Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do kolumn estradowych.

30 Paź 2005 10:10 5133 25
  • Poziom 34  
    chcialem zbudowac lub kupic taki wzmacniacz ktory dalby rade 2 komunom po 200Watt glosnik basowy stx gdn 30-200-8AE.

Sprawa nie jest taka prosta jak sie wydaje, otoż nie mam zadnego doswiadczenia w skladaniu elementow elektronicznych natomiast mam kuzyna ktory jest elektronikiem. I nie wiem czy bardziej oplaca mi sie kupic jakis wzmacniacz czy zrobic samemu z pomocą kuzyna. Ogolny koszt powinien byc mniejszy niz 200zl. slyszalem ze zlozenie samego wzmaka to nie jest wyczyn. Myslalem np o 2 ukladach TDA 7294:
    http://allegro.pl/show_item.php?item=70023797

czy dalo by rade tym kolumnom?

ale odrazu mowie ze zabardzo nie znam sie na elektronice. Ponadto chcialbym to wpakowac do jakiejs puszki zeby nie byly to gołe układy, chcialbym zeby to mialo regulacje glosnosci, bass, treble i 2 kanałowy tak zeby bylo stereo Smile profesjonalne wzmacniacze kosztuja nawet 500zl a ja niestety tyle nie mam, prosze o pomoc, jak to zlozyc lub ew jaki wzmacniacz kupic, mile widziane stronki z opisami jak dzialaja wzmaki.
  • Poziom 19  
    ja poleciłbym ci końcówke taranzystorową jest na elektrodzie schemat takiej końcówki MOSFET/HEXFET 400
    wyciąga ona 400W przy 4 Ohmah i 200W przy 8

nawt na alegro jest juz chyba gotowa
  • Poziom 21  
    Zdecydowanie taniej będzie kupić gotowy fabryczny z allegro. Trzeba tylko obserwować przez jakiś czas wzmacniacze wystawione do licytacji. Do 200 zł kupisz wzmacniacz 40-80 W.
  • Poziom 22  
    Jezeli mówisz ze Estradowy to znaczy że go niezbudujesz.
    Pozatym budowa wzmacniacz jest na skraju opłacalności o ile wogule jest opłacalna.
    Moim zdaniem poszukaj gotowe na allegro.

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    nie robie, pytam teoretycznie, chce poznac opinie, a co do 12V to racja, zapomnialem o tym, to moze podasz mi jakas konkretna aukcje ze wzmakiem do 200zl?
  • Poziom 34  
    no rzeczywiscie ciekawa propozycja, jak sprzedam kolumny to sobie kupie takiego, jednak niestety nie wiem co to jest moc RMS w SINUSIE, i czy on jest 2kanałowy?
  • Poziom 34  
    no i w tym bylby problem bo wolalbym miec niezmostkowane :) czyli stereo, jesli znajdziesz moze jakis stereo chocby 100W to bym sie cieszyl
  • Poziom 2  
    Mam wielką prośbe jaka końcówka była by najlepsza do kolumn na Solton craft Tc15/200 i wysokim tonsila tubowym 150 w i do tego jaki mixer bardoz porsze o pomoc bo niewm juz co robic z góry dziękuje pozdrawiam..
  • Poziom 24  
    Za 200zł to nic sensownego nie kupisz...
    Tak jak Domino napisał czasami na allegro chodza elmuzy i nimi warto sie zainteresowac, pojawiaja sie tez czasami ADSy. Musisz szukac i czatowac na allegro.
    Chociaz z ta kwota ktora masz (200zł) nic nie kupisz;/
  • Poziom 2  
    ja niemóiłęm ze 200 zł..... na wzmacniacz chciał bym przeznaczyc cos około 500zł a co sądzicie o ads PA 400 za 450 zł on ma przy 4 ohm 2x200 a przy 8 ot bedize miał cos około 2 razy 100 chyba opłaca sie i cyz uciągnie on te soltony co mam prosze o pomoc pozdrawiam
  • Poziom 24  
    luki0888 to 200zl to byla odpowiedz dla gscgu:)
    Za 450zl chyba warto tego adsa:)
  • Poziom 35  
    nie opłaca sie ............opłaca sie budować wzmaki o ekstremalnych mocacxh z częsci ze złomów typu 2x400-2x600 ew 2x300 też

