    mam jeszcze 6X par 1000w i do 4 par kupiłem jakiś sterownik no name za 100zł w opakowaniu jak po prostowniku do aku
    wiadomo kupa kabli mam zamiar zmieniać się na lebsze chcę się uczyć i nabierać doświadczenia bo bym chciał pracować w firmie nagłaśniającej koncerty a może sam założyć agęcje muzyczną po zdobytym doświadczeniu i praktyce w jakiejś firmie
    DooOmino12
    Level 22  
    Mój ostatni post jest na tej stronie więc nie będę go cytował.

Właśnie "dokończyłem" swój zestaw tzn zostało mi jeszcze jedynie samo wykończenie paczek i td.

Zestaw to Kopie PA600 (planuje ich wymianę na oryginalne) + basy i dobieram je zależnie od wielkości sali czyli 2x uBR jest na małe sale a TH15S na te większe oraz plenery basy oczywiście napędzane ta2400.