Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung WD80J6410AW/EU - stopione gniazdko

ademerlac 05 Oct 2021 18:14 189 3
    ademerlac
    Level 9  
    Dzień dobry.
    Wczoraj znajomym wymieniłem gniazdko od pralki. Było kompletnie stopione od środka. Druty zawinąłem w u i porządnie docisnąłem śrubkami. Dzisiaj dostałem telefon, ze znowu czuć spalenizną. Wydaje mi się, że gniazdko zrobiłem dobrze, w końcu to nie magia. Faza, neutralny i uziemienie na miejscu.
    Co to może być?
    Mam pytanie jaka powinna być rezystancja pomiędzy faza a 0 ? bo jak teraz sprawdzałem na szybko to wyszło pól mega. Jest tez sprawa, ze siadają łożyska. Czy przez to może następować zwiększony pobór prądu, który skutkuje takimi efektami?
    I przy okazji czy można wymienić łożyska w tej pralko-suszarce? T.z.n. czy pokrywa na bębnie jest sklejona? A jeśli tak to jakie łożyska potrzeba?

Pozdrawiam
  • Helpful post
    Kenworth 18
    Level 42  
    Łożyska są wymienne poprzez rozkręcenie zbiornika bez żadnego cięcia itd: https://north.pl/czesci-do-pralko-suszarek/cz...arki-samsung,1428,WD80J6410AWEU,m3101294.html
    W Samsungach instalacja elektryczna pralki jest bardzo kiepskiej jakości i często przewody się urywają, pękają więc najlepiej wymień kompletny przewód zasilający zakupując przewód dobrej jakości i wtyczkę w sklepie elektrycznym.
    Potrzebujesz uszczelniacz o wymiarach: 35x65,55x10/12 i łożyska 6205 i 6206 koniecznie z luzem C3.
    ademerlac
    Level 9  
    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Po sprawdzeniu okazało się, że zapach spalenizny pochodził z puszki. Male ozonowanie rozwiązało problem. Chyba ze po ustawieniu, wszystkiego na miejsce okaże się, że kabel się gdzieś skręca i zacznie kopcić ponownie :)
    Dziękuję za pełną informacje co do części potrzebnych do naprawy pralki. Po obejrzeniu filmiku, jak należy to zrobić, stwierdzam, ze to chyba cały dzień pracy :(

Jeszcze raz sprawdziłem rezystancje pomiędzy fazą a 0 i rzeczywiście jest niecałe pól MOhma, czy to nie za malo?