Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

autoklav exacta mocom - Wyrzuca Błąd F1.

smolaa66 04 Oct 2021 10:28 396 12
    smolaa66
    Level 1  
    Autoklaw wyświetla błąd F1. Po wymianie uszczelki nadal wyświetla błąd F1. Co jeszcze może być przyczyną?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    pietas
    Level 14  
    błąd f1 to błąd użytkownika. albo brak wody albo pełny zbornik itp .
    po pierwsze przegląd.
    kamiljan1
    Level 24  
    Kolego jak tam autoklaw? Dziwne bo kod F1 to komunikat "drzwi są otwarte" nie pogrzebałeś czegoś przy wymianie uszczelki. Kamil
    Moderated By fernandosucre:

" Kolego Kamilu kolejny post bez merytorycznej wiedzy i nie wnoszący nic do tematu, jeszcze jeden taki wpis i będzie ban"

fernandosucre
    Moderator of Medical equipment
    Problem tkwi w pękniętej sprężynie płaskiej spiralnej klamki drzwi. Uszczelka nie generuje wyświetlenia blędów (fault ) jak to sugerował Kamil. Kody fault to błędy użytkownika otwarte drzwi, brak wody, zbiornik wody brudnej pełny czy brak zasilania. Zgodnie z instrukcja użytkownika jeżeli wykonasz czynności wskazane w instrukcji a błąd nadal się wyświetla to odpowiednio: uszkodzona spreżyna, uszkodzony pływak, brudna sonda, uszkodzony włącznik bądź bezpiecznik.
    kamiljan1
    Level 24  
    Merytoryczną wiedze to mam ja (48 lat w serwisie medycznym Poznań, politechnika poznańska i warszawska ) jeżeli smolaa66 ma problem z kodem F1 to nie podawać mu że ma pełny zbiornik bo to kod F6, a jeszcze mamy F2,F3,F5. Jak się nie podobam to można mnie. "i będzie ban" Kamil
    fernandosucre
    Co ma uszczelka do f1 szanowny kolego skoro masz tak ogromne doświadczenie to powinieneś wiedzieć że przyczyną tego alarmu jest sprezyna? Poprzedni post odnośnie sprężyny 550N gazowej w kodaku 2100 w jaki sposób ja wyregulujesz? Wypisujesz głupoty pytanie tylko po co. W którym miejscu napisałem że f1 to problem ze zbiornikami wody?
    fernandosucre
    F1 to błąd drzwi, tu nie chodzi o sam błąd a o to, że przy wymianie uszczelki nie jesteś w stanie nic zepsuć, za f1 odpowiada sprezyna którą dociska klamkę i krańcówka zamka. Sugerowanie komuś że coś nawyrabial przy wymianie uszczelki jest po prostu śmieszne. Klamkę wystarczy delikatnie odciągnąć i jeżeli nie wróci na swoją pozycję - pęknięta sprezyna, mikrowlacznik do tego nie trzeba żadnej filozofi wystarczy miernik z brzęczykiem.
    fernandosucre
    Adamcyn
    Level 38  
    Mój błąd.
    Autoklaw stoi nieużywany od lat i zapomniałem o sprawdzeniu zbiornika ze zużytą wodą.
    Sprawdziłem tylko diody min. i max. na panelu - dotyczą wody do sterylizacji.
    Jutro sprawdzę ponownie.

Dodano po 10 [godziny] 10 [minuty]:

Oczywiście, tak jak pisalialiście, wyświetla F1.

kamiljan1
    Level 24  
    Moderator doczepił się tej uszczelki bo chyba mało widział, dostałem do naprawy autoklaw z wymontowanymi drzwiami bo chcieli wymienić uszczelkę a innych dziwnych i śmiesznych przypadków nie będę wymieniał. Kamil
    fernandosucre
    Zakładasz, że jak ktoś pyta o błąd f1 w autoklawie to z pewnością wymieniając uszczelkę wykręcił drzwi. Czemu nie komorę? Bo w tym autoklawie uszczelka osadzona jest w krawędzi komory nie drzwi. Nie będę Ci cytował twoich poprzednich wpisów odnośnie exacty typu zawór bezpieczeństwa otwiera się przy 2.2 bara itp. Twoje rady na temat exacty odbiegają w 90% od rzeczywistości. Jak brakuje Ci punktów powiedz podaruje Ci kilka, nie ma potrzeby nabijać sobie punktów wprowadzając innych w błąd.