Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dacia Logan MCV - Jakie g這郾iki na przednie drzwi

wiecznyzgred 29 Sep 2021 20:53 1248 37
    wiecznyzgred
    Level 3  
    Witam, posiadam Dacie totalnie go陰 lecz w aucie by這 radio: norauto ns-218dbt (https://www.norauto.fr/p/autoradio-norauto-sound-ns-218dbt-2201424.html) daj帷e moc 4x50w i na tylnych drzwiach za這篡貫m stockowe daciowe g這郾iki dwudro積e a na przednie drzwi pasuje zamontowa co lepszego ni daci-owe i tu pytanie jakie mo瞠cie mi poleci by ca這嗆 fajnie gra豉. Jest mo磧iwo嗆 dokupienia wzmacniacza by lepiej gra造 ? prosz o pomoc.

Zastanawiam si nad :
    firm VK : https://allegro.pl/oferta/vk-glosniki-dacia-logan-duster-sandero-przod-tyl-10126670024
    Pionierami ; https://allegro.pl/oferta/pioneer-glosniki-da..._unit_id=df452181-ac33-495c-9946-ca2222a08997
    i najdro窺zymi JBL : https://allegro.pl/oferta/jbl-glosniki-dacia-logan-duster-sandero-przod-tyl-11056758380
    wiecznyzgred
    Level 3  
    Prosz o pomoc w doborze przednich g這郾ik闚, jakie bra? Mo瞠 ma kto inne sprawdzone g這郾iki od tych co wymieni貫m ?
    gorki73
    Level 33  
    Witaj , Mam kilka sugestii i uwag ...po pierwsze nie wykorzystasz mocy g這郾ik闚 o mocy muzycznej 50 W no chyba, 瞠 masz problemy ze s逝chem lub chcesz og逝chn望. Np. w salonie o powierzchni 20m2 i wysoko軼i np. 2.5m moc jaka jest wystarczaj帷a do s逝chania naprawd g這郾o muzyki, wystarcza moc wzmacniacza od 30-60W (zale篡 to od efektywno軼i zestaw闚 g這郾ikowych wyra穎nych w dB). W samochodzie skupi豚ym si nad dobrymi g這郾ikami 鈔ednio tonowymi bo wi瘯szo嗆 rozm闚 i muzyki skupia si w tym pa鄉ie...no chyba, 瞠 lubisz sobie pu軼i "umc, umc" 瞠by by這 du穎 bas闚 :) . Po drugie nie ma co wydawa pieni璠zy na drogie g這郾iki poniewa samoch鏚 to nie jest miejsce do s逝chania wysokiej jako軼i d德i瘯闚/muzyki, tego si nie da zrobi, poniewa kierowca siedzi niesymetrycznie w stosunku do g這郾ik闚 a nie jak powinien w 鈔odku. Radio samochodowe jakie by nie by這 ma w sobie tani wzmacniacz i nie ma co oczekiwa, 瞠 "nap璠zi" nie wiadomo jakie JBL ! jak mai豚ym doradzi to wzi掖bym te najta雟ze bo maj najwi瘯sz skuteczno嗆 91 dB i lepsze pasmo przenoszenia (je郵i wierzy producentowi ) ni JBL'e.. Po trzecie proponuj Tobie zapozna si z tym materia貫m od czego zale篡 dobry ods逝ch muzyki https://www.youtube.com/watch?v=C7CTvO0WlsE&t=582s ...Pozdrawiam serdecznie.
    wiecznyzgred
    Level 3  
    Witam, dzi瘯uje za odpowied, na wst瘼ie nie znam si zbytnio w audio do samochod闚 tak wiec moja wiedza w tej tematyce jest znikoma. 畝dne ,,umc, umc'' mnie nie interesuje, cho lubi umila sobie czas muzyk dobrej jako軼i podr騜uj帷, tak by nie brakowa這 w muzyce wysokich 鈔ednich i niskich ton闚. Bardziej chodzi這 mi jakie g這郾iki mogliby軼ie mi poleci by owa jako嗆 by豉 na jak najwy窺zym poziomie. Nie koniecznie z wymienionych przez mnie link闚, wa積e by by造 dwudro積e bo dziur pod wysoko tonowe g這郾iki nie mam ;/
    gorki73
    Level 33  
    Witaj, 幢e Koleg oceni貫m z tym "umc umc " , bo wiesz du穎 si s造szy na ulicach 'pasjonat闚 g逝choty" , kt鏎zy graj Watami i nic poza tym, ale 篡cie pokarze za kilka lat, 瞠 aparat s逝chowy maj jak w Banku... a co do dobrych g這郾ik闚 to zacz掖bym od wyt逝mienia auta mo積a to zrobi w swoim zakresie, wyt逝mia si drzwi pod這g i komor silnika specjalnymi matami i wtedy po takim tunningu nawet te Twoje g這郾iki b璠 gra造 jak by by造 z wy窺zej p鏊ki...wyt逝mienie pomieszcze, likwidowanie odbi maj kluczowe znaczenie w ods逝chu pode郵 Ci kilka link闚 na ten temat jak interesuje Ci to...Do jakiej kwoty maj to by te Hi Endy w tym Twoim aucie ? i co my郵isz o wyt逝mieniu ? Pozdrawiam serdecznie.
