Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki

karolmichalewcz 11 Maj 2010 12:03 655367 1573
    Pele133
    Poziom 16  
    To może ja dorzucę coś od siebie :) Sprzęt który udało mi się skompletować w przeciągu 2 lat:

-2x kolumny Zeck Club CD 212.1 (2x12" 600W 4 ohm)
    -końcówka mocy Omnitronic SMA-1000 (500W 4 ohm)
    -końcówka mocy Kam KCA-600 (przeważnie do odsłuchów)
    -mikserek Berego MX 2004a
    -mikserek dyskotekowy Reloop RMX-30
    -efekt świetlny Discotech KWANT
    -efekt świetlny Eurolite Zig-Zag
    -wytwórnica dymu Antari F-80
    -mikrofony bezprzewodowe Azusa LS-902
    -2x mikrofony pojemnościowe RH Sound (modelu nie pamiętam)
    -mikrofon dynamiczny Shure PG-48
    -mikrofon dynamiczny instrumentalny Shure SM-57
    -mikrofon dynamiczny instrumentalny Audix i-5
    -crossover Berego CX 2300 (używam go wtedy kiedy kumpel bierze na impreze swoje subbasy)

+ oczywiście pełne okablowanie, statywy kolumnowe, mikrofonowe itp...
    Niektórych rzeczy nie ma na zdjęciach bo nie chciało mi się fotografować wszystkiego :)
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
    MR-Sound
    Poziom 25  
    Ja na razie tylko wypisze swój sprzęt wybaczcie ze nie ma zdjęć ale chwilo nie mam sprzętu w domu(trochę skromnie bo głównie nagłasniam małe sale):
    -2xPA-600 od STX-a (GDN 30-400+d800) DIY
    -Elmuz 2158M (na nadstawki-ciut skromnie ale budżet mnie trzyma)
    -mikser Phonic AM-440
    -mikrofon AZUSA (nic wielkiego bo za 35zł)

-efekt świetlny Zig Zag Z-20
    -efekt świetlny DiscoTech Kwant
    -wytwornica dymu Antari F-80Z
    -stroboskop Showtec 45W
    -do tego kilka [kejsów],oklablowanie

W budowie są dwa basy na 38-550 do tego końcówka i crossover w przyszłości moze lepsze efekty świetlne.

Skromnie bo skromnie ale jakoś gra zważając na to iż mam zaledwie 16lat:) - ale na prawdę wolę ten mój sprzęcik niż jakieś holly holly,nightline i xxly :/

a na imprezach gram z laptopa.

Mam tylko takie foto w akcji z Zig-Zagiem i Antarą:
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
    kolpak89
    Poziom 2  
    To może mój skromny sprzęcik :)

- 2x kolumny LDM P215
    - końcówka mocy omnitronic P-1000
    - mixer behringer DX-626
    - mikrofon shure C608
    - CD player DENON DN-2600F
    - Case, okablowanie

Efekty świetlne

- revo I
    - gobo flower Jbsystems
    - laser green
    - stroboskop 750w
    - wytwornica dymu Antari F-80Z

Dodano po 34 [sekundy]:

Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki Wasz sprzęt na imprezy/dyskoteki
    Kamil 1606
    Poziom 14  
    Do kolegi Pele133 - Przekręćcie rączki w subbasach na odwrót, to na prawdę sie będzie o wiele lepiej nosiło. Dziwię się, że Wam jeszcze rąk nie pourywało:D
    Pele133
    Poziom 16  
    Kolega dokładnie właściciel subbasów sam sobie pozakręcał tak rączki ;) ale fakt faktem , nie wygodnie sie nosi ..
    MR-Sound
    Poziom 25  
    Do mnie doszedł teraz mały stroboskop Showtec 13cm 50W - maleństwo ale potrafi mrugnąć...AVT idzie w odstawkę

i w drodze do mnie jest również discotech kwant - wrzucę foto z tym wszystkim po pierwszej lepszej imprezie:)

Tutaj gramy z kolegą wisnia_lwa
    na doły poszły kolumny pełnopasmowe z głosnikami Eminence Beta 15" - nawet dawały radę. Góra była odcięta (filtr dolnoprzepustowy w Elmuzie 2208).

