Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaczego warto wybrać serię Simon 54?

magic9 05 Oct 2021 13:47 1113 1
Computer Controls
 • #1
  magic9
  Editor
  Dlaczego warto wybrać serię Simon 54?
  Osoby poszukujące osprzętu elektroinstalacyjnego (gniazd i łączników) do domu, biura czy obiektu użyteczności publicznej mają wbrew pozorom niełatwe zadanie przed sobą. Na rynku jest obecnych wielu producentów, a każdy z nich ma po kilka serii produktów. Co wybrać, jeśli inwestor czy instalator mają wyższe wymagania co do jakości, dostępnych funkcji czy estetyki, ale budżet ma się zamknąć w rozsądnych granicach?

  Na średniej półce cenowej można znaleźć dużą gamę produktów, a osobom, które zawodowo nie zajmują się elektryką instalacyjną, trudno jest ocenić, które marki i serie osprzętu są godne uwagi. Jak wybrać te, które łączą walory dekoracyjne z dobrą jakością techniczną i wszechstronnością możliwych zastosowań?

  Przyszłym użytkownikom, projektantom, instalatorom, zastanawiającym się nad wyborem produktów w klasie premium, polecamy pod rozwagę jako jeden z najlepszych możliwych wyborów - serię osprzętu elektroinstalacyjnego Simon 54 marki Kontakt-Simon.

  Jakie argumenty przemawiają za wyborem akurat tej rodziny produktów?

  Rozwiązania techniczne

  Produkty Simon 54 zostały już sprawdzone w 10-letniej eksploatacji w najbardziej wymagających profesjonalnych instalacjach szpitalnych, hotelowych czy biurowych. Potwierdzona została jakość materiałów i wykonania, precyzja mechanizmów służąca niezawodności działania podczas długotrwałego użytkowania. Sprawdziły się rozwiązania techniczne zapewniające pewność połączeń elektrycznych i mocowania oraz ułatwiające montaż instalatorom. Niezauważalna dla użytkowników, ale istotna dla instalatorów może być np. możliwość podłączania przewodów do gniazd na zaciski śrubowe, a do łączników – wybór pomiędzy szybkozłączami10AX lub zaciskami śrubowymi 16AX.

  Wśród porównywalnych cenowo produktów konkurencyjnych, Simon 54 wyróżnia się również większą gamą mechanizmów pozwalających zrealizować wiele funkcji użytkowych w instalacjach profesjonalnych oraz bogato wyposażonych domach i mieszkaniach. Tylko elektrycy wiedzą, jak rzadkie, a zarazem trudne do zastąpienia mogą być unikatowe mechanizmy Kontakt-Simon: łącznik krzyżowy podwójny, łącznik dwubiegunowy podwójny, łącznik roletowy podwójny, przycisk rozwierny, łącznik hotelowy podwójny, łączniki na kluczyk, gniazdo głośnikowe czterokrotne, gniazda optyczne do światłowodów, gniazdo ekwipotencjalne, odbiornik Bluetooth, sygnalizatory świetlne i dźwiękowe. Dodatkowo licznie reprezentowane są sterowniki elektroniczne. Oprócz typowych ściemniaczy, regulatorów temperatury, czujników ruchu, występują np.: regulator 1-10V, roletowe sterowniki lokalne i grupowe czy łącznik/przycisk 4-krotny elektroniczny.

  Interesującym produktem w rodzinie produktowej Simon 54 mogą być także oprawy oświetleniowe LED (także w wersji z czujnikiem ruchu) przeznaczone do oświetlania schodów i korytarzy. Przystosowane do montażu w ramkach linii Premium i Nature zapewnią spójność estetyczną z pozostałym osprzętem elektroinstalacyjnym, gniazdami i łącznikami.

