Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaczego z syfonu spływa cała woda i jak to naprawić?

bat1 05 Oct 2021 19:24 216 4
    bat1
    Level 10  
    Witam, proszę was o radę i pomoc, mianowicie zainstalowałem nową kabinę prysznicową, odpływ mam w podłodze pod brodzikiem f50, syfon połączony rurą gietką z odpływem, i tu jest problem ponieważ woda splywa z syfonu cała i czuć kanalizę, nie wiem dlaczego woda spływa cala z syfonu, może dlatego że jest spadek i się nie ma gdzie zatrzymać tak aby wypełniła całe światło odpływu, poradzcie co w tej sytuacji zrobić, pozdrawiam
    Koderr
    Level 36  
    bat1 wrote:
    może dlatego że jest spadek i się nie ma gdzie zatrzymać tak aby wypełniła całe światło odpływu

Dokładnie tak.
    bat1 wrote:
    poradzcie co w tej sytuacji zrobić

Najlepiej byłoby przerobić ten "syfon" tak, aby stał się na prawdę syfonem.
    bat1
    Level 10  
    Dzieki za odpowiedz, ale jak przerobić, może z odpływu z podłogi dać kolanko, skierowane do góry i wtedy może woda by stała, problem jest w tym że nie ruszę już kabiny bo nóżki są przyklejone więc mogę się dostać tylko przez odpływ w brodziku, odkręcić syfon z brodzika i jakoś się dostać do odpływu w podłodze
    Lisek64
    Level 27  
    bat1 wrote:
    Czy rura elastyczna od syfonu musi byc wygięta do dołu w literę U czy może być do góry odwrócone U
    Nie może być

Dodano po 1 [minuty]:

Nie będzie wtedy syfonem , tylko "korkiem" na wodę . Woda nie będzie schodzić z brodzika