    wiecznyzgred
    Level 3  
    Wyt逝mienie- w sumie powinno to poprawi jako嗆 d德i瘯u. Mowa o takim wyt逝mieniu: https://www.youtube.com/watch?v=bBZMNjE_vUk ?
    prawd powiedziawszy drzwi pasowa這 by wyt逝mi obowi您kowo gdy d德i瘯 z tylnych g這郾ik闚 s造cha tak samo g這郾o na zewn徠rz auta przy zamkni皻ych drzwiach jak i w 鈔odku. A jako嗆 d德i瘯u nie powala. My郵 瞠 300z mog wyskroba na g這郾iki przednie. Co m鏬豚y mi gorki73 poleci ?( jest to tania Dacia, a nie audica za x kwot wi璚 nie ma sensu buli nie wiadomo ile, nie s康zisz? chyba 瞠 kupi co porz康nego z my郵 o demonta簑 w razie sprzeda篡 auta). Oczywi軼ie poprosz o linki ;) Pozdrawiam.
    gorki73
    Level 33  
    wiecznyzgred wrote:
    Mowa o takim wyt逝mieniu: https://www.youtube.com/watch?v=bBZMNjE_vUk ?
    prawd powiedziawszy drzwi pasowa這 by wyt逝mi obowi您kowo gdy d德i瘯 z tylnych g這郾ik闚 s造cha tak samo g這郾o na zewn徠rz auta przy zamkni皻ych drzwiach jak i w 鈔odku.
    tak o tym my郵a貫m, ale to pewnie droga zabawa, ale czasami mo積a u篡 np. waty do g這郾ik闚 https://allegro.pl/oferta/wytlumienie-materia...3EjHNu8IocLZ9DKG5fk7caf5ju0t7tZBoCz0UQAvD_BwE ale to trzeba jako zamocowa ale jak si napcha w szpary to si b璠zie trzyma這...trzeba mie w tym intuicj i po鈍ieci czas na eksperymentowanie...
    Co do g這郾ik闚 to Ci co znajd ...choc wg mnie te najta雟ze (co poda貫) plus solidne wyt逝mienie da niez陰 zmian, mog si nawet z tob za這篡 a jakby co to odkupi p騧niej te g這郾iki od Ciebie ;)
    wiecznyzgred
    Level 3  
    Prawd powiedziawszy nie mam koncepcji jak zamocowa t wat w drzwiach by nie kolidowa豉 z otwieraniem szyb itp. Jak ju zam闚i mat wyt逝miaj帷. Przegl康a貫m youtuba to ci篹ko znale潭 by kto t逝maczy i pokaza wyt逝mianie drzwi wi璚 b璠 improwizowa raczej. A co do g這郾ik闚 czekam na jaka godn uwagi polecan propozycj. Pozdrawiam.
    gorki73
    Level 33  
    wiecznyzgred wrote:
    Jak ju zam闚i mat wyt逝miaj帷.
    Masz racje nie pomy郵a貫m o szybach, ale mata b璠zie super....Tak w og鏊e to jakby mat po這篡, fajnie by by這 zobaczy na starych g這郾ikach czy od篡造, to by這by bardzo kszta販帷e w temacie wyt逝mienia...a co do g這郾ik闚 to Ci powiem mam propozycj tutaj https://allegro.pl/oferta/monacor-crb-165pp-glosniki-samochodowe-40w-rms-11085590462 tylko nie wiem czy ich wymiary by Ci zapasowa造, musisz to oceni:

字ednica magnesu - Ø 80 mm
    Otw鏎 monta穎wy - Ø 144 mm
    G喚boko嗆 monta穎wa - 59 mm

Ps. Firma Monacor jest bardzo dobra , kiedy robi貫m pr鏏y zast徙ienia kiepskiego g這郾ika w szafie graj帷ej muzyk w lokalu g這郾ikiem Monacor, kt鏎y by ta雟zy od tych niby na topie i powiem Ci, 瞠 by貫m zdumiony d德i瘯iem i jego wykonaniem. Firm Monacor zawsze bior pod uwag je郵i chodzi o stosunek jako軼i do ceny...Co o tym my郵isz ?
