Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony KD_55XE7005 - brak obrazu, jest podswietlanie

mirektv 29 Sep 2021 17:19 426 2
    mirektv
    Level 12  
    Telewizor Sony KD-55XE7005 - brak obrazu - po wstępnej diagnozie na module Ticon 17Y_HU11APHTA44LV0.0 są tylko 3 napięcia nasuwa się prosty wniosek ,że moduł uszkodzony . Telewizor nie sygnalizuje żadnych błędów jest podświetlanie i jeśli wybierze się odpowiednie HDMI jest i dżwięk . Wymiana Ticon nie przyniosła oczekiwanych rezultatów . Wymusiłem sztucznie załączenie pozostałych napięć na matrycę wyglada wszystko w porządku , nic nie wskazuje na zwarcie na matrycy , obejrzałem wszystkie COF-y nie nie wypalone , czyli teoretycznie matryca w porządku . Po dokonaniu dalszych pomiarów , w tym an płycie głównej 1-981-926-21 ( 173657421) stwierdziłem brak sygnału wizyjnego z procesora na złącze LVDS . Przy poprawnych napieciach i braku jakiegokolwiek zwarcia z braku dostępu do oprogramowania jedyna sugestia wymienić płytę . Niestety na drugiej płycie podobno sprawnej te same objawy. Biorąc pod uwagę , że to pierwszy kontakt z tym modelem szukam wsparcia , żeby potwierdzić ewentualnie gdzie tkwi problem
    lisek
    Service technician RTV
    Zaden z LED nie miga?
    * (zielony-żółty)
    * masz na main (1V, 1.5V, 1.8V, 3.3V, 3.5V ) plus 12V na T-con ... i działa(brak obrazu, jest podswietlanie)
    - nie wyłacza się sam, można zmieniac np. channel, mozna wyłaczyc z pilota

Spróbuj zrobic upgrade (pendrajw), włóż w złacze i czekaj (zacznie migać białym) > znowu czekaj "troszkę dłużej. czasem 15-20min > az pojawi sie obraz)

Ta sama płyta (CPU-MCU MT5597BMEJ)/ panel V550QWSE06 Link_ 55xe7096
    * może pomocne Link
    mirektv
    Level 12  
    Tak jak napisałem na pilota reaguje poprawnie , mogę wybrać HDMI , oczywiście z wyborem programów raczej gorzej w ciemno i oczywiście żadnych błędów . Nie pomyslałem ,że w takiej sytuacji przyjmie automatycznie aktualizację ale spróbuję , dziekuję za podpowiedż

Dodano po 4 [godziny] 8 [minuty]:

Podjęte próby upgrade bez rezultatu , w żaden sposób nie chce uruchomić się akualizacja na 2 różnych wersjach oprogramowania . Po podłączeniu miga tylko kontrolka na pendrive i nic poza tym . Znalazłem jakieś czrodziejskie sposoby odnośnie Sony łącznie ze zmianą nazwy pliku na upgrade_uploader , ale też bez rezultatu