Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Firmy łączą siły w pracy nad technologiami pozyskiwania energii

ghost666 02 Oct 2021 15:26 291 0
 • Firmy łączą siły w pracy nad technologiami pozyskiwania energii
  Atmosic Technologies, innowator w dziedzinie platform bezprzewodowych o bardzo niskim poborze mocy dla Internetu Rzeczy (IoT), poinformował, że rozpoczął współpracę z firmą Universal Electronics, światowym liderem w dziedzinie bezprzewodowych, uniwersalnych rozwiązań sterowania dla rozrywki domowej i inteligentnych urządzeń domowych. Celem firm jest opracowanie gamy produktów do zdalnego sterowania i inteligentnych domów o bardzo niskim poborze mocy, zdolnych do pozyskiwania energii z źródeł w otoczeniu.

  "Atmosic z dumą dostarcza implementację technologii Lowest Power Radio dla podłączonych urządzeń, pomagając rozwiązać narastający kryzys związany z marnowaniem baterii i zapewniając lepsze wrażenia konsumentów, usuwając kłopoty z wymianą baterii" powiedział David Su, dyrektor generalny Atmosic. "Połączenie rozwiązań firmy Atmosic do pozyskiwania energii z doświadczeniem UEI i znajomością rynku sterowania rozrywką i inteligentnymi domami umożliwi wdrożenie najbardziej energooszczędnych pilotów, jakie kiedykolwiek zaprezentowano na rynku".

  Innowacyjne rozwiązania Atmosic wykorzystują implementację Lowest Power Radio - platformy bezprzewodowej Bluetooth 5, zużywając jedną czwartą energii wymaganej przez najbliższego konkurenta. Niektóre z układów system-on-chip (SoC) firmy Atmosic integrują również technologię kontrolowanego pozyskiwania energii w celu uzyskiwania elektryczności ze źródeł znajdujących się w otoczeniu układu, w tym energii fotowoltaicznej (PV) z oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego oraz fal radiowych. To połączenie radia Bluetooth Low Energy (LE) o bardzo niskim poborze mocy i kontrolowanego zbierania energii z otoczenia znacznie wydłuża żywotność urządzenia na baterii, dzięki czemu baterie mogą wystarczyć na cały okres eksploatacji urządzenia. Technologia Atmosic może nawet całkowicie zastąpić zapotrzebowanie na baterie, co może pomóc uratować miliardy ogniw przed wylądowaniem na wysypiskach w nadchodzących latach.  "Jako wiodąca platforma technologiczna w dziedzinie sterowania rozrywką, czujemy się odpowiedzialni za pomoc w przejściu branży w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości, redukując miliardy odpadów w postaci baterii, powstających w całym okresie eksploatacji produktów nowej generacji, a wszystko to przy jednoczesnej redukcji kosztów konserwacji i wprowadzaniu nowych możliwości" powiedział Arsham Hatambeiki, starszy wiceprezes ds. produktów i technologii w UEI. "Z niecierpliwością czekamy na naszą współpracę z Atmosic w zakresie rozwiązań obecnych i nowej generacji w naszym portfolio, aby zachwycić naszych klientów przełomowymi, nowymi doświadczeniami w zakresie najbardziej energooszczędnych, głosowych systemach sterowania rozrywką i platformach inteligentnego domu".

  SoC firmy Atmosic łączą w sobie Bluetooth LE o bardzo niskim poborze mocy ze zintegrowaną jednostką zarządzania energią (PMU), która umożliwia bezpośrednie połączenie z elementami gromadzącymi energię, takimi jak ogniwa fotowoltaiczne i anteny radiowe. Zintegrowany PMU ma wiele zalet, w tym zmniejszenie kosztów materiałów poprzez eliminację potrzeby stosowania oddzielnego chipa do pozyskiwania energii, a także poprawę sprawności wykorzystania zebranej energii. Kolejną zaletą tej energooszczędnej, wysoce zintegrowanej konstrukcji jest to, że do pilota można użyć mniejszego ogniwa fotowoltaicznego, co dodatkowo zmniejsza zarówno koszt, jak i powierzchnię wymaganą dla tego źródła energii. Oprócz wykorzystywania energii z fotowoltaiki, rozwiązania Atmosic do zbierania energii mogą również umożliwiać podłączonym urządzeniom wykorzystanie zebranej energii promieniowania radiowego do zdalnego uruchamiania i przechowywania energii do wykorzystania w przyszłości.

  Aby dowiedzieć się więcej o portfolio firmy Atmosic, odwiedź atmosic.com/products/.

  Źródło: https://www.eeweb.com/atmosic-technologies-and-universal-electronics-establish-technology-partnership-in-energy-harvesting/[/align]

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10602 posts with rating 8944, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.