  Na uwagę zasługuje nowa linia Simon 54 GO. To gama nowoczesnych sterowników przyciskowych sterowanych smartfonem przez sieć Wi-Fi. Standardowa obsługa oświetlenia, rolet i innych urządzeń poprzez klawisz sterownika elektronicznego, została wzbogacona o funkcjonalność kontroli za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety.

  Do wyboru gniazd i łączników Simon 54 może skłonić przyszłych użytkowników także dostępność klawiszy, plakietek oraz ramek antybakteryjnych w kolorze białym. Są wprawdzie dedykowane do szpitali, przychodni czy domów opieki, ale mogą być także interesujące dla osób przywiązujących bardzo dużą wagę do higieny.

  Simon 54 Touch

  Polecamy również Państwa uwadze elektroniczne łączniki dotykowe serii Simon 54 Touch. Mają postać ekskluzywnych szklanych paneli o wielkości od 1 do 3 modułów. Gładka forma szklanych ramek skrywa elektroniczne sterowniki, w następujących wersjach:

   pojedyncze pole dotykowe przeznaczone do realizacji funkcji łącznika/przycisku pojedynczego, schodowego lub krzyżowego,
   podwójne poziome - do funkcji łącznika/przycisku podwójnego, schodowego lub krzyżowego,
   podwójne pionowe - do funkcji łącznika roletowego oraz łącznika/przycisku podwójnego bezpotencjałowego przeznaczonego do sterowania dwoma obwodami,
   poczwórne - do funkcji podwójnego łącznika roletowego oraz czterokrotnego łącznika/przycisku bezpotencjałowego, przeznaczonego do sterowania czterema obwodami.

  Moduły podwójne i potrójne występują również w wersji z otworami na osprzęt z serii Simon 54, co daje możliwość tworzenia praktycznych zestawów wielokrotnych oraz pozwala na zachowanie spójnego wyglądu osprzętu elektroinstalacyjnego w domu.

  Dlaczego warto wybrać serię Simon 54?

  Dlaczego warto wybrać serię Simon 54?


  Szklane panele Simon 54 Touch występują w pięciu wersjach kolorystycznych w zależności od kolorystyki szkła oraz ramek na osprzęt elektryczny (biała perła, srebrna mgła, burzowa chmura, księżycowa lawa i zastygła lawa).

  Simon 54 Go

  W najnowszej linii produktowej Simon 54 GO dostępne są elektroniczne sterowniki przyciskowe z modułami Blebox WiFi 2,4GHz. Umożliwiają sterowanie roletami (łącznie z regulacją lameli), oświetleniem i innymi odbiornikami ręcznie – przyciskowo albo zdalnie - poprzez aplikację wBox i vBox Lite na smartfonie bądź tablecie oraz głosowo - przez Amazon Alexa czy Google Assistant. Sterowanie zdalne smartfonem jest możliwe bezpośrednio (każdy sterownik tworzy własną sieć WiFi), lokalnie w domowej sieci WiFi oraz na odległość przez internet. Oprócz prostego sterowania za pomocą wydawanych komend możliwe jest także programowanie harmonogramów czasowych i interakcji pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Obecnie dostępne są 3 sterowniki: jednokanałowy 1x16A, dwukanałowy 2x5A, roletowy 2x5A oraz dwa sterowniki przyciskowe: bateryjny (możliwość zaprogramowania 28 akcji) oraz sieciowy 230V (możliwość zaprogramowania 30 akcji). Sterowniki Simon 54 GO podobnie jak pozostałe mechanizmy Simon 54 występują w 6 wersjach kolorystycznych i są kompatybilne z ramkami linii Premium oraz Nature. Można je również dopasować do otworów w wielokrotnych modułach serii Touch.

  Style i kolorystyka

  Oprócz wielości rozwiązań technicznych atutem serii produktów Simon 54 jest uniwersalna estetyka oraz duża różnorodność kombinacji kolorystycznych (ponad 60), które pozwalają dopasować je do wnętrz utrzymanych w różnych stylach. Nie jest to artykuł o projektowaniu wnętrz, więc zostaną w nim tylko wyliczone dostępne możliwości.