    milejow
    Level 43  
    CO wy chcecie tam wyg逝sza do muzyki z chi鎍zyka o mocy ze 12W na kana?Jedyne co na racj bytu w tym aucie z tym sprz皻em to zabezpieczenie wi您ek ektrycznych i ci璕ien przed brz璚zeniem i drganiami, z tym radyjkiem nie ma sensu wykleja drzwi bo radio nie nap璠zi dostatecznie proponowanych g這郾ik闚
    gorki73
    Level 33  
    milejow wrote:
    CO wy chcecie tam wyg逝sza do muzyki z chi鎍zyka o mocy ze 12W na kana?
    Nie bardzo rozumiem sk康 Ci si wzi窸o 12 W ? Autor pisze o 4x50 W a z tego co zrozumia貫m nawet id帷 Twoim tokiem rozumowania to przy wykorzystaniu tylko dw鏂h g這郾ik闚 o jakich pisa Autor to moc wzmacniacza powinna si zwi瘯szy x2 czyli 24 W . To ma這, a瞠by zainstalowa to w aucie ?
    milejow
    Level 43  
    Poczytaj troch o Prawie Ohma to mo瞠 zrozumiesz, 瞠 bez przetwornicy nie uzyskasz na kanale radia wi璚ej jak 12-15W a te 4x50 to chwilowo w porywach i zniekszta販eniach kt鏎ych raczej nie zechcia by s逝cha. Sprawa druga - ko鎍闚ek w radiu si nie mostkuje, wi璚 nie wiem sk康 wzi掖e tam 2x24W przy wykorzystaniu dw鏂h g這郾ik闚?
    wiecznyzgred
    Level 3  
    gorki73 wrote:
    fajnie by by這 zobaczy na starych g這郾ikach czy od篡造
    Moja Dacia to totalny golas ;D nic nie ma .... radio by這 dok豉dane, tak samo jak wi您ki pod g這郾iki, centralny zamek, a nawet przelotki (gumowe harmonijki 陰cz帷e drzwi z karoseria w kt鏎ych id kable do g這郾ik闚 i centralki) hehe....
    Monacor ? spoko, jak pisa貫m wcze郾iej nie znam si na audio do aut, lecz jak m闚isz 瞠 s warte uwagi to czemu nie ;). Zastanawia mnie czemu pisze na nich 40W mocy rms ? to jest moc gdzie innej firmy g這郾iki maj mocy parokrotnie wi璚ej.... o co chodzi z tymi watami RMS ?
    milejow
    Level 43  
    Nie wszystkie g這郾iki o podobnych wymiarach maj podobne moce, tani g這郾ik o lekkiej papierowej membranie b璠zie potrzebowa zdecydowanie mniej mocy ni takiej samej 鈔ednicy midbas o aluminiowej lub kevlarowej czy nawet papierowej ale powleczonej czym co j usztywnia membranie kt鏎a jest ci篹sza, sztywniejsza i potrzebuje zdecydowanie wi璚ej mocy do efektywnego nap璠zenia takiego g這郾ika.
    Nie szalej przy tym radiu z drogimi g這郾ikami bo paradoksalnie mo瞠 si okaza, 瞠 dro窺ze i markowe przetworniki zagraj gorzej ni tanie zamienniki o niskiej mocy.,zasada jest taka, 瞠 pod samo radio kupuje si wzgl璠nie ma貫j mocy g這郾ik o jak najwi瘯szej skuteczno軼i, najlepiej powy瞠j 90db.
    gorki73
    Level 33  
    milejow wrote:
    Sprawa druga-ko鎍闚ek w radiu si nie mostkuje wi璚 nie wiem sk康 wzi掖e tam 2x24W przy wyko篡staniu dw鏂h g這郾ik闚😁
    ja nie m闚i貫m nic o mostkowaniu, wzmacniacza !! wzmacniacze audio maj czasami moc podan na 2 kana造 i na 4 i si r騜ni podw鎩nie ..i nie pisz mi o prawie Oma bo ja nie wiem co to jest "wyko篡stanie" ? :)
    milejow
    Level 43  
    Widzisz, dobry jeste z polskiego to CA lepiej zostaw w spokoju bo bajki opowiadasz😁
    gorki73
    Level 33  
    wiecznyzgred wrote:
    o co chodzi z tymi watami RMS ?
