Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Obecne wymagania dotyczące falowników / mikroinwerterów

Aureliuszz 25 Sep 2021 08:54 1239 7
    Aureliuszz
    Level 7  
    Witajcie,

Ostatnio zmieniały się przepisy odnośnie wymagań dotyczących mikroinwerterów / falowników.

Chodzi mi tutaj o informację:

Quote:
    W związku z licznymi pytaniami - co z certyfikatami do falowników on-grid po 27 kwietnia, informujemy że przedłużono termin obowiązywania obecnej procedury do 1 lipca 2021r. czyli do 1 lipca można składać deklaracje producentów na zgodność z NC-RFG i PN-50549.

Po 1 lipca można stosować deklaracje jak dotychczas, ale z potwierdzeniem zawarcia umowy na wykonanie certyfikatów z jednostką certyfikującą na badanie danego falownika

A od 1 maja 2022r obowiązywać będą tylko certyfikaty wydane przez autoryzowane jednostki certyfikujące.

Tutaj mój stary temat: Link

Uruchomiłem na starych warunkach instalację opartą o mikroinwertery HM-1500 1F Hoymiles.
    Ale to było jeszcze na starych zasadach do 1 lipca 2021.

Jak to wygląda teraz?

Moje zainteresowanie wzbudził Mikroinwerter HMT-2250-6T 3F Hoymiles.
    Tutaj link: Link

Napisałem do firmy ale dostałem odpowiedź, że mikroinwerter posiada aktualny certyfikat NCRfG dopuszczający instalację do przyłączenia w sieci zgodnie z nowymi przepisami i wymogami.
    Dostałem w załączeniu dokument - doklejam tutaj na forum.

Czy ten dokument, który dodałem tutaj na forum jest wystarczający zgodnie z aktualnymi przepisami prawa?
    rokbok
    Level 31  
    Najnowsze wymagania to aby sprzęt posiadał certyfikat w/g normy PN-EN 50549-1/-2: 2019 wydany przez niezależną jednostkę certyfikującą.
    Załączony dokument zdaje się potwierdza że takowy ma, może jeszcze ktoś się wypowie.
    baxx33
    Level 11  
    Witam
    na dzień dzisiejszy ten mikroinwenter nie ma certyfikatu ,niby jest w trakcie załatwiania aktualnego certyfikatu
    Aureliuszz
    Level 7  
    Ktoś posiada jakieś nowe informacje na temat certyfikatu tego mikroinwertera?
    baxx33
    Level 11  
    Witam
    dostałem taką informację od producenta po przetłumaczeniu
    : Dziękuję za Twoją wiadomość. W przypadku HMT-2250 nasz kolega zamierza w tym miesiącu dokonać ewidencji PTPIREE. Proces zakończy się przed 15 lipca. Uprzejmie prosimy o cierpliwość, aby na to poczekać. Jeszcze raz dziękuję.
    pozostaje czekać pozdrawiam
    Aureliuszz
    Level 7  
    A w przypadku HM-1500 jak wygląda sprawa?
    baxx33
    Level 11  
    Witam
    i jest już certifikat HMT-2250-6T
    pozdrawiam