Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307sw 2.0 benzyna automatyczna skrzynia biegów

marcinklos 02 Oct 2021 12:41 666 7
 • #1
  marcinklos
  Level 3  
  Witam mam Peugeot a 307 się kupiłem go 3 miesiące temu. Samochód na zimny silniku przy przyspieszaniu, jest potężne szarpnięcie, wyskakuje błąd skrzyni biegów a uto mam może 10 procent mocy. Po wyłączeniu i włączeniu silnika moc jest normalna, jednak powtarza się historia, potężne szarpnięcie, błąd, spadek mocy. Jeśli auto jest nagrzane nic się nie dzieje. Auto przyspiesza, jeździ bez zarzutu. Dodam tylko że na stałe świeci błąd abgassystem defekt. Pomoże ktoś bo kilku mechaników rozłożyło ręce.
 • #2
  staś pytalski
  Level 39  
  Należało by podpiąć samochód, pod komputer i zczytać błędy. Świecący błąd wskazywać może na problem z Link. Tych kilku mechaników patrzyło i stwierdziło, że to Peugeot i rozłożyło ręce? Czy coś więcej?
 • #3
  marcinklos
  Level 3  
  Podpisano komputer twierdzono uszkodzony katalizator po wykasowaniu błędów wracają ponownie. W serwisie peugeota wykasowano błąd zrobiono jazdę próbną stwierdzono że jest ok, mechanik powiedział jedynie że skrzynią nie pracuje zbyt płynnie. Propozycja demontaż skrzyni i zobaczymy co jest. Koszt 3000 za demontaż i montaż plus to co wyjdzie lub nie wyjdzie. 12 jestem jeszcze raz umówiony w serwisie peugeota
 • #4
  staś pytalski
  Level 39  
  Mogą Ci wydrukować lub podac kody błędów, zrób ich zdjęcia, w linku powyżej masz rozbudowany wątek z czym wiąże się komunikat, który się wyświetla i jak widać jego znaczenie jest bardzo szerokie.
 • #5
  marcinklos
  Level 3  
  Dzięki podepne go jeszcze raz po południu, jednak bardziej interesuje mnie to co może wiązać temperaturę silnika a działanie skrzyni biegów. I gdzie szukać usterki, w jakiś sposób zawęzić poszukiwanie usterki. Bo jak pisałem auto na rozgrzanym silniku działa bez zarzuty. W zasadzie problem jest do czasu w którym działa ssanie.
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  marcinklos
  Level 3  
  Dzięki za podpowiedź pogadam o tym w serwisie
 • #8
  marcinklos
  Level 3  
  Serwis podłączył komputer błąd 0420 uszkodzenie katalizatora. Wymiana za jakieś 3 tygodnie. Nie jestem jednak przekonany czy wymiana katalizatora usunie problemy ze skrzynią ale zobaczymy