Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei Ultrabook Ryzen 5 2500u - Fifa klatkuje pomimo spełnienia wymagań sprzętu

semper1906 04 Oct 2021 19:19 174 5
    semper1906
    Level 2  
    Mam problem ze swoim ultrabookiem , mianowicie pomimo iż spełnia wymagania gry FIFA21, po odpaleniu zaczyna klatkować. Sprawdzałem na youtube i z tą grafiką powinno mi pójść nawet na maksymalnych, także nie wiem jak sobie poradzić.

AMD Ryzen 5 2500u 4 rdzenie 8 wątków
    8gb ram
    VEGA 8 1gb

Dodatkowo po zainstalowaniu aplikacji AMD Ryzen Master wyskakuje mi komunikat:
    "Ryzen Master does not support current processor
    Unsuported processor"
    rimanov
    Level 22  
    1. Ryzen Master jest przeznaczony do procesorów 3rd wzwyż. I chyba do tego jeszcze muszą być desktopowe - ale tego w 100% pewien nie jestem.
    2. Jaki to dokładnie model Ultrabook'a?
    3. Jakie taktowanie pamięci?
    4. Jaki dysk - SSD czy mechaniczny?
    No i na sam koniec - podrzuć link do filmiku, gdzie na takim sprzęcie jaki masz Fifa 21 "idzie" płynnie (no, przynajmniej 30fps min.) na maksymalnych ustawieniach - bo bardzo chętnie obejrzę takie cuda.
    Widziałem test różnych gier na jakimś HP, Vivobook'u i czymś jeszcze. Fifa 21 na tych sprzętach na Ryzen'ie 5 2500u, z 16GB RAM 2666Mhz miała średnio ok. 40 fps na minimalnych ustawieniach.

Weź też pod uwagę, że wymagania Fify - nawet minimalne - to grafika dedykowana, nie integra, z 2GB RAM-u.
    semper1906
    Level 2  
    1. Chodzi ci o 3 rdzeniowe wzwyż?
    2.Huawei Matebook d14
    (/ mediamarkt .pl/komputery-i-tablety/laptop-huawei-matebook-d14-ryzen-5-2500u-8gb-256gb-ssd-int-win10h)
    3.Taktowanie pamięci 1101 MHz
    4. SSD
    5youtube .com /watch?v=qy9vn-WoYZE
    Tutaj masz przykładowe gry BF1, FIFA20, Tomb Rider...

Usuń spacje w linkach bo nie mogę dodać pełnych.
    rimanov
    Level 22  
    O 3 generację procesorów.
    Skąd masz to taktowanie? Powinno być 2400MHz.
    Co do gier - lecą na minimum. Pomijam jakość np. tekstur na medium, bo to ma znikomy wpływ na obciążenie sprzętu. BF4 ma ogólnie niskie wymagania. BF1 też na minimum nie dziwię się, że daje radę. Tomb Raider z 2013 idzie nawet na AMD serii A6, A8, A10 i to w ustawieniach mieszanych średnie/wysokie - a na filmiku to akurat benchmark z gry. Fifa 20 - nie widać ustawień, raczej też minium.
    Mniejsza z powyższym - u Ciebie będzie trzymać grafika. Sprawdź sobie jeszcze, czy nie masz zbyt mało miejsca na dysku.
    Ewentualnie zmniejsz rozdzielczość w grze - i próbuj. Powodzenia :)
    semper1906
    Level 2  
    Nawet jakby szły na minimalnych to by było dobrze. Sęk w tym że nic nie pomaga. Nawet World of tanks słabo chodzi ...
    lisek
    Service technician RTV
    Ten model Huawei-MateBook-D-14-W00D-Ryzen-5-RX-Vega-8 Link

1. Masz tam dysk SSD NVMe 256 GB niestety zazwyczaj tak podzielony, że partycja pod system to ok. 80-90GB i po kilku aktualizacjach Win zostaje totalnie zapchany, ...
    co przekłada się na ... działanie systemu.
    2. Zobacz ustawienia w Bios dla grafiki i ustawienia Win w opcji zasilania (max. wydajność)

Ponadto pokaż zrzut zakładka :sensor z HWInfo/ lub Aida64 Extreme
    * czy się nie przegrzewa