    Witaj, moc RMS to skr鏒 od Root Mean Square – czyli do 鈔edniej kwadratowej mocy, inni m闚i o mocy skutecznej, znamionowej lub ci庵貫j. Okre郵a ona maksymaln g這郾o嗆 z jak np. wzmacniacz lub g這郾ik mo瞠 pracowa przez d逝gi czas bez nara瞠nia si na uszkodzenie przy minimalnych zniekszta販eniach. M闚i tak瞠 o mocy pobieranej przez urz康zenie podczas pracy pod obci捫eniem. ...

Dodano po 4 [minuty]:

milejow wrote:
    Widzisz, dobry jeste z polskiego to CA lepiej zostaw w spokoju bo bajki opowiadasz😁
    Zamiast si m康rzy to przedstaw Koledze Autorowi jakie obliczenia jestem teraz ciekawy Twojego wyk豉du...a co do bezsensownego wyt逝mienia samochodu to rzeczywi軼ie Bajki z Twojej strony ..wyt逝mienie pomieszczenia nawet przy s豉bym wzmacniaczu i g這郾ikach robi "robot" pos逝chaj sobie radia przy uchylonym oknie i przy zamkni皻ym i napisz jakie masz odczucia...czekam na Tw鎩 wyk豉d dla Kolegi @wiecznyzgred na temat przetwornic.
    milejow
    Level 43  
    Na koniec dzi瘯uj Koledze za poprawienie mnie w zakresie b喚du ortograficznego, doceniam ten gest. Podpowiem, 瞠 jest mo磧iwo嗆 skorygowania samemu b喚du i z豉pania kilku punkt闚-Pozdrawian
    gorki73
    Level 33  
    milejow wrote:
    Na koniec dzi瘯uj Koledze za poprawienie
    Czy my nie mo瞠my tu normalnie rozmawia ...co jeden to m康rzejszy, a kolega Autor czeka na odpowied. Przesta闓y w ten spos鏏 dyskutowa ok ? Masz do mnie jaki 瘸l ? bo chyba nie by貫 jaki specjalnie uprzejmy z tym prawem oma. Ja ju zapomnia貫m o wszystkim, wiec skupmy si nad najlepsz odpowiedzi.
    milejow
    Level 43  
    Podajesz przyk豉dy na podstawie domowego nag這郾ienia a m闚imy tu o CA, to dwa r騜ne 鈔odowiska,. Nie ma sensu g逝szy drzwi ii nag豉郾ia auto marnym radiem bo nie przyniesie to efekt闚 adekwatnych do poniesionych koszt闚. Sprawa ostatni- radia samochodowe s w wi瘯szo軼i 4kana這we a wykorzystanie w nich tylko dw鏂h kana堯w nie podnosi ich mocy. Co do prawa ona to chcia貫m przypomnie, 瞠 fizycznie nie ma mo磧iwo軼i uzyska wi璚ej ni ok. 15W Rms z ko鎍闚ki mocy zasilanej napi璚iem 14V,te 50w to marketingowy chwyt producent闚.
    gorki73
    Level 33  
    wiecznyzgred wrote:
    9mm grubo軼i czy 6mm ? i jaka ilo嗆 by wyt逝mi 4 drzwi ?
    wiesz, na pewno lepiej t逝mi 6mm ni 4mm i lepiej wyt逝mi 4 ni dwoje drzwi ...tu nie odkrywamy ameryki. T逝mi貫m raz w swoim samochodzie tylko drzwi przednie i to wat, bo to by造 czasy gdzie o takich matach to nikt nie s造sza ...by豉 r騜nica na pewno na plus je郵i chodzi o wyciszenie ale radio kt鏎e tam by這 to raczej Vintage i nie ma co tu por闚nywa.... Ja tu bym raczej poeksperymentowa, 瞠by nie pcha si w jakie kosmiczne koszty ...ludzie t逝mi matami nadkola, komor silnika bo stamt康 docieraj d德i瘯i...to te nie odkrycie...

