Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica TAWE 6103 LSS dziwny zachowanie programatora

Pluta Grzegorz 04 Oct 2021 18:06 393 1
Relpol
 • #1
  Pluta Grzegorz
  Level 12  
  Witam. Jako że na co dzień nie naprawiam pralek, a ta konkretna to urządzenie mamy, więc piszę jaki objaw usterki. Pralka sama zatrzymuje się i nie ma reakcji na nic, sama startuje wykonuje kilka chwil program, i znów stop. Zero błędów nic nie pokazuje żadnego E xx. Czasem się restartuje. Więc pomyślałem że to wina zasilacza, profilaktycznie wymieniłem kondensatory elektrolityczne 22uF/400V oraz 470uF/25V i 220uF/25V. Ale to nie dało nic. Sprawdziłem płytę pod względem zimnych lutów, poprawiłem wszystkie.
  Amica TAWE 6103 LSS dziwny zachowanie programatora
  Po sprawdzeniu przekaźników okazało się że trafiona jest dioda zabezpieczająca przy cewce 1N4148 na module przekaźników o 0znaczeniu 3D2
  Amica TAWE 6103 LSS dziwny zachowanie programatora
  Po wymianie diody pralka nie resetuje się ale zatrzymanie programu przypadkowe jest nadal. Po sprawdzeniu wielu rzeczy, blokady zamka drzwi, grzałki połączeń silnika, przekaźników, diagnoza padła na presostat. Rozebrałem go, w środku jest rdzeń z magnesu, na sprężynie i membrana, oczyściłem styki przyłączeniowe, oraz membranę. jeden cykl pralka wykonała, ale stwierdzam że presostat jest do wymiany, prawdopodobnie sterownik nie ma informacji że bęben jest całkowicie opróżniony z wody. Jak się odłączy presostat, i przez wężyk zaciągnie powietrze aby wracał do pozycji zero, i wtedy pralka dokończy bez przeszkód proces prania. Zamówiłem nowy i zobaczymy jaki będzie efekt.
  Amica TAWE 6103 LSS dziwny zachowanie programatora
  Konstrukcja jest podobna do czytnika wysokości zawieszenia, jakie znam w autobusie, bo tym na co dzień się zajmuje elektronika autobusową. Dam znać czy wymiana presostatu da rządny efekt.
  Dziwne że sterownik nie sygnalizuje żadnego błędu.
 • Relpol
 • #2
  jakubpawlicki88
  Level 1  
  Witam Panie Grzegorzu i jak tam udało się usunąć usterkę ? Pralka pracuje ? Mam identyczny problem jak Pański