  Klawisze łączników i plakietki gniazd w wersji matowej metalizowanej występują w 4 kolorach (antracyt, srebrny, złoty, brąz), a w wersji gładkiej z połyskiem w 2 kolorach podstawowych (biały, kremowy) oraz w ograniczonym zakresie w 3 kolorach specjalnych (czerwony, pomarańczowy, zielony).

  Łączniki i gniazda można zestawiać z dwiema rodzajami ramek: klasycznymi wypukłymi Simon 54 Premium lub płaskimi o prostych krawędziach Simon 54 Nature.

  Ramki klasyczne Simon 54 Premium mogą być wykonane z tworzywa (w 6 wersjach barwnych, zgodnych z kolorystyką łączników i gniazd) lub z metalu (w 5 wersjach powłok galwanicznych).

  Dlaczego warto wybrać serię Simon 54?

  Dlaczego warto wybrać serię Simon 54?


  Ramki proste Simon 54 Nature występują w większej gamie materiałów i barw: o strukturze i barwie betonu (w 6 wersjach kolorystycznych), szklane (7 wersji), metalowe (5 wersji), drewniane (3 wersje).

  Dlaczego warto wybrać serię Simon 54?

  Dlaczego warto wybrać serię Simon 54?


  Dlaczego warto wybrać serię Simon 54?

  Dlaczego warto wybrać serię Simon 54?


  Standardowo mechanizmy Simon 54 są dostępne w komplecie z klawiszami i plakietkami w wybranych kolorach, ale można je także zamówić osobno. Pozwala to osobom o nieograniczonej wyobraźni na zwielokrotnienie możliwych konfiguracji kolorystycznych. Od strony bardziej praktycznej, przy zmianie wystroju wnętrza umożliwia to podmianę samych klawiszy czy ramek na istniejących mechanizmach, bez ingerencji w instalację elektryczną.

  Pełny przegląd ramek oraz osprzętu elektroinstalacyjnego znajduje się stronie www.kontakt-simon.pl


  Praktyczne wskazówki dla osób po raz pierwszy kompletujących osprzęt Simon 54:

   Dla uzyskania stopnia ochrony IP44 (łazienki, toalety, ściany zewnętrzne, itp.) należy do standardowych łączników IP20 zastosować do linii ramek Premium uszczelki DU, do linii ramek Nature - uszczelki DUN, a dla łączników dwuklawiszowych dodatkową wkładkę podklawiszową DU1W,
   Do ścian kartonowo-gipsowych dedykowana jest specjalna wersja ramek Premium DRK, która zapewnia idealne przyleganie osprzętu do ściany. Alternatywnie, aby można było zastosować do karton-gipsu standardowe cieńsze ramki DR, należy wcześniej, przed założeniem puszki instalacyjnej sfazować krawędź otworu, żeby kołnierz puszki zlicował się ze ścianą,
   Sterowniki elektroniczne Simon 54 Touch wymagają podłączenia przewodu neutralnego, który w starszych instalacjach może nie występować w puszkach łączników,
   Do ramek Nature przeznaczone są odrębne gniazda wtyczkowe podwójne,
   Puszki natynkowe, w tym narożne są dostępne tylko dla ramek Premium (do Nature brak),
   Panele i ramki szklane oraz betonowe wymagają większej staranności przy osadzaniu puszek instalacyjnych oraz ostrożności przy montażu. Mogą pękać przy nadmiernym nacisku, zwłaszcza ramki wielokrotne.

  Osoby zainteresowane zakupem osprzętu instalacyjnego Simon 54 zapraszamy do odwiedzania hurtowni i sklepów internetowych oraz stacjonarnych Asaj Elektrotechnika, a także do korzystania z usług i wiedzy doradców i handlowców Asaj Elektrotechnika.

  ASAJ Elektrotechnika

  [Artykuł sponsorowany]
 • Computer Controls