Dodano po 4 [minuty]:

wiecznyzgred wrote:
    Czyli te g這郾iki MONACOR CRB-165PP b璠 zbyt ,,porz康ne'' do mojego radia i nie b璠 w pe軟i wykorzystywane
    Najs豉bszym ogniwem w ka盥ym zestawie audio w domu czy samochodzie to s w豉郾ie g這郾iki... s造sza貫m ju po陰czenie bardzo dobrych g這郾ik闚 ze s豉bym wzmacniaczem i odwrotnie i powiem tak, mo瞠sz mie s豉by wzmacniacz a bardzo dobre g這郾iki/kolumny i wtedy g這郾iki jakby "podbij" wzmacniacz od strony ods逝chu, ale w drug stron to nie dzia豉, kupowanie coraz to lepszych wzmacniaczy do s豉bych kolumn nie ma sensu. ...wiec warto mie dobre g這郾iki bo zawsze mo瞠sz zmieni radio czy wzmacniacz
    milejow
    Level 43  
    Monacor nie jest z造, ma dobr skuteczno嗆 do samego radia a kiedy po ewentualnym oklejeniu drzwi i dodaniu do niego czego z prawdziwymi 30W Rms(np stary Sony xm2020 lub co podobnego) poka瞠 pazurki w aucie, minus tego systemu to wersja wsp馧osiowa, system odseparowany(osobny tweter) mo積a zdecydowanie 豉twiej ukierunkowa. Obawiam si jednak, 瞠 z tym radiem nie poszalejesz,ja bym zdecydowanie szuka czego markowego z u篡wek.
    gorki73
    Level 33  
    No Kolego milejow, zgoda ...teraz to ja rozumiem.. ten Sony, kt鏎y zaproponowa貫 ca趾iem do rzeczy ...
    wiecznyzgred
    Level 3  
    Witam, tak wi璚 co pozamawia bym m鏬 si cieszy jako軼iowo dobrym audio w aucie? te g這郾iki https://allegro.pl/oferta/monacor-crb-165pp-glosniki-samochodowe-40w-rms-11085590462 czy te ta雟ze https://allegro.pl/oferta/vk-glosniki-dacia-logan-duster-sandero-przod-tyl-10126670024 . Oraz szuka u篡wanego wzmacniacza Sony xm2020 ? lecz nie widz go u篡wanego na allegro, chyba 瞠 jaki lepszy by nie by這 w御kiego gard豉, do tego wspomniana mata g逝sz帷a 6mm, jaka firm proponujecie ? lub poprosi bym link do polecanej przez was maty.
    milejow
    Level 43  
    Je郵i chcesz si bawi w CA to na pocz徠ek godny polecenia na aledrogo jest ALPINE 3527S-dobra stara szko豉 wzmacniaczy z Japonii,.mocowo w sam raz pod te Monacory a w przysz這軼i mo瞠sz zmostkowa pozosta貫 dwa kana造 i nap璠zi nimi niedu瞠go suba bo to wzmacniacz 4-kana這wy.Inny dobry klocek to KENWOOD KAC742, te stara dobra konstrukcja z prawdziwymi watami, nie wyssanymi z palca. Alpinka dro窺za ale ja bym bra j.
    Budow mo瞠sz zacz望 z tym radiem co masz (o ile ma wy. chnch) ale w przysz這軼i proponuj zmieni na co o czym pisa貫m wcze郾iej.
    Dodano po 4 [minuty]:

Pami皻aj, 瞠 do tego musisz doliczy koszt kabli zasilaj帷ych i sygna這wych, zasilanie wystarczy na kablu 8-12mm*,do tego oprawa z bezpiecznikiem 40A i mo瞠sz zaczyna przygod. Na koniec ma豉 rada-uwa瘸j bo wci庵a😁Powodzenia
    gorki73
    Level 33  
    wiecznyzgred wrote:
    Witam, tak wi璚 co pozamawia bym m鏬 si cieszy jako軼iowo dobrym audio w aucie?
    Witaj, ja by豚ym za g這郾ikami Monacora, a co do wzmacniacza to wi瘯sze rozeznanie ma na pewno Kolega milejow, bo co mi tu pachnie, 瞠 si w to bawi lub bawi...ale te wzmacniacze, kt鏎e zaproponowa to jeszcze do strawienia np. Alpine 3527s-u篡wka kosztuje z wysy趾 250z sp鎩rz https://allegro.pl/oferta/alpine-3527s-kultowy-wzmacniacz-4-kanalowy-11181497657.. a Kenwood to 200z ...Wiadomo trzeba tylko uwa瘸, 瞠by to by這 wszystko sprawne a nie jakie przegrzane i do renowacji...
    milejow
    Level 43  
    Fajna Alpinka, w dodatku 4kana這wa,nie 2 jak w opisie.