Teraz planuję powiększyć trochę swoje oświetlenie-niestety o kolejne żarówki nie mam kasy na porzadne LEDY.
    filioman
    Poziom 27  
    Ja tylko w kwestii formalnej o stalowe liniki zabezpieczające dymarkę i efekcik - są?
    _eddie_
    Poziom 32  
    filioman napisał:
    Ja tylko w kwestii formalnej o stalowe liniki zabezpieczające dymarkę i efekcik - są?
    Podpieram to pytanie bo ... ich nie widzę a wyobraźnia mi podkłada wyniki takich "niedopatrzeń" przy tak arcy-profesionalnym wieszaniu sprzętu. Naprawdę o nieszczęście tu łatwo :( .
    MR-Sound
    Poziom 25  
    _eddie_ napisał:
    filioman napisał:
    Podpieram to pytanie bo ... ich nie widzę a wyobraźnia mi podkłada wyniki takich "niedopatrzeń" przy tak arcy-profesionalnym wieszaniu sprzętu. Naprawdę o nieszczęście tu łatwo :( .

Efekt i dymiarka była zawieszana jak widać na haku i skręcana drutem.
    a jak miały by wyglądać te linki ?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    gófer
    Poziom 34  
    No nie wiem, jakoś nie wyobrażam sobie zawieszenia ważącej ponad 20kg głowy bez zabezpieczenia jej linką.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    MR-Sound
    Poziom 25  
    gófer napisał:
    No nie wiem, jakoś nie wyobrażam sobie zawieszenia ważącej ponad 20kg głowy bez zabezpieczenia jej linką.

to nie głowa tylko Zig-Zag i nie waży 20kg a waży zaledwie 3 kg.
    I zabezpieczyliśmy go dobrze - drut i haczyk solidny.
    A dymiarka na chwile przed rozpoczęciem imprezy poszła na stół.
    gófer
    Poziom 34  
    Mówiłem ogólnikowo ;)
    Ale na przyszłość postaraj się solidniej zamocować te światła, raz dla bezpieczeństwa, dwa żeby to wyglądało bo "jak Cie widzą tak Cie piszą". Podobna kwestia przewodów zasilających i sterujących (dmx'a pewnie jeszcze nie masz), najlepiej jakby wszystkie szły jedną linią bo niezły bajzel tam wisi w powietrzu i trochę to "nie wygląda" a i też nie jest to zbyt bezpieczne. Bez uszczypliwości, to tylko dobre rady ;)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    MR-Sound
    Poziom 25  
    Nie no panowie ja się dopiero uczę :) ale już będę pamiętać żeby to jakoś ładnie pospinać i pochować kable i zabezpieczyć ;p dzięki.
    barek89
    Poziom 20  
    nie widziałem jeszcze żeby świetliki jakieś linki stalowe stosowali, wg mnie to uchwyt mocujący ( często dwa na jedno urządzenie ) powinien posiadać atest i być wystarczającym zabezpieczeniem
    Dziub-Dziub
    Poziom 28  
    Generalnie według prawa powinna być linka. Firmy z którymi współpracowałem ostatnio montowały zawsze linki.
    MR-Sound
    Poziom 25  
    no według mnie do takich urządzeń po kilkanaście kilo to powinno być jak najbardziej-ale ja nie pomyślałem o tym bo tutaj były minimalne prawdopodobieństwo ze cokolwiek spadnie :)
    gófer
    Poziom 34  
    barek89, a ja nie widziałem żeby ktoś nie dawał linki. My mamy atestowane uchwyty mocujące Omega które wytrzymują łącznie 200kg obciążenia na jedną głowę (gdzie mac600 waży ok. 30kg), ale mimo to linki dajemy. Atest atestem, ale to tylko sprzęt i jak każdy sprzęt ma prawo do tego by się zepsuć. A nikt chyba nie chce stanąć przed sądem za to że nie chciało się poświęcić dodatkowych 10 minut na zamocowanie linki.
    Hefajstos
    Poziom 35  
    W jednych miejscach (teatry) się tego fanatycznie pilnuje i egzekwuje, w innych (niektóre firmy rentalowe) jest to rzecz niemal nieznana...

Jak się mamy czepiać - to przyczepię się do kabli. Tylko czarne. Żadne tam białe czy przezroczyste. I kleić gafą do podłogi w przejściu.

--
    pozdrawiam
    Hefi
    barek89
    Poziom 20  
    gófer pokaz dokument który jasno mówi o tym, że taka linka musi być oprócz atestowanego uchwytu.
    gófer
    Poziom 34  
    Szczerze to nie mam pojęcia czy taki dokument jest i nie zastanawiałem się nigdy nad tym. Nawet jeśli by go nie było to robimy to dla własnego spokoju, ogólnie my w firmie wychodzimy z założenia że każde potencjalne zagrożenie trzeba zminimalizować, zwłaszcza jak można to zrobić tak prostymi metodami, niektórzy np. na sidefill nie dają odciągów, my dajemy, tak samo na staki z paczkami. Kwestia podejścia.
    postiga
    Poziom 25  
    Miałem dać opis od razu ale lenia miałem za dnia.

