Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bezprzewodowy BMS od Analog Devices zmienia elektryczne auta Lotusa

ghost666 26 Sep 2021 10:45 555 0
IGE-XAO
 • Bezprzewodowy BMS od Analog Devices zmienia elektryczne auta Lotusa
  Firma Analog Devices (ADI) ogłosiła w zeszłym tygodniu, że znana brytyjska marka wyczynowych aut - Lotus Cars - planuje wykorzystać bezprzewodowy system zarządzania baterią ADI (wBMS) w swojej architekturze pojazdów elektrycznych nowej generacji. System wBMS został wybrany ze względu na jego większą elastyczność projektową, możliwość naprawy akumulatora i mniejszą wagę. Współpraca inżynieryjna pozwoli Lotusowi bezpiecznie napędzać swoją przyszłą flotę pojazdów elektrycznych i nadal przesuwać granice projektowania i technologii.

  Technologia wBMS od ADI eliminuje tradycyjną wiązkę przewodową, prowadząc do redukcji o 90% w okablowaniu i 15% objętości w zestawie akumulatorów. Poprawia również elastyczność konstrukcji i możliwości produkcyjne, bez zmniejszania czy to zasięgu czy dokładności pomiaru stanu naładowania ogniw przez cały okres eksploatacji akumulatora. System wBMS umożliwia uproszczony montaż i demontaż zestawów akumulatorów, aby zapewnić, że wadliwe ogniwa mogą być usuwane i naprawiane szybko i skutecznie.

  "Ściśle współpracowaliśmy z Analog Devices, aby zintegrować wBMS z naszą nową architekturą lekkich pojazdów elektrycznych (LEVA), która będzie podstawą dla wszystkich przyszłych pojazdów elektrycznych Lotus" powiedział Richard Lively, dyrektor ds. inżynierii napędów i podwozia w Lotus Cars. "Usunięcie wiązek przewodów dzięki wBMS zapewnia, że ​​Lotus może zaoferować lekkie rozwiązanie, które optymalizuje osiągi i jest zgodne z naszą marką, dostarczając samochody o wysokich osiągach i wyjątkowych właściwościach jezdnych".

  Architektura nadwozia każdego samochodu Lotus została zaprojektowana z myślą o osiąganiu najwyższych osiągów. Elastyczność projektowa wBMS pozwoli inżynierom Lotusa na swobodne projektowanie pojazdu i dopasowanie zestawu akumulatorów do projektu, zamiast projektowania samochodu wokół niego. Co więcej, ponieważ system wBMS od ADI umożliwia maksymalne zużycie energii z ogniwa, co jest wymagane do zoptymalizowania zasięgu pojazdu, co wpisuje się w skupienie się Lotusa na trwałości rozwiązań.

  "Lotus cieszy się znakomitą reputacją w zakresie budowania wydajnych, trwałych pojazdów wyścigowych i drogowych, a wiele z nich osiąga status klasyków" powiedział Roger Keen, dyrektor generalny E-Mobility Group w Analog Devices. "Wspólnie przeobraziliśmy to, co jest możliwe, i opracowaliśmy przełom w branży pojazdów elektrycznych: nową ultralekką architekturę układu napędowego i bezprzewodowy system zarządzania akumulatorami, który zapewnia najwyższą wydajność, a także bardziej zrównoważone środowisko dla zdrowszej planety".

  Bardzo ważne jest, aby bateria nadążała za długowiecznością pojazdu Lotus. System wBMS umożliwia zdalne pomiary stanu zdrowia ogniw oraz upraszcza montaż i demontaż zestawów baterii, aby zapewnić, że wadliwe ogniwa mogą być skutecznie usuwane i naprawiane. Dzięki wBMS obsługa serwisowa jest łatwiejsza i szybsza zarówno w przypadku pojazdów drogowych, jak i rajdowych, ponieważ moduły akumulatorów są programowalne za pomocą oprogramowania w celu szybkiej i wygodnej aktualizacji drogą radiową. Sterownik ogniwa pracuje z modułem akumulatora przez cały okres eksploatacji jako jedna, nadająca się do serwisowania jednostka, wspierając uproszczony model serwisowy.

  Źródło: materiały prasowe Analog Devices

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10591 posts with rating 8941, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • IGE-XAO