Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana kabla zasilającego w ładowarce do laptopa z amerykańskiego na europejski

thardy00 02 Oct 2021 21:07 399 4
    thardy00
    Level 2  
    Cześć.
    Mam pytanie odnośnie wymiany kabla zasilającego w ładowarce do laptopa z amerykańskiego na europejski. Obecnie używam przejściówki z amerykańskiego gniazdka na polskie, ale mam kabel o takim samym wtyku jaki wchodzi do ładowarki natomiast nie znam się na elektryce i nie wiem czy mogę go zamienić, ponieważ ma trochę inne parametry.

Parametry ładowarki
    INPUT: 100-240V ~ 4.5A 50-60Hz
    OUTPUT: 20.0V 15A 300W
    Wymiana kabla zasilającego w ładowarce do laptopa z amerykańskiego na europejski

Fotka etykietki oryginalnego kabla:

Parametry kabla oryginalnego (USA) na wyjściu w ścianę:
    10A 125V

Parametry kabla oryginalnego (USA) na wyjściu do zasilacza:
    10A 125V

Parametry kabla, którym chce zastąpić oryginał na wyjściu w ścianę:
    16 (A?) 250 (V?)

Parametry kabla, którym chce zastąpić oryginał na wyjściu do zasilacza:
    10A 125V

Od siebie dodam, że oryginalny kabel jest odrobinę grubszy.

Jeszcze na koniec mam takie pytanie. Jeśli kable będzie można zamienić to czy nie będzie to miało wpływu na czas ładowania laptopa, żywotność zasilacza lub żywotność baterii w laptopie?

Z góry dzięki za każdą pomoc. Pozdrawiam.
    Pedros050
    Level 43  
    Spokojnie możesz użyć kabla europejskiego.
    thardy00
    Level 2  
    Nie będzie żadnej różnicy w funkcjonowaniu?
    Spacewalker
    Level 33  
    od 100 do 240v ......bedzie działac