Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iphone 11 - Jak zrobić album zdjęć z aparatu w Iphone

gadek80 03 Oct 2021 10:24 315 8
 • #1
  gadek80
  Level 28  
  Witam,
  Żona kupiła sobie Iphona i nie potrafię w nim zrobić tej rzeczy.
  Wchodząc w zdjęcia nie da się przeglądać zdjęć tylko z aparatu, w folderze są wszystkie zdjęcia czyli zrzuty, z innych aplikacji, pomieszane ze zdjęciami z aparatu.
  Czy da się zrobić tak, żeby był folder Aparat tak jak jest to w androidzie?

  Dziękuję
 • #2
  artbi881
  Level 29  
  Są odpowiednie aplikacje w App Store, ale te bezpłatne są mało użyteczne, prestiż Apple polega na tym że za wszystko musisz zapłacić.
 • #3
  gadek80
  Level 28  
  Czyli w tym nieprzeciętnym wyjątkowym telefonie nie mogę wygodnie przeglądać zdjęć, które sam zrobiłem?
 • #4
  bert_studionapraw
  Level 23  
  Czołem, cześć.

  - "typy multimediów" w zakładce "albumy" - przewij ekran w dół.

  Gdybyś chciał to zrozumieć:
  W menu zdjęcia, w dolnym pasku narzędziowym są podgrupy:
  "biblioteka" - wszystko grupowane tagiem "czas",
  "dla Ciebie" - grupowane tagiem "miejsce".
  Będą tu też albumy udostępnione przez osoby z zewnątrz - opcja udostępniania i dzielenia się zdjęciami i bliskimi (fajna opcja kiedy wyjeżdżasz na jakiś czas i dzielisz się z Żoną lub dziećmi zdjęciami, chwilami radości i smutku),

  "albumy" - grupowanie tych samych zdjęć z innej perspektywy:
  -ostatnie" - czyli wszystko,
  -ulubione" - z oznaczeniem ulubione przez Ciebie,
  -aplikacyjne" - każda aplikacja niezależna, jak whatApp itd zakłada własny folder i tam linkuje swoje zdjęcia.

  Poniżej, znowu "albumy udostępnione",
  "osoby i miejsca" - identyfikowanie wg twarzy,
  "miejsca" grupowane tagiem "lokalizacja" z metadanymi (czas, miejsce, współrzędne geo).

  W końcu - " typy multimediów" - znajdziesz tu pogrupowane zdjęcia wg grup: wideo, sejfie, live, portrety, zrzuty ekranu itd. - wydaje mi się, że tego szukasz.

  IOS nie daje innej możliwości. Można szukać apki, która pokazuje to inaczej ale to ciągle będzie tylko segregowanie.
  Idea znacznie różni się od androidowej, trzeba się do niej przyzwyczaić. Tak naprawdę, logika tego rozwiązania ujawnia się dopiero, kiedy używasz urządzeń apple'a w synergii: chmura iCloud, mac, tablet i iPhone z zegarkiem, apple TV i airPort z podłączoną drukarką - konstruowanie wygaszaczy, przypominaczy, wspomnień ze starych zdjęć z chmury, sterowanie zegarkiem aparatami foto własnych urządzeń - działa to trochę jakby zdalna kamera. Sterowanie dźwiękiem z dowolnego urządzenia, w końcu funkcja DOM i automatyzacja... Jest tego dość sporo. Pominę domową wariatkę SIRI (hej Siri, jaka dzisiaj jest pogoda? albo, hej Siri, gdzie są moje buty, w których wczoraj przyszedłem? ... :-) .... ), integrację z działem "muzyka i Shazam" zdalny pilot do urządzeń multimedialnych, tv i innych ekranów. Fajnie jest rozwiązane płacenie za zakupy - jeśli masz uruchomimy ApplePay - kupujesz coś w sieci, potwierdzasz zakup telefonem lub tabletem. Niestety, słono to wszystko w komplecie kosztuje - to wielka wada takiego rozwiązania.
 • #5
  artbi881
  Level 29  
  Gadek80 napisał --Czyli w tym nieprzeciętnym wyjątkowym telefonie-- w czym jest ta wyjątkowość? posiadam od kilku lat Iphone6 od kilku lat, kilka aktualizacji softu, nic w IOS nie widzę wyjątkowego a wręcz odwrotnie, z zalet należy dobra jakość audio MONO, aparat nie grzeszy powalającymi parametrami ale przyzwoity, dobre trzymanie baterii (mnie wystarcza na 4 dni) wady:nieproporcjonalnie drogi możliwości / cena, dźwięk mono, mało dobrych aplikacji bez opłat, niechęć połączeń poprzez Bluetooth z urządzeniami innych firm, itd następny smartfon na pewno u mnie nie będzie mieć jabłuszka w logo, moja ocena skłania się na minus.