Basy to tp118 ale na głośnikach 18g400 (jeden nowy, drugi troszkę wypłowiały)

Nadstawki to cdx1-1745 i tr1225. Niestety cięte aktywnie, bo nikt na forum nie kwapi sie pomóc z dobraniem zwrotnicy ;) przez co są napędzane 2 elmuzami power-d. Cięte na 110hz

Basy w mostku cięte na 75hz odziwo przyjmują na pewno 1200W a może nawet więcej (ciężko ocenić ). Nawet z taką nadwyżką mocy jakoś nie widać żęby sobie coś z tego robiły, no ale nie wiadomo jak to by było na dłuższą mete

Pomimo odsłuchu w garażu byłem zdziwiony jak daleko niesie się bas. Pisząc daleko mam namyśli jakieś 90m. Muszę zrobić z ciekawości jakiś odsłuch na otwartej przestrzeni ale domowników nie chce męczyć w te upały...

W racku poza końcami zabawki świecące berka... mixerek phonica i odtwarzacze reelopa.

Taki oto zestaw marnuje się w domu bo imprez zarobkowo nie prowadzę a po prostu lubię się tym bawić ;)

Nadstawki są bardzo skutecznie mimo słabego tr1225 ale kupiłem nówki za 200 stówki więc tak już zostało
    mkrol
    Poziom 10  
    To i ja dopiszę, co posiadam:

Mikser Mackie CFX 16 MKII
    Mikser Samson MDR8
    Mikserek Behringer Xenyx 4-kanaly

Crossover Peavey PV-23XO
    Kompresor Behringer MDX 4600 Multicomp
    Multiprocesor Digitech Studio S100
    Multiprocesor wokalowy Digitech Vocalist Live Pro

Końcówka ADS LX 1100
    Kolumny Samson 2x RS215 + 2x RS118

Aktywne kolumienki:
    Behringer 1x15+ horn
    Behringer 1x12 + horn
    Kempton 1x15 + horn

Mikrofony:
    Shure SM58
    Senheiser e840s
    3x Shure C608
    Shure 14A
    2x Carol (zapasówki)

Bezprzewodowe:
    AKG WMS 40 PRO
    IMG Stageline 8xx costam
    IMG 3xx costam
    IMG 1xx costam
    Zestaw gitarowy bezprzewodowy - nie przypomne sobie marki

Oczywiście do tego pełne okablowanie, statywy, pulpity, itd itp.

W najblizszej przyszlosci mam w planach dokupienie przodów - mniejszych, lzejszych, wyrazniejszych.
    Co o tym myślicie?
    domin199316
    Poziom 10  
    To ja też się pochwalę:

Mój sprzęt to:

Mikser Phonic AM 240
    Końcówka Mocy Polkat Forte 200 200 Wat 8 Ohm

4x Kolumna pełnopasmowa Tonsil ZG-50 na głośniku Gd 30/50

Mikrofon przewodowy SHURE C 608
    Mikrofon bezprzewodowy Voice kraft VK-V380

Statywy kolumnowe 2 szt.
    Statywy Mikrofonowe 1 szt

Oświetlenie Zig zag

Kable i przewody:

-głośnikowe
    -mikrofonowe
    -sygnałowe
    -zasilające
    Zdjęcia;
    https://obrazki.elektroda.pl/45_1280144204.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/42_1280144204.jpg
    masiol86
    Poziom 9  
    Ja mam:
    2xJBL 115 250w szt
    2xJBL 125 750w szt
    2xJBL Powerpack 2x15' na subbasie 1200w szt
    wzmaki to:
    2x ADS 800LX
    1x ESCONN L2400

mixer
    BEHRINGER Eurorack MX3242X (nie polecam)

perferia to
    2x dbx 266xl
    DOD sr 830
    Dbx 1231

mikrusy to
    6x shure sm58 + klasyki
    drumkit shure pg
    kilka senheiserow 822 chyba tak to sie pisze
    i 4szt shure sm57

poza tym sterta tonsilkow 110 itp
    dwukanalowych mikserkow
    wymakow o mocy do 150w