    Na takich wzmacniaczach budowa這 si hi-endowe konstrukcje w kt鏎ych gra造 Alpinki z serii CDA, Clariony DXZ czy s造nne Pioneery z,, delfinkami,, Nikt nie my郵a wtedy o mp3 bo to by這 kalectwo muzyki- i nadal tak jest Jak kto mia wi璚ej siana to rozgl康a si za czym w rodzaju Audisona czy qDimension ale te stare wzmacniacze Kenia, Alpinki itp robi造 i nadal robi robot. Cofnij si o kilka/kilkana軼ie lat na naszym forum i poczytaj, tu jest wiele ciekawych temat闚 jak zbudowa dobre CA nie robi帷 napadu na bank😁
    wiecznyzgred
    Level 3  
    Nasun窸o mi si kolejnych kilka pyta:
    1.Wynalaz貫m jeszcze takie g這郾iki https://allegro.pl/oferta/glosniki-samochodow..._unit_id=d409c9b1-cf09-4886-adba-2858464dee24 nie b璠 one lepszy czasem od tych MONACOR CRB-165PP ??
    2. A co do wzmacniacza Alpine 3527s na aukcji allegro, po czym poznam czy nie s w 鈔odku przegrzane uk豉dy ?
    3. Sam wzmacniacz widz lekko pod korodowany i zdezelowany jak by mia z 30 lat :D....wart jest on tych pieni璠zy ?
    4. Jaki ew ma造 sub m鏬豚ym podpi望 kt鏎y dobrze gra i by fajnie si skomponowa z wzmacniaczem i reszt?
    5. Jak ten Alpine 3527s ma 4 kana造 czyli pod陰czenie wygl康a tak ?: 2x kana造 przednie g這郾iki i 2x kana造 zmostkowa i podpi望 suba, a 2 tylne g這郾iki podpi望 bezpo鈔ednio pod radio ?
    6. jaki jest pob鏎 pr康u takiego wzmacniacza ? wiadomo dyskoteki robi nie b璠 lecz by umili sobie jazd dobr jako軼iowo muzyk
    wiadomo alternator b璠zie 豉dowa akumulator w trakcie jazdy lecz co w trakcie postoju ? ile by byra這 radio bez dodatkowego wzmacniacza a ile ze wzmacniaczem i ew subem przy optymalnym poziomie g這郾o軼i ?
    gorki73
    Level 33  
    Witaj
    wiecznyzgred wrote:
    1.Wynalaz貫m jeszcze takie g這郾iki https://allegro.pl/oferta/glosniki-samochodow..._unit_id=d409c9b1-cf09-4886-adba-2858464dee24 nie b璠 one lepszy czasem od tych MONACOR CRB-165PP ??
    po parametrach te g這郾iki maj lepsze parametry ni Monacor tzn. wi瘯sza skuteczno嗆 i moc RMS. Najlepiej by這by je por闚na w praniu. Firm Monacor znam podobnie jak Visaton'a i s to dobre g這郾iki a co do Hertza to niestety nie znam. Wi瘯sza skuteczno嗆 g這郾ik闚 to mniej mocy dostarczonej ze wzmacniacza do g這郾ik闚, aby uzyska ten sam poziom decybeli.
    wiecznyzgred wrote:
    . Sam wzmacniacz widz lekko pod korodowany i zdezelowany jak by mia z 30 lat ....wart jest on tych pieni璠zy ?
    no to by tylko przyk豉d, ale wiesz jak jest, trzeba mie szcz窷cie albo kupi od kogo kto Ci poka瞠 jak gra i w jakim stanie jest...to zawsze loteria przy takim kupnie podobnie jak z u篡wkami samochod闚.

wiecznyzgred wrote:
    zmostkowa i podpi望 suba, a 2 tylne g這郾iki podpi望 bezpo鈔ednio pod radio ?
    tu chyba rzeczowo Ci odpowie Kolega milejow bo chyba zna dok豉dnie konstrukcje.
    wiecznyzgred wrote:
    jaki jest pob鏎 pr康u takiego wzmacniacza ?
    Patrz帷 瞠 Alpinka jest zabezpieczona bezpiecznikiem 25A to mo積a by przyj望, 瞠 pr康 maksymalny pobierany z akumulatora nie mo瞠 tego przekroczy. Przyjmijmy, 瞠 na po這wie mocy b璠zie pobiera 10-12A co daje przy zasilaniu z Aku 14.4V moc 144W-172W
    To na razie tyle...co poszukam z tym sub'em