natomiast 2x100 jeszcze czasem ale tylko z używanych częsci........żadnych TDA lm pierdól
  • Poziom 24  
    micho a, ale nie oplaca sie tego adsa czy cu?
  • Poziom 35  
    jeśli nie masz wiedzy kup lepiej mniej stracisz i pewnośc że będzie działać

bo potem wychodza kwiatki że ludzie ze względu ekonomicznych sadzą po 2x300 a potem 2 lata tego uruchomić nie mogą i kolumn nie maja żeby to wykorzystać

ADS podobno bardzo dobra firma nie wiem nie słyszałem .........

zreszta ja żyje wbrew całemu światu w epoce eltronów polkatu elektroniki itd dla mnie to jest najlepsze bo tanie mocne niezniszczalne.:D koszta naprawy śa rewelacyjnie niskie naprawa jest prosta

całośc gra przy każdej impedancji w każdych warunkach nie kosztuje dużo więc nie trzeba sie pieścić :D:D

chyba lepiej kup tego ADS
  • Poziom 15  
    Witam !
    Ja bym radził czekać na okazje na allegro, ja doczekałemn sie ELEKTRONIKI W-400 za 150 zeta + 20 zeta koszt paliwa= 170 zł, oczywiście sprawna, wymontowałem tylko trafo i jazda 200W/8Ω i 400W/4Ω !!!!!!!!:D
  • Poziom 17  
    Mam suba na tym glosniku i tez chcialem zmiesci sie w 200zl... Teraz zaluje ze mnie pokusilo! Ten wzmacniacz niesamowicie sie grzeje i dodatkowo oddaje takie znieksztalcenia sygnalu ze glowa mala! Teraz mysle ze lepiej bylo poczekac i zamiast wyzucac te 200zl w bloto to przeznaczyc je na jakis gotowy wzmacniacz...
  • Poziom 35  
    Też kiedyś myślałem, że opłaca się budować wzmacniacz. I opłaca się, ale do domu, bo producenci każą sobie słono płacić za dobre brzmienie, budują "audiofilską" legendę. W rezultacie poniżej 3000pln, nie uraczysz trafa toroidalnego ani porządnych kondensatorów...
    Estrada (bo zakładam, że stxy są raczej sprzętem imprezowym, takim powiedzmy półprofesjonalnym) to co innego - części do budowy końcówki mogą cię wynieść tyle, co używany wzmacniacz na allegro. Opłaca się tylko, jeżeli masz niepotrzebną obudowę (nowa kosztuje od 50zł), trafo (400VA to ok. 100...150zł), radiatory (30...50zł), itp. I weź jeszcze pod uwagę, że w fabrycznej końcówce masz porządne złącza, zabezpieczenia, itp.

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 34  
    "(bo zakładam, że stxy są raczej sprzętem imprezowym, takim powiedzmy półprofesjonalnym)"

one nie sa polprofesjonalne a profesjonalne z nizszej polki. Pojeciem profesjonalnie okreslamy wykononanie glosnikow przez producenta a glosniki STX'a sa mistrzostwem w stosunku jakosc/cena. oczywiscie sa i lepsze ale zarazem drozsze.

a co do wzmakow to rzeczywiscie macie racje, najlepiej jakis uzywany ale porządny
  • Poziom 35  
    Ok, zgadzam się z przedmowcą.

(wiedziałem, że mnie ktoś objedzie za te "półprofesjonalne";) )

--
    Hefi
  • Poziom 21  
    jeśli byś znalazł tanie trafo 2x36V o mocy 300VA to byś za te 200zł se zrobił ładny wzmacniacz o mocy 2x100W @ 8ohm na na Tranzystorach IRFP 240 ( gotowe moduły(albo częsci i płytki) znajdziesz na altron.com.pl

PS szkoda że wziąłeś te GDN'y 8 ohm ja by było 4 ohm to byś miał 2x200W za podobną cenę

zgodzę się ze wszystkimi wyżej że taniej używane z allegro ale czy lepiej ?? używane to używane a nowe to nowe, DIY to DIY