  P.S. Syn posiada Xiaomi Redmi Note 10 5G tak że mój Iphone6 bardzo cienko wygląda pod każdym względem.
 • #6
  gadek80
  Level 28  
  artbi881 wrote:
  Gadek80 napisał --Czyli w tym nieprzeciętnym wyjątkowym telefonie-- w czym jest ta wyjątkowość?

  Kolego to była ironia w stosunku do braku tak prostej opcji, jak przeglądanie po prostu zdjęć zrobionych przez własny telefon.
  Kupiłem żonie tego pierwszego Iphona, bo podobno długo wytrzymują od zakupu, robią ładne zdjęcia i nie wieszają się przez długi czas, lecz sam jak już patrzę na jego użytkowanie nie kupiłbym.
  Akurat sam robię dużo zdjęć, mam dużo zrzutów, zdjęć z Whatsapp i innych aplikacji, i myślę... jak w marce podobno tak prestiżowej nie mogę wejść do albumu zdjęć zrobionych tylko przez aparat telefonu?!?
 • #7
  artbi881
  Level 29  
  Nawiązując do Iphone od 6 do 11 zmieniło się tylko tyle: odciski czytane są na całym ekranie, dodano rozpoznawanie twarzy, menu jest takie samo .. (chyba niczego nie pominąłem) ale ma zaletę nie poturbujesz antywirusa i możesz spokojnie mieć bankowość w telefonie, nic się nie doinstaluje co nie ma autoryzacji Apple. (certyfikatu)
 • #8
  blahfff
  Level 39  
  artbi881 wrote:
  od 6 do 11 zmieniło się tylko tyle: odciski czytane są na całym ekranie


  Nie bardzo, bo 11-ka w ogole nie ma czytnika linii, a juz tym bardziej dzialajacego na calym ekranie.

  artbi881 wrote:
  ale ma zaletę nie poturbujesz antywirusa i możesz spokojnie mieć bankowość w telefonie, nic się nie doinstaluje co nie ma autoryzacji Apple. (certyfikatu)


  Akurat typowy antywirus nie ma sensu ani na iOS ani Androidzie ze wzgledu na narzucone z gory ograniczenia. W obu przypadkach tylko zzera zasoby. Z tym instalowaniem aplikacji na iOS tez nie jest tak rozowo. Tak, trzeba sie troche nagimnastykowac, ale mozna. Na iOS, w tym 15-ke sa tez dzialajace exploity pozwalajace robic co sie chce, bez wiedzy uzytkownika i instalowania czegokolwiek ;-)

  iOS jest bezpieczniejszy i troche bardziej "idiotoodporny", ale to uzytkownik nadal powinien wykazac sie rozumiem i nie klikac w dziwne linki, wchodzic na podejrzane strony itp.
 • #9
  gadek80
  Level 28  
  Co nie zmienia faktu, że jest to dla mnie wręcz ogromna wada, że nie można przeglądać zdjęć zrobionych aparatem w jednym folderze, bez innych zdjęć z innych aplikacji.